Betsy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Děj sleduje osudy tří generací rodiny automobilových průmyslníků, kde vládne pevnou rukou patriarcha rodiny. Ten spolu s bývalým závodníkem a svým osobním přítelem zkonstruoval nejmodernější auto na světě, nazvané jménem své pravnučky Betsy. Autor předvádí svět divokých ambicí, zoufalého boje o moc, peníze a přízeň krásných žen, svět, kde vládne vzájemné potírání, neústupnost a vášeň. Román však trpí příliš spletitými, nepřehlednými časovými rovinami, dlouhými technickými popisy, jakož i přemírou erotických scén....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98263/betsy-upP-98263.jpeg 3.76
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Gemini (SK)
Orig. název

The Betsy, 1972

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Betsy

Přidat komentář
Opatov
30.09.2018

Knihu jsem cetla kdysi davno, dodnes mi utkvela v pameti. Zajimava knizka z prostredi automobiloveho prumyslu. Boj o moc a silne vztahy zasazene do tehdejsi spolecnosti. Moc hezky se cte. V anotaci myslim neni uvedeno, ale kniha ma 2 dily.

JosefKomensky
31.08.2016

Kniha Hrebec je pokracovanim Betsy - coz je v podstate jmeno typu auta, ktere planoval Angelo Perino nechat vybudovat pro vnucku Lorena Jedna. Hlavnim tematem v teto knize je automobil jeho vyvoj- prodej - jeho nejruznejsi mouchy -distribuce navrhy. V knize je neuveritelne mnozstvi detailnich technickych informaci tykajici se nejruznejsich vyrobnich technologii - technickych parametru a vyrobnich postupu vyvvoje auta od nakresu az po prodej. Ackoliv nejsem ani fanda Top gearu ani automobilovych zavodu ta kniha me dokazala zaujmout. V mnohem se kniha podoba techno thrilerum stylu Tom Clancy/ Michael Crighton, kteri take straslive radi opisuju a vyucuji sve ctenare jenom technickymi detaily. Zde vsechna podobnost konci. kniha totiz oplyva dalsima dvema rovinama a temi jsou sex, ktery je pritomen doslova v kazde kapitole a zaroven rodinymi vztahy/ intrikamy rodinych klanu Haldeman I a III a Petrino. Loren Haldeman II neni v knize pritomen, protoze byl zabit v knize betsy. Rodina Haldeman s Rodinou Petrino valci studenou valku plnou intrik a podpasovek nepodobne jako rodina Monteku a Kapuletu. a stejne tak jakozto onen Shakespearovsky konflikt muze byt i tahle studena valka vyresena jen a pouze nastupujici generaci deti, kteri jsou ( snad ) moudrejsi nez byli jejich rodice. Co se tyce Sexu tak mnoeho ctenare potesi postava Roberty manzelky Lorena Tretiho - genialni nymfomanky se sadomasochistickymi sklony. Ale jak se rika "Padouch nebo hrdina vsechno jedna rodina."


JosefKomensky
31.08.2016

Betsy sem cetl - ja ale ted precetl pokracovani k Betsy nazvane Hrebec - Konflikt v dynastii Hardemanu pokracuje - Vizionar Loren Hardeman I - zvany tez cislo jedna pokracuje i v pokrocilem veku v nelitostnem vladnuti svemu automobilovemu imperiu. Jeho nemesis predstavuje Angelo Perino. Muz ktereho si cislo Jedna od mala vypiplal z automobiloveho zavodnika k ingenyrovy a navrhari v jeho automobilce se po nevydarene akci kdy mu Loren cislo Tri necha tezce namlatit a vyhodi ho z automobilky. Tot zhruba v kratkosti kniha Betsy.

Doporučujeme

Najdu si tě
Najdu si tě
Lučištník
Lučištník
Plamen duše
Plamen duše
Tanec větru
Tanec větru

Autor a jeho další knihy

Harold Robbins
americká, 1916 - 1997

všech 17 knih autora

Kniha Betsy je v

Přečtených14x
Knihotéce14x
Chystám se číst2x