Ondracool Ondracool komentáře u knih

Nikola Šuhaj loupežník Nikola Šuhaj loupežník Ivan Olbracht (p)

Tak jsem si zase něco přečetl k maturitě. V rámci klasiky se jedná o jedno ze slabších děl. Děj je po začátku, kdy čekáte, že se to pořádně rozjede, poněkud zdlouhavý a několikrát jsem se přistihl, jak se mi chce u knížky usnout. Po chvíli rozjedu však kniha začala mít poněkud rychlý spád. Hltal jsem každé slovo a moje já chtělo vědět, jak to všechno skončí. I když můžete tušit, jak román skončí, přesto ve Vás něco Olbrachtův román zanechá. 4/5

28.01.2020 4 z 5

4/5 hvězdiček
Stručný obsah: Harry Potter jako pracovník ministerstva kouzel nevychází ze svým synem Albusem. Ten po svém otci moc nezdědil. Společně se svým kamarádem Scorpiusem, o němž se říká, že je synem pána zla se pokouší napravit Harryho chybu.
Klady:
+ Nevadil mi divadelní scénář
+ Jako fanoušek HP jsem toužil knihu přečíst
+ Nebyl to až tak velký propadák
+ Můžete číst i při bolestech hlavy :D
Mínusy:
- Cena
- Poměrně krátké (za dva dny přečtené - cca celkem 5 - 6 hodin)
Shrnutí: Ze začátku jsem se bál, že to bude velký propadák, nakonec jsem ale neodolal a knihu si koupil. Původně jsem ji chtěl začít číst až po odbornější knížce, ale kvůli bolestem hlavy jsem povolil. Začal jsem číst a tak nějak, mě to uchvátilo, až jsem to dočetl do konce. :D
Kniha se mi líbila, ale nebylo to rozhodně plnohodnotné pokračování Harryho Pottera.

15.12.2016 4 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Musím uznat, že R.U.R. je drama, které ve své době bylo poměrně nadčasové. Samotná myšlenka, že se může člověk snadno zničit sám, sice není zcela originální, ale samotné provedení (v duchu sci-fi žánru, prostředí, atd...) se mi vskutku zalíbilo. Není to však dílo, jež bych považoval za nejlepší od Čapka (tím je pro mne zatím román fejeton Továrna na Absolutno). PS. Je strašná škoda, že Čapek i přes sedm nominací neobdržel Nobelovu cenu za literaturu. 4/5

15.02.2020 4 z 5

Nina Špitálníková, česká studentka koreanistiky, navštívila dvakrát KLDR, kde studovala na Kim Il-Songově univerzitě během vlád Kim Čong-ila v roce 2011 a jeho syna Kim Čong-una v roce 2013. Upřímně od této knížky jsem čekal mnohem více. Po přečtení jsem byl mírně zklamaný. Mrzelo mě, že autorka více nezapojila do knížky své zážitky. Většinu informací, které autorka zmínila jsem již znal (četl jsem pár knih od severokorejských uprchlíků). Dále musím upozornit, že kniha obsahuje spoustu gramatických chyb (korektor asi zaspal). Musím nicméně pochválit skvěle vypadající obálku, barevné i černobílé fotografie, výklad pojmů, internetové odkazy či poznámky (PS. ne každá kniha je má). 2/5

27.02.2019 2 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Je to první kniha Zaklínače, co jsem přečetl. I přestože moc žánr fantasy nemusím, mě poměrně chytla. Geralt se mi zapíše na dlouho do paměti.....

06.08.2018 4 z 5

S každou padající hvězdou S každou padající hvězdou Susan Elizabeth McClelland

Silný, emotivní příběh! 5/5

06.04.2018 5 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

První díl této poměrně populární série mě moc nechytl, spíš až na konci mě to začalo bavit. Dám šanci druhému dílu. Doufám, že mě King nezklame.

13.10.2018 3 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Dějově slabý, nicméně Goethe dobře ztvárnil unikátní příběh nešťastné lásky - Werthera a Lotty. 3/5

27.09.2018 2 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Vynikající, dechberoucí thriller!

02.05.2018 5 z 5

Jack, Pán stínů Jack, Pán stínů Roger Zelazny

Dle mého názoru se jedná o pěkně vytvořený fikční svět, ve kterém autor propojuje i "náš svět" se "světem fikčním". Vývoj hlavní postavy v průběhu děje je velmi zajímavým a líbí se mi "message" celého díla, který spatřuji ve vývoji samotné hlavní postavy. Bohužel jsem však chtěl v půli příběhu knihu odložit - 2/3 díla se zabývají objektem "Jackovy pomsty", zatímco zbývající ani ne 1/3 se týká vyvrcholení celého příběhu. Zároveň za další negativní aspekt knihy považuji Zelaznyho až přílisně úsporný styl. Příběh by si dle mého názoru zasloužil větší množství zápletek, větší množství textu - tedy počtu stran, neboť samotný fikční svět má dle mého názoru velký potenciál. Celkově se jednalo o příjemnou jednohubku z fantasy žánru, kterou bych dalším čtenářům doporučil. 3/5

02.07.2023 3 z 5