Oleg_Kabelac Oleg_Kabelac komentáře u knih

Civilizace Civilizace Laurent Binet

Královská zábava. Pro zvídavé čtenáře učiněná radost.

04.02.2023 4 z 5

Válka se stromy Válka se stromy Jan Tománek

(SPOILER) Bioodpad!

12.09.2022 odpad!

Alexandr v tramvaji Alexandr v tramvaji Pavel Řezníček

Řezňas v nejlepší formě (možná formaldehydu). Čteno pietně po jeho nanebevstoupení.

04.10.2018 4 z 5

Zamilovaný ďábel Zamilovaný ďábel Jacques Cazotte

Majstrštyk.

04.10.2018 4 z 5

Hyperion Hyperion Dan Simmons

Bravurní krasojízda - pětikilo stránek polknete jak malinu. Napínavé, hloubavé, lyrické, ale i svůdně kýčovité putování vesmírem a časem. Simmons mistrně ovládá fragmentární výstavbu děje.

08.08.2018 5 z 5

Pražská dobrodružství Pražská dobrodružství Egon Erwin Kisch

Záživné črty nejen pražských míst a lidí. Zuřivý Kisch zkouší na vlastní kůži zaplivané špeluňky, povolání voraře, potulku, bídu česačů chmele. Opojné koření nostalgie, pikantnosti... Jsem nadšen a vřele doporučuji.

12.02.2018 5 z 5

Z pekla Z pekla Alan Moore

Geniálně vybudovaná atmosféra. Kvalitnější horor jsem zatím nepotkal.

08.02.2018 5 z 5

Apač, který chtěl být orlem Apač, který chtěl být orlem Patrick Chauvel

Výpověď, kterou vám jen tak někdo nedá! Ale v krapet neslaném nemastném překladu. Endžu.

16.12.2017 4 z 5

Hrozba výtahu Hrozba výtahu Pavel Řezníček

Lahodný griliáš myšlenkových teroristů.

14.11.2017 5 z 5

Cikáni Cikáni Karel Hynek Mácha

Dokonalá těžební činnost smyslového romantismu v oblasti Kokořínska. Povinnost pro každého turistu citu!

14.11.2017 5 z 5

Jednou budeš Arab: Dětství na blízkém východě (1978-1984) Jednou budeš Arab: Dětství na blízkém východě (1978-1984) Riad Sattouf

Jak ta třasořitka jsem sosal tuto blízkovýchodní kašičku plnou barviček. Pobaven.

10.10.2017 4 z 5

Krajina půlnočních stínů Krajina půlnočních stínů Joseph Michael Straczynski

Radost tím listovat.

09.10.2017 3 z 5

Leviatan Leviatan Paul Auster

Čte se do skvěle. Auster umí opravdu poutavě vypravovat. Ovšem mě připoutal k příběhu, který až tak nezaujal.

09.10.2017 3 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Bylo mi úplně trpně, když jsem si při četbě vkládal čipsu do papuly.

11.09.2017 4 z 5

Role pro policistu Role pro policistu John Creasey

Dobrá, přímočará a svižná detetývka.

14.06.2017 3 z 5

Kosmonaut z Čech Kosmonaut z Čech Jaroslav Kalfař

Vpravdě jsem čekal něco jiného - lidé autora počichu rovnají vedle Bradburyho, Saint-Exupéryho, nedejbože Kafky - mně to ale nejde pod nos dost podobně jako Coelho. Troufale řeknu, že je to duté.

31.05.2017 2 z 5

Jak prodat vycpaného žraloka za 12 milionů dolarů Jak prodat vycpaného žraloka za 12 milionů dolarů Don Thompson

Rozhodl jsem se prozatím tu vycpanou nutrii nevyhazovat.

21.05.2017 3 z 5

Brožík - Byl jsem nejslavnější - Životní příběh malíře Václava Brožíka Brožík - Byl jsem nejslavnější - Životní příběh malíře Václava Brožíka Zora Dvořáková

Poměrně příjemně zahuštěný životopisný román. Sledujete Brožíka od dětských let, jeho umělecké zrání, ambice a strasti, utváření individulity, faustovské smlouvy, dobytí nejvyšších met až po vcelku smutné pokoření a poslední záškuby snahy o tvůrčí vzedmutí. Jelikož se jedná o dvou set stránkový román, nečekejte hutné kunsthistorické sondy - ale ani bulvár.

21.05.2017 3 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Působivé, chlapské.

31.03.2017 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Notně vyžvýkaný humor. Všechno už jste někdy někde četli, nepointované, nudné. Ale do autobusu dobré.

22.03.2017 2 z 5