OlafSveinsson OlafSveinsson komentáře u knih

Povstalci I. - Stopami ke Zborovu Povstalci I. - Stopami ke Zborovu Karel Fibich

Velice poutavě sepsané vyprávění o osudech československých vojáků v Rusku. Krásně ukazuje přerod z chlapce, který se žene do války za Rakousko-Uhersko v muže, který v zajetí přijme za svou myšlenku svobodného Československa a rozhodne se za ní bojovat po boku Rusů proti vojskům monarchie.

08.03.2018 5 z 5

Ravenor Ravenor Dan Abnett

Při sledování vyšetřování týmu inkvizitora Gideona Ravenora, žáka legendárního Eisenhorna, se zase ukazuje, jak Dan Abnett skvěle umí vykreslit pochmurnou atmosféru daleké budoucnosti, ať už se jedná o industriální planetu zalévanou extra kyselým deštěm nebo obchodnickou kolonii za samou hranicí Impéria. Příběh postupně zrychluje až do strhujícího finále po kterém už se těším až vyjde druhý díl.

13.02.2018 4 z 5

Rázová vlna Rázová vlna František Kotleta (p)

Důstojné zakončení trilogie. Zhltnul jsem ho za večer/noc a vůbec nelituju toho, že jsem druhý den v práci vypadal jako krtek. Zběsilý úprk po postapokalyptické východní Evropě se spoustou krve a suchých hlášek. Ani chvíli jsem se při čtení nenudil, chvílemi se smál nahlas a chvílemi dojímal. Díky za tu poctu českým (československým) vojákům.

03.01.2018 5 z 5

Zlato Arkony. Kniha druhá Zlato Arkony. Kniha druhá Juraj Červenák

Druhý díl, děj nabírá na obrátkách, potoky krve se slévají do řek a jezer, spojenectví se tvoří a rozpadají rychleji než Krutomor setne pět hlav. V celé knize není snad jediné místo, kde příběh zpomalí, vše se odehrává v neskutečném tempu a knihu nejde odložit, dokud vše neskončí.

02.01.2018 5 z 5

Zlato Arkony. Kniha první Zlato Arkony. Kniha první Juraj Červenák

Další z perfektních červenákových historických fantasy. Tato pro změnu posunutá na pobřeží Baltského moře k tamním slovanským kmenům. Historicky není úplně přesná, ale to příběhu vůbec neubírá na uvěřitelnosti a čtivosti. A má přesně to, co člověk od Rogana očekává: hlavy létajcí vzduchem, plameny šlehající z očí, hláškujcího Goryvlada a mnoho dalšího.

02.01.2018 5 z 5

Záhada dinosaurů Záhada dinosaurů Jaroslav Mareš

Kniha, která mě provázela už od dětství. Přečetl jsem ji snad desetkrát. Je v ní vše od prvních lovců zkamenělin, přes vývoj dinosaurů v jednotlivých érách až po dohady ohledně dino sapiens a případných dinosaurů přeživších do dnešních dnů. Samozřejmě, po tolika letech od vydání už není vše aktuální, ale to nic nemění na tom, že je to perfektní dílo.

21.12.2017 5 z 5

Taiko Taiko Eidži Jošikawa

Super pohled na feudální Japonsko a mentalitu japonců. Sice to není lehké čtení (už jenom změny jmen jednotlivých hrdinů), ale pokud Vás Japonsko nebo jenom historie zajímá, určitě je to dobrá volba.

19.12.2017 5 z 5

Konec křížů Konec křížů Martin Moudrý

Fajn kniha, pro každého, kdo má rád hektolitry krve, létající mozky a trhané páteře holýma rukama. Co mi trochu vadilo, je prostředek. Pořád dokola se opakující scénáře, kde hrdina přijde, všechno zlikviduje, následně nezapomene zmínit, že jemu je všechno jedno. Ale ve výsledku i ten prostředek rychle uplynul a kniha celkově určitě neurazí.

19.12.2017 3 z 5

Pevnost Pevnost Bernard Cornwell

Po pomalejším rozjezdu, kdy je potřeba vstřebat spoustu informací se příběh rozjede a nutí člověka číst dál. Každopádně zase jedna skvělá sonda do historie války za nezávislost, která, alespoň pro mě, není úplně prozkoumané území.

19.12.2017 4 z 5