Konec křížů

Lovení v antikvariátech může být ve skutečnosti daleko dobrodružnější zábavou, než by se mohlo na první pohled zdát. Ve chvíli, kdy vcelku nezajímavý mladík sáhne po tajemné knize vázané v černé kůži, roztočí se kolotoč událostí, jaké si předtím ani nedokázal představit. Stačí pár přečtených stránek a do jeho života vstupují členové církve, pro něž má slovo odpuštění velmi specifický význam. Nebesa se otřásají, krev stříká, živí umírají a mrtví... mrtvým je všechno jedno....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/73_/7361/konec-krizu-a4v-7361.jpg 466
Horory, Literatura česká
Vydáno:, Leonardo

Kniha Konec křížů

OlafSveinsson
19.12.2017

Fajn kniha, pro každého, kdo má rád hektolitry krve, létající mozky a trhané páteře holýma rukama. Co mi trochu vadilo, je prostředek. Pořád dokola se opakující scénáře, kde hrdina přijde, všechno zlikviduje, následně nezapomene zmínit, že jemu je všechno jedno. Ale ve výsledku i ten prostředek rychle uplynul a kniha celkově určitě neurazí.

prochyn
21.09.2017

K drsné škole české sci-fi/fantasy, kde září Jiří Kulhánek a František Kotleta se přidal i Martin Moudrý. A musím říci že velmi dobře. Knížka má spád a dá se číst domácí pohodě se sklenkou whisky i v tlačenici v metru.

morpheus
04.11.2016

Vynikajici vec :) Diky Martine !

JajaCZ
08.09.2016

Martin Moudry ma proste baví :)

RaSu
26.04.2016

Další kniha mého oblíbeného autora. Hezký čtivý odpočinkový příběh. Autor má dobré nápady a umí je napsat. Já jsem z dílem spokojený, jen o něco slabší než Temné záblesky a to jsem tuhle knihu četl už podruhé. Doporučuji.

hamtalka
02.04.2016

Naprosto skvělé. dlouho se to rozjíždí, ale v momentě kdy na zem vstoupí pekelníci jsem propadl nadšení.

MartyMcFly
23.08.2011

Jak krásné jméno, že ? Stejné iniciály jako já. V republice je Moudrých 782, tak by to ani nemusel být pseudonym. Nevím proč, ale myslel jsem si, že KK je kniha v modré barvě. Tady však je v černo-oranžové.

Splést se může každý, co však vím docela jistě je to, že MM se nechal inspirovat u Kulhánka. Skoro jako jeho klon. Zní to docela drsně a urážlivě, ale není na tom nic špatného, Kulhánek u nás víceméně založil tradici takovéhoto brutálního fantasy/sci-fi žánru (oba prvky SCI-FA dohromady), takže tohle je takzvaná sklizeň z myšlenek, které JK zasel.

Je tu však velký rozdíl - hrdina Konce křížů je víceméně Superman v 1/5 knihy, bůh v 3/5 a jen kousíček na začátku je v normálním duchu. To působí trochu "nereálně" (ano, tohle je opak snahy o realističnost, ale i v tomto žánru panují jistá pravidla) a co víc - začne to být nuda. Ne moc, ale už hlodají pochyby. Také ke konci už tempo začalo docházet a přeci jen, bohovi už moc překážek vadit nemůže.

Dobrá kniha, stojí za přečtení pokud máte rádi Kulhánka. Je horší, ale ne tak moc, aby se nevyplatila číst.

Martin Moudrý

Martin Moudrý