novama novama komentáře u knih

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Knihu jsem dostala před dvěma roky a vůbec se mi to číst nechtělo! Primárně mi vadí označení světový bestseller a u nově vydané knihy to považuji za vrchol drzosti! Vysoké hodnocení nechápu, ale evidentně to většině lidí vyhovuje a stačí. Já mám pocit, že autor měl oběť a způsob zabití, ale nějak nemohl přijít na to kdo a hlavně proč, to udělal. Tak přidával a přidával...

12.04.2019 2 z 5

Špecialistka Špecialistka Stephenie Meyer

Specialistka má být zřejmě něco jako Terminátor v sukni :( To se fakt nepovedlo!

11.04.2019 1 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Knihu jsem dočetla, ale na to jak je krátká mi to trvalo poměrně dlouho. Připomínalo mi to povídky Šimka a Grossmanna, což jsem ocenila a čekala, kdy přijde to: "JO, SUPER!" Ale bohužel, na rozdíl od Návštěvních dnů je to moc dlouhé, takže i když jsem se ze začátku párkrát zasmála, postupně jsem se spíš nudila. Prostě ten humor, postavený na naprosté demenci a trapnosti všech postav byl stále méně účinný, až byl nakoc trapný. A vulgární výrazy, které měly zřejmě přispět ke směšnosti, tomu spíš uškodily. Další díly číst nebudu, ne proto, že by to bylo tak špatné, prostě nemám důvod chtít víc.

10.04.2019 2 z 5

... a bude hůř ... a bude hůř Jan Pelc

Přestože jsem knihu poprvé četla začátkem 90. let, některé pasáže si pamatuji téměř doslova! jen doufám, že hůř už bylo!

10.04.2019 5 z 5

Návrat Návrat Philippa Carr (p)

Knihu jsem četla na doporučení a nelituji. Přečetla jsem všech 10 dílů, je to příjemné, odpočinkové čtení, ale rozšíření historických faktů v ní nehledejte. Je to víc romantické než historické, ale čtivé!

10.04.2019 3 z 5

Pokušení Pokušení Philippa Carr (p)

10.04.2019 3 z 5

Kostky jsou vrženy Kostky jsou vrženy Philippa Carr (p)

10.04.2019 3 z 5

Píseň sirény Píseň sirény Philippa Carr (p)

10.04.2019 3 z 5

Cena za život Cena za život Philippa Carr (p)

10.04.2019 3 z 5

Prokleté dědictví Prokleté dědictví Philippa Carr (p)

10.04.2019 4 z 5

Tanec pro dvě sestry Tanec pro dvě sestry Philippa Carr (p)

Knihu jsem četla na doporučení a nelituji, jako odpad bych ji rozhodně neoznačila! Přečetla jsem všech 10 dílů, je to příjemné, odpočinkové čtení, ale rozšíření historických faktů v ní nehledejte. Je to víc romantické než historické, ale čtivé!

10.04.2019 3 z 5

Vládkyně moří Vládkyně moří Philippa Carr (p)

10.04.2019 3 z 5

Čarodějka z útesu Čarodějka z útesu Philippa Carr (p)

10.04.2019 4 z 5

Zázrak v opatství Zázrak v opatství Philippa Carr (p)

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Letos jsem se poprvé zapojila do Knižní Odyssey, několikrát tam byla otázka k této knize, kterou jsem předtím vůbec neznala. Mám za sebou zatím první díl a velmi rozporuplné pocity. Je to asi to nejabsurdnější, co jsem kdy četla. Nemůžu říct, že by mě kniha vůbec nebavila, některé "scénky" jsou velmi vtipné, ale je tam několik úseků, kdy se v polovině strany ptám, co to vlastně čtu? Od legendárního, klasického veledíla jsem asi čekala víc.

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Knihu mi dala přečíst má pubertální dcera a nelituji, sama bych po ní určitě nesáhla. Rick Riordan vůbec není špatný vypravěč. Od začátku do konce je kniha napínavá, nutí vás číst dál, protože přece musíte zjistit, jak to dopadne! A drobné nepřesnosti a "nelogičnosti" nejsou tak hrozné, abych před nimi nemohla přimhouřit oko! :) Jen bych všem, co chtějí knihu číst, doporučila, aby shlédnutí filmu odložili a nejprve četli, kniha je lepší!

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Další z knih, kterou jsem přečetla jen díky svým dětem a prestože je primárně určena mládeži, nenudila jsem se!

Analfabeta Negramotná Analfabeta Negramotná Ján Uličiansky

Já četla knihu ve slovenštině, ale dětem ji dávám číst česky :) Z vlastní zkušenosti vím, že ji ocení děti až na konci 1. stupně (4.-5. ročník). Několik dětí mi potom řeklo, že se v ní poznaly a o to více je bavila :D

10.04.2019 5 z 5