NorthFinder NorthFinder komentáře u knih

Grafické techniky Grafické techniky Antonín Odehnal

Pojednává stručně a výstižně o jednotlivých technikách grafiky, jejich rozdílech a použití. Poslouží pro základní přehled i laikovi.

05.11.2023 5 z 5

Japonsko plnými doušky Japonsko plnými doušky kolektiv autorů

Velmi pěkně podané Japonsko, nejde o průvodce, ale publikaci u kultuře aj.

05.11.2023 4 z 5

Lékařem v Saúdské Arábii Lékařem v Saúdské Arábii Assadullah Zharfbin

Nabitý, poutavý příběh, autentický. Čte se velmi dobře. Doporučuji.

Komiksová biologie Komiksová biologie Larry Gonick

Nabitý, opakovaně čtitelný komiks. Osloví mladší i starší ročníky.

Vetešnictví pana Nakana Vetešnictví pana Nakana Hiromi Kawakami

Pozvolný, zábavný, nenucený příběh z japonské společnosti. Nechává prostor pro domýšlení.

Nebe Nebe Mieko Kawakami

Aktuální, dobře zpracované téma šikany, přečtené rychle, plné emocí.

20.09.2023 5 z 5

Podivné počasí v Tokiu Podivné počasí v Tokiu Hiromi Kawakami

Příběh z jiné kultury, s jinými zvyky a melancholickými náladami... Čtivé, poutavé...

20.09.2023 5 z 5

Ostrov žen moře Ostrov žen moře Lisa See

Procítěný, realistický až naturalistický příběh ostrovní obyvatelky Čedžu. Prolínající se rodinné a přátelské vztahy, drsné prostředí, pro nás neobvyklé obyčeje, válka všech druhů. Zajímavě popsaný historický příběh s dosahem do naší doby. Někdy až mrazící po zádech. Kniha stojí za přečtení stejně jako i další romány spisovatelky. Rozšiřuje obzory. Doporučuji.

02.01.2023 5 z 5

Místa, kam se nechodí Místa, kam se nechodí Jakub Venglář

Místy zajímavý, ale přeci jen mírně chaotický popis. Nedočteno.

20.12.2022 1 z 5

Průvodce Svatou zemí: Izrael – Sinaj – Jordánsko Průvodce Svatou zemí: Izrael – Sinaj – Jordánsko Fabio Bourbon

Pěkně psaný, fotograficky bohatě zdokumentovaný průvodce. Je nabitý informacemi, tudíž do něj lze opakovaně nahlédnout bez toho, aniž by byl člověk znuděn. Kniha, která nesmí chybět v knihovně průvodců.

20.12.2022 5 z 5

Umění: objasněno: 100 mistrovských děl a co znamenají Umění: objasněno: 100 mistrovských děl a co znamenají Susie Hodge

Indiviuální popis jednotlivých výtvarných děl. Čtivá kniha, ve které si každý čtenář vybere svoji zajímavou stránku. Nejedná se o encyklopedicky řaděná díla, a proto lze knihu číst v jakékoliv posloupnosti.

20.12.2022 5 z 5

Trafikant Trafikant Robert Seethaler

Čtivá knihy s těžší tématikou, místy strohá, ale výstižná i napínavá. Stojí za přečtení, které bude rychlé.

09.12.2022 4 z 5

Šinrin-joku: Japonské umění lesní terapie Šinrin-joku: Japonské umění lesní terapie Qing Li

Komplexně pojatá kniha o "terapii lesem" z japonského pohledu. Čtivá, zajímavě zpracovaná problematika spojení člověka s přírodou. Stojí za přečtení a za zamyšlení.

27.09.2022 5 z 5

Národní parky Evropy Národní parky Evropy Miloš Anděra

Kniha je velmi komplexním průvodcem jednotlivých národních parků včetně krásné fotodokumentace. Je inspirativní a poučná, nemá srovnání s ohledem na rozsah. Přehledná, dobře graficky upravená.

17.09.2022 5 z 5

...ismy - Jak chápat umění ...ismy - Jak chápat umění Stephen Little

Název knihy - útlé příručky neodpovídá zcela jejímu pojetí, kniha lehce encyklopedická, k občasnému nahlédnutí.

17.09.2022 3 z 5

Tajemství hedvábného vějíře Tajemství hedvábného vějíře Lisa See

Kniha byla zajímavá neobvyklou kulturou a zvyky, pro mě čtivá, realistická, hluboká.

17.09.2022 5 z 5

... ismy: Jak chápat moderní umění ... ismy: Jak chápat moderní umění Sam Phillips

Drobná knížka do ruky - příručka pro opakované použití, nejde do hloubky, což lze vzhledem k počtu stránek očekávat.

17.09.2022 3 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Dějově bohatá, lehce svérazně psaná kniha. Zajímavý styl psaní, který mi vyhovoval, přečteno rychle, "na jedno nadechnutí". Člověk se v textu neztrácí. I když byly některé pasáže drsné, je třeba přihlédnout k časové linii. Realistická, pěkně napsaná kniha.

31.10.2021 5 z 5

Sochařství Sochařství Carmela Thiele

Encyklopedicky pojatá drobná příručka "do rukou" a k občasnému čtení, s širokým záběrem....

31.10.2021 4 z 5

Wim Hof – Ledový muž Wim Hof – Ledový muž Wim Hof

Kniha pojednávající o metodě ledového muže mne překvapila opakováním popisů a určitou roztroušenou strukturou....

31.10.2021 3 z 5