Norea Norea komentáře u knih

Slza Slza Lauren Kate

Mne sa táto kniha dostala za pomoci kamarátky, ktorá mi hovorí, že sa mi bude páčiť. Kniha je svkelá. Zaujal ma obal obsah, kamarátkyne opsi a čítalo sa to tak ľahko ako keď natierate maslo na chlieb. Páči sa mi krajina, pomaly a stále sa meniaca dejová línia, charaktery postáv. Koniec a dopad osudu hlavnej hrdinky. Čo ma najviac udivovalo, fascinovalo, bol opis čarodejníc. Tie boli fakt nádherné a mätúce. Odporúčam.

02.01.2017 4 z 5

Crowfieldská kliatba Crowfieldská kliatba Pat Walsh

Kniha je veľmi zaujímavá, istým spôsobom jednoduchá. Celý čas vás, ale ťahá za nos a vlečie cestičkami plnými predsudkov a premýšľaním ako sa celá skončí. Mám z nej dobrý pocit a ľahko sa číta.

30.09.2016 3 z 5

Táto kniha ma milo prekvapila svojim vývojom pričom sa mi nechcelo veriť, že to skončí, tak ako to skončilo. Ale fakt som rada, že som ju našla v obchode a začala mi šepkať: "Kúp si ma, budem dobrá." Pretože fakt je dobrá. Rýchlo a ľahko sa mi čítala, páči sa mi dejová línia, postavy a myšlienka. Nemám čo k tomu dodať. Palec hore.

02.09.2016 4 z 5

Kannonina ruka Kannonina ruka Masakazu Yamaguchi

Konečne to mám, konečne som to dočítala. Ah, manga sa mi páčiz viacerých uhlov pohľadov, má svoj dej, má kopu charakterov, má veľa dielov čo značí, že z kníh a máng mám najväčšiu seriu, čo ma teší a robí spokojnou pretože mám rada postupnosť.
Dej ma trošku miatol pretože každú chvíľu vám autor ukazuje dej z rôzných strán, ukazuje vám rôzne skupiny, rôzne boje a zavádza do minulosti.
Ohľadom prekladu nemám žiadne výhrady pretože, keby som každú chybičku mala zapisovať, tak z tých kníh čo som čítala by bol parádny zoznam. Ale pobavila som sa na nadávke, ktorá je tuším na každej tretej či štvrtej strane.
Manga obsahuje peknú kresbu, zaujímavú myšlienku, jej vytvááranie a vysvetlenie, má tam aj erotické a bojové scénky.
Keďže ma manga zmiatla...tak si idem spraviť šálu čaju a idem nad nou porozmýšľať a znova sa vrátiť medzi konečne prečítané stránky.

13.08.2016 4 z 5

Skřek šelmy Skřek šelmy Lynn Beach (p)

Práve som zbadala fotku tejto autorky a od pohľadu my je jasné, že by bola lepšia autorka fantasy alebo románov než hororu. Kniha je dobrá, ľahko sa mi číta, má málo postáv, ktoré sa dajú rýchlo zapamätať. Nerada porovnávam knihy, pretože každý autor dáva do svojej knihy kus svojho Ja, ale poriadny problém som mala s Kingovkou Cintorín zvieratok a to som ju čítala ráno pred odchodom do roboty a husia koža mi behala až do ďalšieho rána, čo som pokračovala v čítaní. Ale musím podotknúť dve myšlienky, ktoré sa mi veľmi zapáčili a to meniace sa fotografie a symbolika indiánov, ktorá je nad mieru spomenutá.

26.04.2016 2 z 5

Pocit úľavy Pocit úľavy Ján Milčák

Ah... :D je to prvá kniha, ktorá ma zaujala, ktorú som si kúpila a ktorej stále nerozumiem :D Knižka je vlastne zbierka malých poviedok, kde autor sa zameriava na konverzácie. Tie sú také neobvyklé ako konverzácia dvoch cudzích ľudí na námestí, len s tým rozdielom, že posavy v knihe sa poznajú už dáky piatok a vedia o čom hovoria :D. Napriek tomu sa mi kniha páči, je pre mňa nevšedná.

18.04.2016 2 z 5

Kámasútra našich klamstiev Kámasútra našich klamstiev Andrea Rimová

Ak mám byť úprimná, tak ani neviem ako mám začať. Začnem asi tým, že ma teší, že táto kniha pochádza so Slovenských rúk a mysle. Cením si Slovenských autorov, ktorý ma vedia zaujať, rozplakať, rozosmiať a prekvaiť. Andrea Rimová to v tejto knihe dokázala. Túto knihu som si kúpila z myšlienky, že je písaná a ko svetovo známa trilogia 50 odtieňov... no je úplne iná. Nemôžem napísať, že je kniha lepšia. Je iná, je dobrá. Dobre sa číta, ľahko a zmysluplne. Prežívala som každý problém a riešenie hlavnej hrdinky. Veľmi ma prekvapila myšlienka spojená s gaymi :D nie som typ, ktorý vyčíta autorom malé nedostatky, ale trošku mi chýba dokončenie načatého boju, no uznávam, že verím hlavnej hrdinke natoľko, že jej sila dosiahne hviezd na nebesiach a získa to, čo 15 rokov nemala pri sebe.

04.01.2016 3 z 5

Čas anjelov Čas anjelov Anne Rice (p)

Popravde ma prekvapilo, že hlavný hrdina je nájomný vrah. No potom sa mi zapáčilo jeho cestovanie časom, uvedomenie si istej pravdy a zmeny vo svoj dobrý prospech. Kniha sa dobre číta, je príjemná, zaujímavá a prebudila ma v čase ranných hodín, kedy sa pripravujem do roboty :)

08.09.2015 3 z 5

Labyrint Labyrint Suou Kózuki

Moja prvá manga, ktorú vlastním a som rada, že som si ju vybrala. Páči sa mi kresba, obal a názov. Vynikajúca manga pre začiatočníka čitateľa máng, pretože je rozdelená na šesť rozličných príbehov, ktoré vás prekvapia a pobavia. Taktiež sa mi páči autorov doslov. Vďaka tejto mange bažím po ďalších, tak ako tu podobných príbehov alebo jednoliatej dejovej línie :)

03.09.2015 4 z 5

Horoskop vašeho dítěte - Vodnář Horoskop vašeho dítěte - Vodnář Dagmar Kludská

Na knihu mám veľmi dobrý názor a to nie som ani malé dieťa a zatiaľ ani rodič. Knihu som si kúpila z dvoch dôvodov a to, že za prvé som dané znamenie a za druhé, že kniha sa mi zdala byť pekne usporiadaná, dobre vybavená ilustráciou, čo je v detskej knihe vítané a veľmi známe.
V knihe som sa našla, potvrdili sa mi veci, ktoré si v bežnom živote na sebe všímam. Chcem poďakovať autorke za peknú knihu o Vodnárovi, ktorú už mám zatriedenú medzi moje knižné zlato :)

21.08.2015 5 z 5

Misery Misery Stephen King

Nemôžem povedať, že som videla film, len som zahliadla jednu scénu a to akurát tú, kde Annie kladivom rozbila nášmu spisovateľovi koleno. Preto som sa rozhodla (okrem iného som už mala prečítané dve knihy od neho, vďaka ktorým som si ho obľúbila) to prečítať. Kniha tak ako aj tie dve, sa mi dobre čítali, vtiahli ma do deja a dozaista mi vždy stali chlpky na celom tele. Táto kniha čo som od Kinga zatiaľ čítala bola najhnusnejšia a najhrôzostrašnejšia. Udivovala, prekvapovala a zhnusila ma každú chvíľu. Dokonca ako sa tam Annie hrá s potkanom mi ráno došlo dokonca zle od žalúdka. Kto začína s dielami od tohto vynikajúceho spisovateľ alebo kto už s ním preskákal hoc čo, určite po prečítaní knihy uznáte, že ste radi, že nie ste spisovateľ a neáte takýchto fanyniek kopu :)

10.04.2015 4 z 5

Zpověď trosečníka Zpověď trosečníka Gabriel García Márquez

Udivuje ma ako vedia ľudia napísať niekoľko dňové putovanie bláznovstvom, dni bez vody a jedla, strachu a každého možného žánru kedy môže človek prísť o to najcenejšie- o Život. Málo kto to vie, písať tak, aby čitateľ trpel a bál sa zároveň s hlavným hrdinom. Kniha sa mi menej páčila ako Na paměť mým smutným courám, ale i toto dielo mi dalo to, čo som chcela.Vtiahlo ma do deja a prechádzala som tou cestou plnej vody, člna, vĺn, strachu a boja.

08.04.2015 4 z 5

Nebo nie je výmysel Nebo nie je výmysel Todd Burpo

Nie som fanatik náboženských tém, ale musím uznať, že táto kniha ma prinútila sa zamyslieť nad rôznými vecami. Kniha sa dobre čítala a mala som pocit, akoby som sa zblížila s malým chlapcom, ktorý je hlavný rozprávač a donášač všetkého nadľudského.

04.04.2015 4 z 5

Kurtizána a samuraj Kurtizána a samuraj Lesley Downer

Po zistení, že kreslená variácia seriálu ma dosť baví a vďaka nej sa dokážem naučiť aj význam slov, tak som sa pokúsila aj o zmenu v čítaní. Našla som si túto knihu, ktorá ma zaujala, známou Japonskou tématikou a to- Geisha. Taktiež som chcela vnímať postoj Samurajov a historiu Japonska v skreslenom romantickom príbehu. Prekvapila ma dejová línia ako sa strieda, mala som veľmi rada pasáže s hlavnou predstaviteľkou Hanou. Čo mi jedine tak prekážalo, je to, že sa mi ťažko čítajú mená. Som zvyknutá na originál písané mená, kde už viem čo sa ako číta, strašne ma mýli ten prepis. No pozerám na to cez jedno žmúriace oko a stále sa mi kniha páči. Veľmi ma dojalo a bola som z toho paf, že sú tam staré fotografie. Cítila som sa akoby som listovala fotoalbum a spoznala kopu známych ľudí. Vďaka tejto knihe som došla aj k inokrajným knihám, ktoré chcem čítať :)

04.04.2015 4 z 5

Kacír Kacír Stephanie Merritt

Ako je to u mňa bežné, najprv ma uchvátil pre mňa krásny obal knihy, ktorý ma očarúval. No skoro mi spadla sánka, keď som zistila, že je to Historický thriler a obsahovo ma celkom dostal. Ako som knihu dostala na Vianoce, nevedela som sa do nej začítať. Pekne smiešným spôsobom som si knihu zaľúbila, ako Giordana Bruna som si predstavila jedného, pre mňa dosť sympatického herca a potom to už šlo veľmi ľahko, až som zrazu dočítala Pororoka a keď už dočítam pár kníh, tak sa pustím na tie ďalšie :)
Nemám nejaký vzťah k týmto témam, vždy som mimo, ktoré to je storočie, rok, čím je to určité obdobie významné, napriek tomu sa mi páčilo logické posúvanie sa a hľadanie vraha.

03.04.2015 4 z 5

Sushi v dushi Sushi v dushi Eva Urbaníková

Som fanúšik anime, čo z toho vyplýva, že chcem túto krajinu, Japonsko niekedy v budúcnosti navštíviť. Kniha sa mi páči pretože sa môžem vžiť do skutočnej osôbky a vďaka nej spoznávať niečo málo z toho po čom tak túžim. Naučila som sa slovíčka, spoznala tradície a pochopila isté veci. Vďaka Denise a autorke podobných kníh (aj keď toto je od nej prvá čo som prečítala) som si hneď zapisovala všetko, čo by som chcela na vlastné oči vidieť, ciítiť a dokonca ochutnať. Som rada, že sa táto blonďavá žienka s krásnym synčekom podelila o svoj zaujímavý príbeh a tým sa postarala o prežitie mojich malých snov. Veľmi pekne ďakujem obom :)

02.04.2015 4 z 5

Lavinia Lavinia Ursula K. Le Guin

Moja prvá knižka od tejto mladej autorky. Kúpila som si ju len vďaka kamoške, bol to pekný risk. Páči sa mi príbeh podaný zo slova na slovo. Tak ako aj pri jej trilógii o daroch, aj tu som mala pocit, že mi to niekto vraví a nie, že by som si to sama pre seba čítala. Dej je príjemne ťahavý s krásnou krajinou, zvykmi a príbehmi, spríjemnila mi dovolenku a spomienky naň.

01.04.2015 4 z 5

Smečka Smečka Andrea R. Cremer

:D Jáj som rada, že nie som jediná, ktorej priam prekáža milostný trojuholník. Mám normálne pocit akoby si autor nevedel sám vybrať a tak to tam bachne a tým nám tak zamotá hlavu a potom ak si už konečne vyberieme tak nám toho favorita zmaže jedná radosť. Prekvapila ma premena ľudí na veľkých vlkov, čakala som...niečo iné. Neviem tieto témy ako upíri, vlkolaci a ďalej, som mala možnosť vidieť najprv vo filmoch. V knihe som to čítala prvý krát. Bola fajn, bavila ma, páčilo sa mi presné nadväzovanie dielov na seba, uznávam aj nevýhodu, keď sa to vydávalo a človek si mohol priam nechty obžrať kedy sa začíta do ďalšej knihy. No ja som to nemusela riešiť. Bola Fantasy, takže pre mňa téma šitá na mieru.

01.04.2015 3 z 5

Caffe Angeli Caffe Angeli Nicky Pellegrino

Budete sa mi smiať, ale väčšinu času som cítila ako mi nie len tečú sliny z kútov úst, ale priam som cítila horúce slnko a ostrú slanosť vo vzduchu a pritom bola taká zima, že tie sliny mi skoro zamrzli v cencúle. Kniha ako si pamätám je rozdelená na časové úseky, kde vidíte rozdiely a hlavne samotné vzťahy, ktoré sa udržiavali, menili a hľadali si cestu naspäť. Cítili ste nadšenie z kuchárskeho umenia a radosti. Pocit, že niekde patríte a niečo vám naozaj ide, ste skúsený vo svojom umení a to vám každý vraví. Poznajú vás tak dobre, že keby ste v rozsypanej múke prstom napísali taliansky dobrú chuť, tak vás ospevujú akby ste uvarili vynikajúce špagety s pesto či sladké profiteroles.

31.03.2015 3 z 5

Hvězdná kniha: Mistr Kadehar Hvězdná kniha: Mistr Kadehar Erik L´Homme

Ja som ju čítala len pred pár rokmi s tým, že kamoška mi ju podala a povedala, že sa mi bude páčiť. Páčila sa mi, zaujali ma spôsoby čarov, prechádzanie krajinami, riešenie celej myšlienky. Doteraz si pamätám pár útržkov a vždy si spomeniem na babkynu záhradu ako sa prevalujem v plavkách a čítam túto sériu.

31.03.2015 3 z 5