Kannonina ruka přehled

Kannonina ruka
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48484/kannonina-ruka-48484.jpg 3 33 33

Kannonina ruka série

1. díl >

Maův otec se po třech letech vrací domů s hrůzným tajemstvím... Našel prastarý buddhistický artefakt, Kannoninu ruku... Ale tento uctívaný artefakt ovládá síly, které mohou přinést konec lidstva, jak jej známe. A zatímco se svět démonů snaží najít cestu do naší reality, japonská vláda chce využít síly Ruky k vytvoření super-vojáků. Pouze Mao, jeho sestra Maya, a tajemný šermíř, který je chrání, mohou obnovit magickou pečeť a zachránit lidstvo. japonská manga - doporučeno pro čtenáře od 18ti let!... celý text

Literatura světová Komiksy Fantasy
Vydáno: , Talpress
Originální název:

Arm of Kannon , 1998


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kannonina ruka. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (3)

trudoš
13.01.2020 2 z 5

Kannonina ruka je pro mě krásnou ukázkou toho, co mi na japonském komiksu vyhovuje i vadí. Spousta neotřelých nápadů, originální přístup, plejáda rozporuplných postav, zkázonosné kosmické artefakty - to vše pak bojuje s pomalým tempem vyprávění, hromadou náctiletých hrdinů, komplikovanými střihy mezi scénami a nesmyslně odhalenými děvami. Zkrátka atraktivní čtení, ve kterém je občas problém se vyznat.
Ani mangaka Masakazu Yamaguch není jiný a právě proto mi jeho série zas až tak moc nezaimponovala, ačkoli ta hororová atmosféra se mi líbila maximálně. Za což může smutný fakt, že komiksových hororů je ještě míň, než těch knižních. Jenže - i když v příběhu není o dramatické situace nouze a ne každá z hlavních postav si může být jista životem, pořád je to vlastně takový divno průměr. Chápu, že se časem vše vyjasní... ale na druhou stranu, při mých stávajících zkušenostech s asijskými komiksy, je klidně možné, že se nakonec vysvětlovat nic nebude. Tak s tím raději skončím dřív, než později.

Norea
13.08.2016 4 z 5

Konečne to mám, konečne som to dočítala. Ah, manga sa mi páčiz viacerých uhlov pohľadov, má svoj dej, má kopu charakterov, má veľa dielov čo značí, že z kníh a máng mám najväčšiu seriu, čo ma teší a robí spokojnou pretože mám rada postupnosť.
Dej ma trošku miatol pretože každú chvíľu vám autor ukazuje dej z rôzných strán, ukazuje vám rôzne skupiny, rôzne boje a zavádza do minulosti.
Ohľadom prekladu nemám žiadne výhrady pretože, keby som každú chybičku mala zapisovať, tak z tých kníh čo som čítala by bol parádny zoznam. Ale pobavila som sa na nadávke, ktorá je tuším na každej tretej či štvrtej strane.
Manga obsahuje peknú kresbu, zaujímavú myšlienku, jej vytvááranie a vysvetlenie, má tam aj erotické a bojové scénky.
Keďže ma manga zmiatla...tak si idem spraviť šálu čaju a idem nad nou porozmýšľať a znova sa vrátiť medzi konečne prečítané stránky.


tsal
26.08.2013 1 z 5

Proti sexu a násilí nic nemám, ale musí to být podáno kvalitně. V případě Kannonině ruky mi však všechno přišlo tuctové, až hloupé a nemohla jsem se zbavit dojmu, že se autor snažil na úkor kvality příběhu za každou cenu šokovat.
Za houby také stojí překlad. Jedna bublina v původní angličtině, z níž se překládalo, a ten přeložený zbytek... Důkaz místo slov: "Zvuk tvého meče protínajícího zvuk se ozval, až když jsi dokončil úder."

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Kannonina ruka v seznamech

v Právě čtených1x
v Přečtených57x
ve Čtenářské výzvě1x
v Doporučených1x
v Knihotéce20x
v Chystám se číst5x
v Chci si koupit3x
v dalších seznamech5x

Štítky knihy

manga

Autorovy další knížky

2009  60%Kannonina ruka
2010  63%Kannonina ruka 3
2010  59%Kannonina ruka 2
2012  57%Kannonina ruka 4
2015  66%Kannonina ruka 7