Noisette73 Noisette73 komentáře u knih

Vanilkové dny Vanilkové dny Eva-Maria Bast

No, řeknu to jednoduše, kniha se mi líbila, zase jsem se dozvěděla nové informace. Tyto knihy mě baví, ať už o firmách nebo slavných lidech. Ale napsané je to dost jednoduše a věty by mohly být rozvitejsi a jazyk bohatší. A Josefína mě štvala i Carl...

15.12.2023 4 z 5

Sladké a veselé s Ivetou Sladké a veselé s Ivetou Iveta Fabešová

Pomáhá mi v letošních vánočních přípravách. Skvělá.

15.12.2023 5 z 5

Okienko do snov Okienko do snov Táňa Keleová-Vasilková

Nedočetla jsem, hrozná nuda a rozhodla jsem se netrápit.

15.12.2023

Bestie z Buchenwaldu Bestie z Buchenwaldu Max Czornyj

Hrozně jsem se těšila, až si tohle přečtu. Není to sice úplně předvánoční čtení, ale říkala jsem si, že nemusím číst samé slaďárny a můžu přečíst i něco co mě zase ponaučí a dodá pokory neboť i ta je před Vánoci a nejen před nimi žádoucí. Je to životopis nacistické dozorkyně Ilse Koch, to ano, ale spíš než životopis jsem čekala beletrický příběh, bohužel to na mě opravdu působilo spíše jako učebnice nebo její biografie... Říkala jsem si jo, polští autoři opravdu dobře píší o holocaustu, alespoň z mých zkušeností a tak už jsem se těšila, že zaziji podobnou emoční bouři jako u Černé a purpurové od Wojcecha Dutky, takže jsem knížku běžela dokonce koupit, což už dnes moc nedělám, neboť knihovna mi umožňuje číst co chci a zároveň mít doma pořád prostor a nezahlcovat Náš relativně malý domov. Není sice zase tak malý, ale když má člověk děti, je mu najednou malé snad vše a všude. :D No a nakonec jsem se dočkala zklamání. Čekala jsem větší psychologický rozbor Ilse, nebyl a příběh byl podaný jako z rychlíku, nebyl propracovaný, škoda. Na klouzani po povrchu mě neužije. Za mě tedy přehmat.

14.12.2023 2 z 5

Potkáme se v Praze Potkáme se v Praze Julie Caplin

(SPOILER) Pohladilo mě to, Vánoce na mě dýchli. Mohlo to být delší, Jake... proč takových chlapů moc není? A jsou vůbec? Mohla bych číst daleko, daleko delší příběh. A ten moment kdy se vypořádá s tím byznys kreténem co byl všude nepostradatelný a telefon měl stále u ucha? To bylo boží!

04.12.2023 5 z 5

Manželky Manželky Táňa Keleová-Vasilková

Mně tahle kniha osobně rozesmutnila a asi vím proč. Institut manželství dnes je upozaděný a vlastně se moc nedivím. Z knihy to vyznívá tak, že dokud nebyli aktéři manželé či neměli první dítě bylo v jejich životě vše fajn, byla jiskra, byly nápady na trávení volného času, hravost atd. Teď ty manželky jen seděly hleděly do zrcadla a obhlédaly se co by na sobě měly změnit, aby je ten jejich chtěl, pořád dumaly co dělat, aby byly pro něj zajímavé, udělaly mu servis, ale pořád na sobě hledaly chyby... Přišlo mi to fakt líto i jsem si pobrečela, protože ti chlapi tam prostě nad ničím nepřemýšleli, Jak by ji zaujal, pomohl, ukázal, že si váží její péče, toho, že se na čas vzdala své práce, aby vychovala i jeho děti... Jsem taky manželka, takže vlastně cílím do vlastních řad, ale nějak mě znechutilo, že panuje názor, že kvůli manželce se už prostě nikdo nesnaží, ta plní jen povinnosti a pak děj se s ní vůle boží... bylo to myslím dost realistické, neboť v mnoha domácnostech to takto asi opravdu je. Já ale vím, že naštěstí ne zdaleka všichni muži jsou takto nastavení. A možná to nakonec nedopadne ani tak hrozně. Kdo si přečte ten to zjistí, knihu určitě doporučuji.

01.12.2023 3 z 5

Vánoce s Nigellou Vánoce s Nigellou Nigella Lawson

Recepty hezké na oko, ale v Čr moc nejsou využitelné, takže jsem ji prohlédla a poslala dál ať dělá radost dalším.

30.11.2023 4 z 5

Sice mi pan Mareš nesedí jako člověk, takže nemůžu dát plný počet, ale vyšetřovatel je to zkušený a bylo to zajímavé, kniha byla zajímavá a určitě stojí za to ji přečíst.

30.11.2023 3 z 5

Cesty za oponu času 2 – Ozvěny lidické noci Cesty za oponu času 2 – Ozvěny lidické noci Stanislav Motl

Nemůžu napsat nic co by obsáhlo sílu této knihy.

30.11.2023 5 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Čteno do výzvy, ale já mám Jane Austen ráda, tato kniha byla rozhodně lepší než Pýcha a předsudek. Moc se mi líbil psychologický rozbor postav i hrdinové knihy.

22.11.2023 5 z 5

Dohazovačka spřízněných duší Dohazovačka spřízněných duší Lynda Cohen Loigman

To bylo tak nádherné, tak krásně romantické, kouzelné a hřejivé. Každý má někde tu svou spřízněnou duši, ne každý ji sice potká, ale někde na světě je, což je na jednu stranu smutné na druhou máte vlastně celý život na to ji potkat, pokud už se tak nestalo.
Mám ohromnou radost z Victora a Jess. A miluji větu: Když pláčeš, ten, kterému jsi předurčena, ochutná sůl z tvých slz. Znát tu větu, když jsem byla mladší...

22.11.2023 5 z 5

S tebou mě baví svět S tebou mě baví svět Marie Poledňáková

Čteno kvůli výzvě, kterou mám tímto splněnou, ale bylo letos těžké ji plnit, témata nic moc. Notoricky známé dílo co neurazí a nenadchne.

18.11.2023

Čtyři vichry Čtyři vichry Kristin Hannah

Mám asi velkou čtenářskou krizi, mě se to normálně nelíbilo! A to tyto knihy běžně úplně zbožňuji, ale tady jsem se do čtení nutila a u knihy se hrozně zdržela... No zkusím knihu ze současnosti a uvidím. Úplně jsem se tím vykolejila a jsem z toho smutná, protože na knihu jsem se hrozně těšila, líbilo se mi popisování vztahu matky a dcery, ale zároveň mě to i děsilo. Padla na mě z té knihy tíseň a splín, což asi mělo tak být a značí to její kvalitu,ale já už takhle před vánoci, chci oddych a pozitivno, tak to jdu zkusit najít.

13.11.2023

Babička Babička Božena Němcová

Jedna z dobře uchopitelných klasik, která se myslím může líbit i dětem i když k topu u mě rozhodně nepatří.

13.11.2023 4 z 5

Milá paní Birdová Milá paní Birdová A. J. Pearce

Líbilo se mi to, paní Birdová mi lezla na nervy, jo a taková práce by mě neskutečně bavila, ale já bych tedy odpovídala na všechno.

06.11.2023 4 z 5

Mise Haiti: Pět měsíců českého chirurga s Lékaři bez hranic Mise Haiti: Pět měsíců českého chirurga s Lékaři bez hranic Tomáš Šebek

Nehodnotím, zaprvé to nejde protože tohle je život a za druhé kniha ke mě přišla ve špatnou chvíli, kdy řeším vleklé zdravotní potíže a doufám, že i tak bude vše v pořádku, ale bojím se neboť to přišlo v nejméně vhodnou chvíli, snažím se, ale být pozitivní. :D Ale číst o utrpení druhých a doktorech se mi teď nechtělo. Ale obdivuji pana doktora a určitě se ke knížce vrátím v lepší dobu.

22.10.2023

Holky z Detroitu Holky z Detroitu Tori Whitaker

Fajn, ale něco tomu chybělo. Je ale pravda, že i jako abstinentce mě moc bavilo číst o výrobě Burbonu. A Violet byla moc fajn, doslova bych takovou prababičku chtěla a kdyby mi ještě zanechala k přečtení svůj deník? To by byl sen!

22.10.2023 4 z 5

Emilka Emilka Ivana Fajnorová

Napsané to bylo krásně ta hra se slovy byla úžasná, ale asi už nebudu číst takovéto příběhy z českého prostředí, neboť mi to nedává nic nového jsou jako přes kopírák.

22.10.2023 3 z 5

Šepot papíru a inkoustu Šepot papíru a inkoustu Lindsay Harrel

No mě to teda nebavilo, vlastně to bylo takové nemastné, neslané. Hlavní hrdinka Sophie byla hrozně naivní a chovala se prostě divně, nelogicky. Těšila jsem se na pasáže z minulosti, těch tam bylo jako Šafránu, takže za mě těžký průměr.

22.10.2023 3 z 5

Angelika Pintířová - Padá mi to z nebe Angelika Pintířová - Padá mi to z nebe Jan Paulas

Ani těhotenské nevolnosti mě nezastavily a tuhle krásu plnou skvělých myšlenek jsem si nemohla nechat ujít! :D

05.10.2023 5 z 5