Nogales Nogales komentáře u knih

Krásky a vetřelci: Pulp stories Krásky a vetřelci: Pulp stories * antologie

Celkem vyvážená antologie, která nábzí hodně za málo. Povídky s nadhledem lepší než ty navážno , převažují plusy.

14.05.2023 4 z 5

E=mc2, lásko moje E=mc2, lásko moje Patrick Cauvin

píseň mého dětství/mládí... a dalo se to i dnes.

27.03.2023 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Na České poměry skvělá krimi. Perfektní popis skutečný práce kriminalistů. Klobouček.

25.03.2023 4 z 5

Zlé časy Zlé časy Michal Březina

Tak trochu "jiný" cestovatel času a to je na tom skvělý a "jiný". Nejvíc mě bavilo, když se to odehrávala ve středověku.

25.03.2023 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Za mě je to vstupní brána do fantasy, ne na darmo se jedná o kalsiku fantasy. A určitě bych doporučil přečíst nejdříve hobita. Společnestvo je prvním dílem rozsáhlého eposu o boji dobra a zla. Nejvíc se mi líbilo, že autor dává čtenáři opravdu velký prostor pro svou fantasii.

15.02.2019 5 z 5

Sám doma Sám doma Todd Strasser

Kniha se čte hrozně, bohužel.

12.12.2018 2 z 5

Uchovej mou duši Uchovej mou duši Ivo Fencl

Kniha je zdarma a tak sem nemohl odolat. Některé povídky jsem ještě nečetl, ale hodně mě to překvapilo. Sice se tím presentuje časopis Vanilli, ale jsou tam dobrý povídky. Jsem se i zasmál.

20.06.2018 5 z 5

O krok před peklem O krok před peklem Jiří Pavlovský

Velice povedená antologie, klobouk dolů před peklem.

17.05.2018 4 z 5

Ve stínu Říše Ve stínu Říše * antologie

tak to se povidlo, přátelé. Das ist unmöglich, vážně. jedna jako druhá (ta povídka). Guten nacht, dojčland über alles

17.05.2018 5 z 5

Pelyněk. Díl 1 Pelyněk. Díl 1 Daniel Tučka

Možná ste už někdy ochutnali pelyňěk - hořký, co? Zkuste ochutnat tuto knihu - že dobrý? jo, je.

17.05.2018 4 z 5

Hobit (alebo Cesta tam a späť) Hobit (alebo Cesta tam a späť) J. R. R. Tolkien

Konečně jsem se dostal k tomu přeslavnému dílu. Když nebudu ohlížet na překlad, pořád je to takové popisné, místy infantilní - takže asi pro malé děti a místy zas docela drsný - takže asi pro dopsělý. Hlavně to má zcela jiného ducha než film. Takže doporučuju přečíst před filmem, ne jak já po filmu. Ale něco to do sebe má, to ano.

17.05.2018

Spad Spad František Kotleta (p)

Co si budem povídat, je to fakt masakr. Frčí to od začátku do konce. Hodně pobavilo.

29.04.2017 4 z 5

Měsíční deník Měsíční deník Michal Březina

jak tu někdo napsal, humorná odechovka. Žádný složitosti i když ke konci už to frčí. Zasmál jsem se hlavně přirovnáním. Nápad taky dobrý.

29.04.2017 5 z 5

Házím ti laso, kamaráde Házím ti laso, kamaráde Josef Pecinovský

Myslím, že jenda povídka mě moc neoslovila, ale ze všech ostatních jsem byl úplně vyvalený. Užje to taky let, co jsme to četl

29.04.2017 5 z 5

Ďáblovy dcery Ďáblovy dcery Jaroslav Mostecký