Nofar197 Nofar197 komentáře u knih

Mužům vstup zakázán Mužům vstup zakázán Květa Klímová-Pumerová

Velmi dobrá kniha, která v me knihovně nechybí ani dnes, občas se k ní rada vracím. Jen mě občas překvapil opravdu zúžený duševní obzor zjevně inteligentních žen jako Hanadi a Fejruz - modlitby, vnější vzhled, zásnubní party. Autorka na to jasne i když asi neúmyslně ,upozorňuje v kapitole Máme hodně knih, např. Korán nebo Korán - v rodině obchodníka chyběly jakékoli knihy kromě Koránu, nevěděl, co je dyslexie, atd.

21.09.2022 4 z 5

Skrýš Skrýš Dean Koontz

Jeden z případu, kdy film byl lepší než kniha.

17.09.2022 3 z 5

Pohlednice smrti Pohlednice smrti James Patterson

A právě jsem ji precetla. Během ctyriadvaceti hodin. Nemohla jsem se odtrhnout. Český překlad nemohu posoudit, anglický originál vtáhne do děje. Knižní verze se od té filmové dost liší.

06.09.2022 4 z 5

Mikve Mikve Hadar Galron

Příběh se odehrává v ultraortodoxní komunitě, nikoli "pouze" ortodoxní, to je dost důležitý fakt. Neobyčejně silný. Doufám, že ho uvidím i na jevišti. Autorka Hadar Galron mimochodem spolupracovala i na scénáři k izraelskému filmu Tajemství, který se také odehrává v ultraortodoxní židovské společnosti.

30.06.2022 5 z 5

Japonsko & Korea - do Tokia pod stan Japonsko & Korea - do Tokia pod stan Monika Vacková

Krásné fotografie, celkem vtipný text, i když mě celkem překvapilo, že oba cestovatele strávili v úžasném Tokiu jen dva dny, nebo že se rozhodli vynechat návštěvu hradu jen proto, že otevirali až v devět. Ale každý má o cestování jinou představu.

14.06.2022 4 z 5

A Jimmy šel za duhou A Jimmy šel za duhou Johannes Mario Simmel

První a pro mne nejlepší simmelovka, co jsem četla.

05.05.2022 5 z 5

Vybíjená Vybíjená Michal Viewegh

Sorry, Hujerova.

02.05.2022 5 z 5

Polda a jeho soudce Polda a jeho soudce Zdena Frýbová

Soudní proces s majorem Zemankem - nezapomenutelný svědecký koncert v podání Pepina, Emy Rehorove a studentů gymnázia. A samozřejmě by nebylo spravedlivé opomenout Stanku Polevou a její hysterické žárlivé scény, i když Pepino Cmelak by asi netvrdil, že to byla až taková legrace.

28.04.2022 5 z 5

Žárlivost Žárlivost Helena Šmahelová

Otázkou zůstává, proč byla Jura stále bez kamarádky. Jinak sympatická a inteligentní dívka se v otázce přátelství jevila poněkud majetnicky.

28.03.2022 5 z 5

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

Právě ji čtu. Skvělá kniha.

17.01.2022 5 z 5

Nevděk světem vládne Nevděk světem vládne Ephraim Kishon

Dedku,omlouvám se za překlep.

24.04.2023

Slib Slib Chaim Potok

Hezké pokračování Vyvolených. Jen mě mrzí rozhodnutí Ruth ohledně volby životního partnera.

14.12.2022

Královna a já Královna a já Sue Townsend

To tedy byla pecka, skvěle jsem se bavila.

08.12.2022

Sbohem, maturito Sbohem, maturito Karel Štorkán

Nedocetla.

08.12.2022 1 z 5

Sbohem, maturito Sbohem, maturito Karel Štorkán

Vzala jsem ho do ruky v šesté třídě a byla zklamaná, ani jsem ho ne dočetla. Celý příběh se strašně táhl, podobně jako seriál.

08.12.2022 1 z 5

Vankúš z trávy Vankúš z trávy Lian Hearn

MatoPalkes : Ahoj, rada jeden přidám. Právě jsem knihu dočetla v hebrejskem prekladu, v němž má poněkud poeticteji znějící název Sníh na větvích sakury. Pokračování příběhu klanu Otori - úplně jsem před sebou viděla zasněženou horskou krajinu, ozdobnou japonskou zahradu lorda Fujiwary i posvátný klášter osvětlený v ledové noci mihotavym světlem svic. Morální dilema Takea, ženská síla a odvaha Kaede i jedno tezko uvěřitelné odhalené tajemství Takeova původu, to je jeden úžasný příběh. Jsem zvědavá na třetí část.

06.12.2022

Prodaná Prodaná Zana Muhsen

The Promise To Nadia, omlouvám se za překlep.

03.12.2022 3 z 5

Jen ty a já Jen ty a já Chuck Barris

Zklamání.

03.12.2022

Román pro ženy Román pro ženy Michal Viewegh

Burana, omlouvám se za překlep.

28.11.2022

Šedobílý démon Šedobílý démon Jan Cimický