Královna a já

od:


KoupitKoupit eknihu

Sue Townsendová ve své knize „Královna a já“ nabízí fantastickou vizi toho,co by se stalo,kdyby v Anglii v dubnu 1992 zvítězila ve volbách levicová republikánská strana…Monarchii vystřídá republika,královská rodina se zabydluje v chudinské čtvrti a začíná od nuly…Učí se jak otvírat konzervy,kde si mohou koupit toaletní papír,jak vyjít s penězi i se sousedy…. Nejhůře je na tom princ Charles,který se zamiluje do obézní sousedky,která ani trochu nepřipomíná jeho ženu Dianu,a kvůli jeho mravním zásadám,že má chránit slabší,se dostane do křížku s policistou a dostane se do vězení….Alžběta mezitím pečuje o svého manžela Philipa,který se psychicky zhroutí a nechce si připustit,že už není král… Na konci knihy Vás překvapí šokující scéna,ve ketré se druhý syn Alžběty chopí trůnu společně s japonskou princeznou,a Velká Británie se pomalu stává Japonskem!!! Ale konec dobrý,všechno dobré…. Královna Alžběta se z toho ošklivého snu vzbudí dřív než se královské impérium úplně zhroutí.....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32566/kralovna-a-ja-32566.jpg 448
Orig. název:

The Queen and I (1992)

Žánr:
Literatura světová
Vydáno:
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Přidat komentář
Tinna
23.11.2017

Moje nejoblíbenější kniha. Už jsem ji četla několikrát a vždy mě pobaví.

Patapuf
22.04.2015

Řekl bych, že tohle je první díl před Královnou Camilou, která mi přišla vtipnější.... možná mi to přijde, protože sem ji četl dřív, ale stejně této knize něco chybělo.... nemělo to ten správný náboj...

CaptNemo
01.08.2014

Jiný a naprosto geniální pohled na britskou královskou rodinu. Nevím, jestli se paní Sue s Královnou někdy potkaly osobně, ale spisovatelka by si zasloužila minimálně osobní poděkování. Málokdo udělal Windsorům lepší reklamu. Ukázat je jako obyčejnou rodinu s chybami a problémy nemá chybu! :-)

Moška
29.04.2014

Kniha úplně nenaplnila mé očekávání, přesto uznávám neotřelé téma, dobře napsané a hodně mne bavil překlad jmen některých postav (pan Hleedey - strážný nebo pan Pennyzeck - majitel obchodu). Ke konci mi připadalo, jako by autorka nevěděla jak dál, tempo příběhu trošku zpomalilo, ale ne natolik, aby mne to odradilo od dočtení. Jedná se o dílko humoristické, tudíž ani nevadí lehce šablonovité vykreslení postav, především z královské rodiny.

Merlinit
30.03.2014

Co by se stalo, kdyby v Anglii ve volbách vyhrála labouristická strana? Čtenář se společně s královskou rodinou stěhuje do nájemních řadovek v chudinské čtvrti a sleduje její první kroky v novém životě. Nesnází je spousta: topení v domku na mince, nikdo neví, jak to udělat, aby bylo co jíst, nikdo nedokáže obsloužit pračku, princ Charles pokukuje po plnoštíhlé sousedce a navíc ten věčný nedostatek peněz.