NoelHudson NoelHudson komentáře u knih

Hrajte to nahlas Hrajte to nahlas Leoš Šedo

Přesně takhle má vypadat rocková kronika. Doporučuji všem milovníkům rock n rollu. Kniha je tak čtivá, že jsem četla i ty pasáže hudebníků, s jejichž tvorbou nejsem tak dobře obeznámená nebo se vůbec neřadím k jejich fanouškům. Nechtěla jsem si totiž z knihy ujít ani slovo. Je vidno, že spisovatel je opravdový vášnivý milovník rocku 50. až 70. let. Kladně hodnotím i to, že český autor neopomněl ani českou hudební scénu a často k Československu připodobňoval, srovnával a uváděl do spojitostí či souvislostí. Žádný bulvární brak jen čistá a kvalitní hudba. Určitě se ke kronice vrátím a určité milníky si připomenu.

25.06.2014 5 z 5

Interview s upírem Interview s upírem Anne Rice (p)

Film bezesporu lepší než kniha. Od ní jsem toho čekala daleko víc. Chybí mi víc akce a nekončící úvahové až filozofické pasáže mi splývají v jedno velké blá blá. Chmurné. Světlé chvilky se však najít dají. Autorce se nedá vyčíst nesporný talent. Chtělo by to však zkrátit a zakčnit, pak by u mě bylo za plný počet. Takhle průměr..

23.06.2014 3 z 5

Sexie: deníček nymfomanky Sexie: deníček nymfomanky Starcante (p)

Žádný děj jen a pouze sex a to v některých minipříbězích docela nechutně popsáno. Ovšem kniha má i své světlé stránky.

23.06.2014 3 z 5

Jarní vánice Jarní vánice Rosamunde Pilcher

Typická oddechovka ovšem od této autorky jsem čekala o hodně víc...

21.06.2014 2 z 5

Vraždy podle Grimmů Vraždy podle Grimmů Craig Russell

Prostě tu knihu miluju!!!

21.06.2014 5 z 5

Padlí andělé / Leviatan Padlí andělé / Leviatan Thomas Sniegoski

Děsná nuda... Přečetla jsem z vypětím všech sil jen protože nebylo nic lepšího po ruce a naměla jsem čas zajít si pro nějakou čtivější knihu. Do dalšího dílu se rozhodně nepustím. Ani mě moc nezajímá, co se bude dít dál ani jak to dopadne... Pro mě ztráta času když na světě je tolik lepších knížek. Námět chválím ovšem samotné zpracování notně pokulhává.

20.06.2014 2 z 5

Kleopatra. Poslední sen Kleopatra. Poslední sen Christian Jacq

Bezesporu je to dobá kniha. Musím se však přiznat, že jsem jí jednou odložila a také se párkrát přistihla, že mé myšlenky při čtení ubíhají úplně jinak a já vastně nevím co čtu. Kniha je plná válek, bojů, intrik a bohů. Láska je trochu upozaděna.

11.06.2014 3 z 5

Audrey Hepburn Audrey Hepburn F. X. Feeney

Plno nádherných obrázků, nezapomenutelných filmů, dokonalých výroků a elegance Audrey. Brilantní kniha bez bulvárního balastu. Chválím a tleskám. Kniha nesmí chybět v žádné knihovně fanouška Audrey a filmů.

08.06.2014 5 z 5

Smlouva s Adamem: Učitel lásky Smlouva s Adamem: Učitel lásky Jitka Volfová

Tak zaprvé proč se kniha vůbec jmenuje Smlouva s Adamem, když žádnou závaznou smlouvu s ním Eva nepodepíše? Je to spíš jakási zmatená ústní dohoda. Knize by se lépe hodil název Uragán vášně! Na tohle slovní spojení budu díky autorce alergická už do konce života! Hlava mi také nebere proč obálka na knihu láká jako na české 50 odstínů.. Tento příběh totiž nemá se vztahem Dom/Sub pranic společného. Hlavní hrdina je dobře zajištěný otec jednoho syna, který si rád uživá sexu i několikrát denně a vždy když si zamane a nesnáší v něm stereotyp. Nemyslím si, že by se svojí sexuální náruživostí lišil od jiných mužů. Nechápu tedy proč tohle autorce příjde jako nějaké "nadstandartní choutky" a až přehnaná láska k sexu. Denodenní milování a experimentování není dnes přeci, hlavně tedy na začátku vztahu, nic nenormálního nad čím bychom se museli pozastavovat a kroutět hlavou. I my s přítelem se milujeme až 4x denně, pokud okolnosti dovolí a postupně zkoušíme různé novoty. Eva je dosti naivní a hloupá. Vysvětlete mi, jak někdo může ve 27 letech nevědět, co je to 69? A poč si autorka myslí, že Adam je jediný muž, který si kdy řekne o orální uspokojení? To chce přeci každý! Kniha se dá přečíst, ale rozhodně nenadchne ani vůbec nevzruší ani neinspiruje, což by erotický román určitě mohl... Adam není žádný románový hrdina, na kterého by se ve skutečném životě stály sálodlouhé fronty. Konec jsem nepochopila. Ona se s ním rozejde, stále s ním žije než si najde nový byt a přitom s ním spí? Proč? Kdo by s ním spal, po tom, co jí udělal a ona mu dala košem?.. Styl autorky je strohý, předvídatelný, četné opakování...Další díl si však rozhodně přečtu. Je to přeci jen autorčina prvotina, třeba se lépe rozepíše a vyvine.

15.05.2014 2 z 5

Šepoty ze záhrobí Šepoty ze záhrobí Charlaine Harris

Na serii Pravá Krev, nejnovější dílo autorky rozhodně nemá. Myšlenka byla bezesporu zajímavá a skvělá, jenže Charlaine ji v konečné fázi nedotáhla do stejně zajímavého a skvělého konce, postavy opravdu ploché. Dá se přečíst, ovšem po dechberoucím příběhu Sookie, jsem opravdu čekala něco více. V tuto chvíli další díl určitě číst nebudu. Možná se časem k příběhu Harper vrátim..

15.05.2014 3 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Čte se jedním dechem... Nadčasové mistrovské dílo, které má co říci i v dnešní době. Klidně bych dala hvězdiček i šest

15.05.2014 5 z 5