Jarní vánice

Jarní vánice https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/107133/bmid_jarni-vanice-65b50c57f0ea9.jpg 3 39 10

Sourozenci Carolina a Jody žijí u své nevlastní matky Diany, zatímco nejstarší bratr Angus, který si s Dianou moc nerozumí, se osamostatnil a žije teď ve Skotsku. Jody přemluví Carolinu, aby s ním tajně za bratrem odjela. Angus se setkává se svou milenkou Liz, které právě zemřel oficiální snoubenec Charles - toho ale nikdy nemilovala. Kousek od cíle cesty Caroline havaruje. V nepříjemné jarní sněhové vánici s Jodym pěšky hledají pomoc. První dům, na který narazí, patří rodině zemřelého Charlese, a tak se sourozenci setkávají s jeho bratrem Oliverem, který přijel na pohřeb. Mezi Carolinou a Oliverem to zajiskří a zamilují se do sebe. Prohnaná Angusova milenka Liz však chce kvůli penězům Olivera pro sebe a podaří se jí Carolinu i Jodyho vyštvat z domu.. Dál spřádá své intriky - při naoko nevinném pozvání na večeři chce oznámit své zásnuby s nic netušícím Oliverem...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Snow in April , 1972

daPhytCZ
25.06.2018 2 z 5

Přečteno v rámci čtenářské výzvy. Jednoduchý a předvídatelný děj, naštěstí bez zbytečných příkras a neuvěřitelných dramat.

mig20
31.05.2018 4 z 5

Knihu jsem četla v rámci čtenářské výzvy a jednalo se o první knihu od této autorky. Začátek byl pomalý, ale pak to mělo spád a i přes předvídatelnost příběhu se mi kniha nakonec líbila a bylo to příjemné počtení.

marketa9252
05.05.2018 5 z 5

Ze začátku mi kniha nudila. Celkem pěkný konec.

Liduka
20.03.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila. Nejprve jsem viděla film a pak teprve po dlouhé době přečetla knihu. Musím ale říci, že filmové zpracování se mi líbilo o něco více.

Havrnka
11.03.2018 4 z 5

Pohodová oddechová kniha. Moje první od této autorky

janaky
24.10.2016

Nádherný príbeh o dvoch deťoch, ktoré túžili vidieť dávno zabudnutého brata. Je to zábava vidieť zážitok a predstaviť si dávno zabudnuté chvíle s bratom, ktorý sa vráti práve včas. Láska ruže prináša a zároveň hory-doly prenáša. Príde a chytí vás za pačesy práve vo chvíli, kedy by ste to nepovedali. Túto knihu som videla spracovanú vo filme s anglickými hercami a bolo v ňom veľa domysleného. :) Opäť raz sa mi potvrdilo staré známe: "Kniha je lepšia ako film." Vrelo odporúčam ako oddychovku pre pokojné sobotňajšie popoludnie.

zipporah
27.08.2016 2 z 5

aj k tejto oddychovke je čo povedať: na jej štýle sa mi páči to, že sa vyhýba zbytočným presladeným výstupom a opisom "krasoty" a výrazov hlavných postáv, zo začiatku nuda, ale celkom sa dá, lepšie než "koniec leta"

ovpana
14.04.2015 3 z 5

Trochu jednodušší děj,ale na dlouhé večery je to dobrá kniha

vikimi
11.07.2014 3 z 5

Taková příjemná oddechovka, člověk od toho nemůže moc očekávat, je to poblázněné láskou, občas trochu přehnané, malinko snové a hlavně odpočinkové! :)

NoelHudson
21.06.2014 2 z 5

Typická oddechovka ovšem od této autorky jsem čekala o hodně víc...

Skotsko

Rosamunde Pilcher