Kleopatra. Poslední sen

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příběh lásky egyptské královny Kleopatry a římského vojevůdce Gaia Julia Ceasara Krásná a vzdělaná Kleopatra se v osmnácti letech stala egyptskou královnou. Její bratr a spoluvladař se však prohlásil za jediného krále a poslal ji do exilu daleko od rodného Egypta, kde měla zemřít. S takovým osudem se Kleopatra nesmířila a hledala způsob, jak uskutečnit svůj velký sen: vzkřísit říši faraonů. Když potkala Caesara, největšího římského vojevůdce a charismatického muže, pochopila, že našla toho pravého. Oba se do sebe vášnivě zamilovali a společně snili o tom, že Egyptu navrátí jeho bývalou slávu. Osud však rozhodl jinak…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/183411/kleopatra-posledni-sen-183411.jpg 3.622
Žánr:
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Motto
Originální název:

Cleopatra, 2012


více info...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Kleopatra. Poslední sen

lábuska1
21.06.2020

Opět jedna z pěkně napsaných knih.Jelikož vím,že autor má egyptskou historii v malíčku,věřím mu každé písmenko ;-)

čef
12.01.2019

Trochu zastarale působící romantické vyprávění z mnohokráte v literatuře i filmu použité a možná nejdůležitější epizody ze života legendární egyptské královny Kleopatry. Nejlepší na knize je patrná historická věrnost. Horší je to už s literární úrovní, ale dá se to vydržet. Momenty s konáním bohů lze snad také tolerovat, určitě do života ve starověku patřily. Pro zájemce o egyptské dějiny docela vhodné.


ufounek17
13.02.2016

Velmi čtivá!!!

Aniday
06.07.2014

poslední z Faraonů si zaslouží obdiv za svou odvahu a cílevědomost...

NoelHudson
11.06.2014

Bezesporu je to dobá kniha. Musím se však přiznat, že jsem jí jednou odložila a také se párkrát přistihla, že mé myšlenky při čtení ubíhají úplně jinak a já vastně nevím co čtu. Kniha je plná válek, bojů, intrik a bohů. Láska je trochu upozaděna.

jindrusa
16.04.2014

Četla jsem už lepší knih o Kleopatře ....

Peter.Melon
18.02.2014

Dobře napsaná kniha...Kleopatra je dobře napsaná historická kniha,která stojí za alespon jedno přečtení...