NikolČapková NikolČapková komentáře u knih

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Citlivě napsané a kontroverzní, ale to se dalo čekat od Gábiny. Žádná stránka mě nepřišla nějak umělá a opravdu jsem z ní cítila pouze autentické slova Gábiny. I po grafické stránce je kniha pěkně promyšlena. Naprostá upřímná výpověď. Líbí se mi příběhy ze školních lavic. Témata jsou příjemně vyvážené. Kdo četl, ví kolik toho obětovala a jaký tlak musela/musí snášet. Gábina je typ povahy, co chtěla jít proti proudu... Jedině dobře, že se mluví o zákulisí ve sportu i o tom špatném. Mnoho lidí si představuje, jak je vyhrávání a dělání vrcholového sportu jednoduché.
Je nesmírně VDĚČNÁ a SKROMNÁ. Je jiná, nebylo ji to lhostejné ..

30.07.2018 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Skvěle se četlo! Nejedná se o prvoplánový příběh. Moje první kniha od Nesba, tuším že nebude poslední. Popisování situací není nudné. Retrospektiva vhodně zvolená tak, aby si čtenář zvládl spojit události k sobě.

Pořádně zamotané, čtenář dlouho netuší, kdo může být ten sériový vrah. Nejvíce se mi líbila propojenost s hl. postavou komisařem Harrym Holem, celou dobu měl pocit, že mu něco ucházelo před očima. Nicméně se to objeví na konci knihy, zjištění je opravdu pecka. Závěr nečekaný. Doporučuji

19.10.2018 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha mi vůbec nesedla. Možná špatné téma thrilleru pro mě. Děj byl nezajímavý. Čekala jsem dlouho na zápletku či nějaké napětí. Nezaujalo mě nic, abych knihu vůbec dočetla.

30.07.2018 2 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Začátek byl velice nezáživný. Točí se to neustále okolo nějakého tajemství, proto jsem čekala, že se bude jednat o něco opravdu strašného. Zápletka tedy prostá. Chtěla jsem více. Jinak mě čtení bavilo.

27.02.2019 2 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Začátek knihy se mi velice líbil, nejspíš mě fascinoval autorův skvělý styl psaní a ikdyž se jednalo o popisování ekonomické situace ve Švédsku, nevadilo mi to. Nejprve se seznamujeme s více příběhy, které nemají žádné předvídatelné souvislosti. Mnoho postav. Příliš zdlouhavé a zbytečné. Pak přišel najednou první nádech detektivní části, pro mě celkem jiné pocity ze čtení. Seznamujete se s hl. jádrem příběhu. Nechtěla jsem knihu odložit a tak jsem ji četla s menším zájmem. Zdlouhavé bylo opakování některých informací nebo charakteristiky osob, o kterých má hl. postava psát kroniku. Opravdu důkladný popis do hloubky. Kniha mě začala pořádně bavit tak od 250 str., posledních 100 str. není moc překvapujících, čekala jsem zvrat. Protože mám z toho zvláštní pocity, určitě si přečtu další díly.

14.08.2018 3 z 5

Minimalismus Minimalismus Martina Bechyňová

Pokud sháníte knihu, která vám pomůže v rozvoji osobnosti nebo k lepšímu žití, tak toto není správná volba. Odbočování od tématu, dle mě to nemá danou strukturu. Název knihy opravdu neodpovídá obsahu, velká většina je zaměřena na autorčiny názory na svět nebo partnerské vztahy. Občas kapitola s nějakými radami do života, ale upřímně nic převratného, co bychom neznali. Opravdu jde jen o myšlenkové pochody Martiny, které má snad každý člověk, kterého zajímají životní okolnosti. Nic nového a nezvyklého. Kniha je psaná upřímně a s odlehčujícími vtipnými frázemi. Kniha by mohla bavit a otevřít oči snad jen náctiletým.

30.07.2018 2 z 5