nicolettkaa nicolettkaa komentáře u knih

Cínový vojáček Cínový vojáček Hans Christian Andersen

Andersenovy pohádky mám ráda, přestože většinou končí špatně.

29.05.2019 4 z 5

Krysař hamelnský, Mořský car a moudrá Vasilisa a jiné pohádky Krysař hamelnský, Mořský car a moudrá Vasilisa a jiné pohádky Bedřich Šaloun

Vcelku docela průměrné pohádky. Ničím zrovna moc neoslní ale ani neurazí.

29.05.2019 3 z 5

Paleček Paleček František Hrubín

Pěkná říkanka a skvělé ilustrace. Neomrzí nikdy :-)

27.05.2019 5 z 5

Budulínek Budulínek neznámý - neuveden

Krásná kniha s klasickou pohádkou a nádhernými ilustracemi.

27.05.2019 5 z 5

Wanted Wanted Kim Wozencraft

!!!POZOR, MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER!!!
Opět jedna z knih, která mi ležela v knihovně už věčnost. Téma má potenciál, ale ten konec byl hodně uspěchaný a pro mě až moc šťastný, přestože ho nepřežili úplně všichni. Navíc mi nejde do hlavy, že by najednou stačilo slovo jednoho policisty k tomu, aby z Diany stáhly obvinění, obzvlášť když by jeho slova mohly potvrdit jen dvě osoby, které to mají za sebou.

Zařazeno do čtenářské výzvy 2019 jako kniha, jejíž děj se odehrává ve vězení.

27.05.2019 2 z 5

Zbav nás od zlého Zbav nás od zlého Romain Sardou

!!!POZOR, MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER!!!
Od autora to byla moje prvotina a musím říct, že jsem byla víceméně spokojená (akorát těch zázraků bylo na mě jakožto věčného skeptika nějak moc). Kniha se dobře čte a rychle to utíká, po první kapitole, kde se objevila hned první mrtvolka, jsem byla přímo nadšená :D Konec byl podle mě ale až moc uspěchaný, nemám ráda ty časové skoky po několika měsících či letech.

Zařazeno do čtenářské výzvy 2019 jako kniha, která mě zaujala obálkou.

19.05.2019 3 z 5

Jamajka a její bojovníci Jamajka a její bojovníci Stephen Foehr

Tuto knihu objektivně ohodnotit nedovedu. Čekala jsem od ní naprosto něco jiného. Pro ty co mají rádi reggae hudbu popř. jsou vyznavači rastafariánství to bude určitě zajímavé čtivo. Mně většina části strašně nebavila a nemohla jsem se začíst. Vyjímkou byly části z historie, které se ale dost prolínají právě s vírou rastafariánů, která mi zase nic moc neříká.

Zařazeno do čtenářské výzvy 2019 jako cestopis.

15.05.2019

Umlčený film Umlčený film Jan Žalman

Nedokážu objektivně hodnotit. Kdyby jsem znala filmy, o kterých se tam píše (viděla jsem jich minimum), dalo by mi to asi víc. Možná jednou až doženu všechny uvedené filmy, dodám hodnocení knihy (vidím, to ale dost nereálně, je jich totiž moc).

Zařazeno do čtenářské výzvy 2019 jako kniha s lichým počtem stran.

25.04.2019

Markýza de Pompadour Markýza de Pompadour Dora Duncker

Od první chvíle mi byla postava Markýzy tak strašně protivná, ani na konci knihy jsem ji nedokázala litovat. U některých pasáží jsem měla problém se začíst, proto jsem knihu četla na můj vkus až moc dlouho. Znovu bych do ní už nešla.

Zařazeno do čtenářské výzvy 2019 jako kniha autora jehož jméno i příjmení začíná na stejné písmeno.

25.04.2019 3 z 5

Hvězdy nad námi – Vzpomínky dítěte, které přežilo osvětimské peklo Hvězdy nad námi – Vzpomínky dítěte, které přežilo osvětimské peklo Eva Slonim

Silné téma, která je potřeba neustále připomínat. Přestože chápu, že na hrůzy z koncentračních táborů se vzpomíná blbě, natož o nich psát, nemůžu kladně hodnotit formu knihy. Tímto stylem mě to vůbec nebavilo, a proto nemohu dát vyšší hodnocení.

11.04.2019 3 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Poprvé kdy jsem se od Nesba nenechala zlákat falešnou stopou a konečně jsem odhalila, kdo je zde hlavní padouch. Doufám, že chystaný díl bude v sérii už poslední. Sice mám Harryho ráda, ale už to ztrácí šmrnc, navíc zápletky se víceméně opakují pořád dokola a už by mu a Ráchel mohli dát pokoj.

03.04.2019 4 z 5

Zavřená kniha Zavřená kniha Gilbert Adair

Snad poprvé, co takto nízko hodnotím knihu, ale jediné pozitivum, které k ní mám, je že je docela krátká a že jsem se dobrala konce. Nevím, jestli to bylo nepovedeným překladem, ale většina dialogů byla naprosto příšerná (a to je téměř celá kniha složená z dialogů), takhle obyčejně lidi nemluví. Za mě tahle kniha rozhodně už nikdy víc.

Kniha zařazena do čtenářské výzvy 2019 jako Kniha, která má v názvu slovo kniha.

23.03.2019 odpad!

Přízrak v nákupním středisku Přízrak v nákupním středisku Jan Burian

Opět jsem sáhla po něčem, co mi v knihovně leží už dlouho a nemůžu říct, že bych z této knihy byla zrovna nadšená. Čte se sice celkem dobře, ale nějak mi nic nedala. Těšila jsem se hlavně, až ji dočtu a budu se moci vrhnout na něco jiného.

Zařazeno do čtenářské výzvy 2019 jako Kniha s černobílou obálkou.

19.03.2019 2 z 5

Kniha mě bavila do té doby, dokud se na scéně neobjevil Tom Sawyer se svými bláznivými nápady a "chytrými" řečmi. Přišel mi zde neskutečně otravný, víc než v předešlém díle a zkazil mi tak dojem z celé knihy

07.03.2019 3 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

POZOR SPOILERY!
Nepřijde vám, že když Harry nepije nebo není na opiu, že už s ním není taková zábava? Nechat zabít jednu z hlavních postav a ještě takovým způsobem! To mě fakt naštvalo a pořád nemůžu přijít na to proč? (Během psaní komentáře mi došlo proč.) Konec s Aurorou byl také drsný (pokračování příště?). Jinak děj odsýpal, četlo se to opravdu dobře a velmi rychle. Konečně dostala "krapet" za vyučenou i dvojice postav, které mi neskutečně lezou na nervy. Teď na chvíli pauza a vrhnu se na poslední díl.

S vrahem mě Nesbo opět nachytal! A já mu na to zcela ochotně skočila :D

Zařazeno do čtenářské výzvy 2019 jako Kniha o vašem oblíbeném místě, zemi.

07.03.2019 4 z 5

Dobrodružství Toma Sawyera Dobrodružství Toma Sawyera Mark Twain (p)

Přestože je Tom Sawyer určen především dětem, setkala jsem se s ním až v dospělosti a jeho lumpárny a dobrodružné výpravy mě bavily i tak. Tom i Huck jsou sice kluci, které by asi žádná máma doma mít nechtěla, ale ve svém jádru jsou to přece jen milí hoši. Teď se vydám na cestu s Huckem.

19.02.2019 4 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Další Holeovka za mnou a musím říct, že mě zase Nesbo dostal. Už když jsem si říkala, že vrah je přece jasný, ukázalo se, že je vše zase jinak. Až do konce mě ani nenapadlo, že by za to mohl podezřelý číslo jedna, asi jsem slepě věřila stejně jako Harry. Líbilo se mi, že Oslo bylo vykresleno opět ze své temné stránky, kde korupce a obchod s drogrami mají své pevné místo. Hodně mě bavilo vyprávění z pohledu "oběti". Teď zase na chvíli od Nesba pauza a po několika jiných knížkách se vrhnu na Policii.

10.02.2019 5 z 5

Jednou nohou v blázinci Jednou nohou v blázinci Simona Monyová (p)

Monyová opravdu není nic pro mě. Pákrát jsem se sice pousmála, ale žádná hitparáda to tedy nebyla.

29.01.2019 2 z 5

Poprask v sýrové uličce Poprask v sýrové uličce Robert Fulghum

Poprask mi donesl Ježíšek, protože jsem po čase dostala chuť na něco Fulghumovského. Tentokrát jsem ale nebyla tak nadšená, jak u předchozích knih. Některé příběhy byly zábavné víc, některé míň a některé bohužel vůbec. Nicméně plavit se na Noemově arše s panem Fulghumem by nebylo vůbec k zahození. Hráči jsou fajn, škoda, že jich v životě potkávám tak málo ...:)

Zařazeno do čtenářské výzvy jako Kniha od autora, který napsal více než 20 knih.

29.01.2019 3 z 5

Blázny živí Bůh Blázny živí Bůh František Kožík

To je tak, když si koupíte knihu, protože se vám líbí název, ale není na ni hned čas, tak ji odložíte k ostatním knihám do knihovny. Po letech ji objevíte a po přečtení si říkáte, proč jsem po ní nesáhla už dřív! Je to má druhá knížka od pana Kožíka a z obou jsem nadšená. Skvěle napsaná, poutavý příběh, který navíc vykresluje středověkou realitu. Doporučuji všem.

29.01.2019 5 z 5