Blázny živí Bůh

Blázny živí Bůh

Výpravný středověký román. Tlupa komediantů je vyhoštěna na okraj společnosti. Nezáludnost jejich veselých výstupů kontrastuje s ďábelskou hrou, do níž komedianty zatáhne pletichářský jezuita s podlým šlechticem a kvůli které má krásná Sabina z jejich družiny skončit v ohni kacířů, zažehnutém svatou inkvizicí. Všemi přezíraní lidští vyděděnci, bezmocní ve své snaze Sabinu zachránit, si začínají uvědomovat, že komedie může lidem poskytnout víc než jen bezduché obveselení. Dorůstají v herce, jejichž úsilí zjevit utajovanou pravdu přesvědčuje diváky a boří hranice mezi jevištěm a hledištěm....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30850/blazny-zivi-buh.jpg 4.129
Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, XYZ

Atanone

Dlouho jsem přemýšlela,co přidat ke komentářům k této knize.,protože i já,stejně jako buccaneerka jsem zůstala paf. Snad jen toto- kdykoli dočtu knihu od pana Kožíka,mám chuť být lepším člověkem,protože zase znovu uvěřím,že to má smysl.

Gandalfek
14.08.2016

Poutavý příběh plný intrik, kdy do poslední chvíle netušíte, jak to se všemi dopadne. K tomu na dvou třech místech narazíte na takřka básnický popis, po jehož přečtení máte v hlavě plastický obraz, na kůži cítíte vlhkost a chlad přicházející bouřky a v uších očekáváte každou chvílí zahřmění.

buccaneerka
30.07.2016

Jakožto milovník všech historických románů cením tuto knihu velmi vysoko. Je napsána živě, čtivě (až na pár detailů, kde jsem se cítila zpomalovaná), ale největší "wow" je závěr. Miluju, když dočtu knihu, zavřu ji a zůstanu jakoby s otevřenou pusou s pocitem "to bylo úžasné". Závěr této knihy přesně tento pocit vyvolal a trvá i po letech.

maryzka
21.07.2015

Tato kniha od spisovatele Fr. Kožíka připomíná některé knihy jiných autorů( Kladivo na čarodějnice i když obětí je jedna žena). Kniha však ukazuje myšlenky jak si vyšší páni hrají svoje kruté, pletichářské hry, pak to odnáší obyčejný člověk. Také kniha vykresluje ne moc ,, svatou církev", které šlo vždy o moc, majetek, peníze.

budíček
08.06.2013

Celkem jednoduchý příběh o potulných hercích, o jejich nelehkém postavení ve středověku, o falešném obvinění, o sporu dobra a zla/pravdy a lži, přátelství, inkvizici atd. A přesto pan Kožík píše takovým hezkým klasickým jazykem. No a když už jsem si říkala, že to bude jen jeden z mnoha podobných příběhů, co jsem četla, tak mě konec úplně dostal. Ten tomu příběhu dodal silnou pointu.

panjan
07.10.2011

Docela prostý příběh, jak se dalo od autora očekávat, velmi poutavě odvyprávěný. Jednoduchý sloh, díky němuž jsem se stal na celých 312 stran součástí této knihy, prostě Kožík.