Ni.kk.i Ni.kk.i komentáře u knih

Staré dobré časy Staré dobré časy Robert Kirkman

Díky tomuto komiksu jsem naprosto propadla komiksovému světu. Ilustrace jsou úžasné. Tonymu Mooreovi se skvěle podařilo vystihnout postavy podle jejich charakteristiky. Děj naprosto špičkový. Nikdy bych nečekala, že se mi zalíbí zombie tématika a už vůbec ne v komiksové podobě.
Velký DÍK Robertu Kirkmanovi a Tonymu Mooreovi za tento vzrušující svět.

18.12.2015 5 z 5

Chata v Jezerní kotlině Chata v Jezerní kotlině Jaroslav Foglar

Nádherně psaná knížka. Foglar je prostě špičkový spisovatel. To, jakým způsobem popsal krásy přírody mi, doslova, bralo dech. Je to pastva jak pro oči, tak pro duši.

P.S. Tuto knihu by si měl rozhodně přečíst každý vášnivý čtenář.

15.12.2015 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Byla to ona? Nebyla to ona? Kdo to teda byl?.....Celou dobu jsem seděla jak na trní a spolu s policisty jsem se snažila dopátrat pravdy. Stieg Larsson prostě nezklamal. Muži, kteří nenávidí ženy se mi sice dějově líbilo maličko více, přesto honička na Lisbeth Salanderovou a celkový dechberoucí děj dokáže čtenáře pevně chytit a do samého konce ho nepustit.

29.11.2015 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Stieg Larsson je génius. Dát dohromady takový příběh....nemám slov. Velmi se mi líbilo filmové zpracování všech tří dílů ( + novější verze) a i komiksové zpracování, ale na knížku to prostě nemá. S chutí se pouštím do druhého chodu. :D

02.03.2015 5 z 5

Tomáš a Alice u moře Tomáš a Alice u moře Gilbert Delahaye

Krásné ilustrace, naučné a hezky napsané. Tahle knížka by rozhodně neměla chybět v žádné dětské knihovničce.

24.02.2015 4 z 5

Chraň nás od zlého Chraň nás od zlého Lisa Collier Cool

Knihu jsem původně neměla v plánu si koupit, ale jakmile jsem na ni v obchodě narazila, neodolala jsem.
Bohužel musím říct, že mě tak moc nenadchla jak jsem čekala.
Je to dobře napsané a spisovatel splnil to, co by dobrý spisovatel splnit měl, vtáhnout čtenáře do děje.
Přesto mi tam ale chyběl ten správný strašidlácký šmrnc.
Chtěla jsem se bát a to se podařilo, bohužel, až v poslední kapitole.
Filmové zpracování se mi líbilo více.

08.10.2014 3 z 5

Čokoláda Čokoláda Joanne Harris

Opravdu úžasná knížka! Autorka nádherně píše. Užívala jsem si pasáže, kde s velkým nadšením popisuje ty všemožné cukrovinky a sladkosti. Až se mi z toho sbíhaly sliny.

Varování! Bez čokolády po ruce nečíst!

16.09.2014 5 z 5

Titeuf. Svět je krutej Titeuf. Svět je krutej ZEP (p)

U této komiksové knížky jsem se dost nasmála. Nalákala mě na ní sestra, která Titeufa ráda čte, a tak jsem se do ní také pustila.
Je to spíše pro děti, ale doporučuji i dospělým.

16.09.2014 3 z 5

Pohádky Pohádky Hans Christian Andersen

Tuto knížku jsem několikrát předčítala sestře. Její nadšení jsem ze začátku moc nesdílela (pro mě to byly pohádky jako každé jiné), ale nakazila mě.
Hezky napsané a krásné ilustrace.

Nejvíce se mi líbil Starý dům. :)

Upíří chutě Upíří chutě Andrej Olegovič Beljanin

Úžasná kniha o upírech. Je to originální a dobře se to čte. Prostě super knížka a rozhodně by si jí měl přečíst každý kdo tíhne k upíří tématice.

16.09.2014 4 z 5

Krátký druhý život Bree Tannerové mě překvapil.
Bála jsem se, že to bude podobná slátanina jako Twilight, ale mýlila jsem se.
Sága Twilight byla pro mně dobrá, jen dobrá ( musím vyškrtnou Zatmění, to je pro mně z celé ságy nejlepší díl), ale Krátký druhý život Bree Tannerové mě více nadchl, ani nevím proč.
Twilight pro mě patří mezi knížky, které si přečtu jednou a pak už se k nim nevracím ( vyjímaje Zatmění), ale Život Bree jsem četla 2x a určitě se k ní vrátím.
Pro mě patří mezi top nejlepších knih s upíří tématikou jaké jsem zatím četla.