Pohádky

Pohádky https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220880/bmid_pohadky-220880.JPG 4 20 7

Sbírka Andersenových pohádek: Statečný cínový vojáček, Sněhová královna, Malá mořská víla, Červené střevíčky, Ošklivé káčátko, Starý dům, Brouk, Malenka, Křesadlo, Slavík, Císařovy nové šaty, Princezna na hrášku

IVANA0123
30.01.2024 3 z 5

Styl Knihy se mi nelíbil. Andersenovy pohádky jsou v této knize převyprávěny stroze a popisně. A postrádají veškeré kouzlo, které v jiných verzích mají. Hvězdičku přidávám za ilustrace a za příběhy, které jsou méně známé a v některých knihách jsou vynechané. Za ty jsem ráda. Škoda té formy... 3*.
(1/24)

TimetoStyle
28.12.2022 5 z 5

Příběhy se mi velmi líbily. Prvních pět, které jsem četla, mě něčím okouzlily. Autor má vážně dar psát pohádky, jsou velmi čtivé a něčím vás překvapí.
Musím také velmi ocenit zaklíčovaná mravní ponaučení.
Těším se, až si ji přečtu celou a objevím kouzlo zbývajících příběhů.

Fiso
21.09.2022 3 z 5

(SPOILER) Musím vyzdvihnout klasiky jako Malá mořská víla a Sněhová královna, za mě tyhle pohádky vždycky vedly už od dětství, co se týče Cínového vojáčka tak si tu pohádku pamatuji jinak - vojáček a tanečnice skončili v krbu, rozpustili se a znovu slili v srdíčko - ale tady oba přežijí (jestli se dá o hračkách takhle mluvit).

Ivka14
08.12.2019 4 z 5

Každý by si měl alespoň jednou za život tyhle pohádky přečíst

ladyfromskye
03.05.2018 4 z 5

Pohádky Hanse Christiana Andersena mám moc ráda, ale opravdu je pravda, že mnohé z nich jsou spíše pro dospělé než pro děti.

Ni.kk.i
16.09.2014 4 z 5

Tuto knížku jsem několikrát předčítala sestře. Její nadšení jsem ze začátku moc nesdílela (pro mě to byly pohádky jako každé jiné), ale nakazila mě.
Hezky napsané a krásné ilustrace.

Nejvíce se mi líbil Starý dům. :)

cori
08.01.2012

Kniha obsahuje i neznámé Andersenovy povídky, které jsou ještě smutnější než jeho pohádky.