Netopyr07 Netopyr07 komentáře u knih

Evangelium na každý den 2021 Evangelium na každý den 2021 Angelo Scarano

Komentáře k evangelním textům mohou povzbudit a objasnit dříve nepochopené :-)

03.01.2022 5 z 5

Krmit démony Krmit démony Alexandra Alvarová

Hrůza !!! Ještěže nemám Facebook... No, kdo umí hledat na internetu a v databázích, najde si vše, co potřebuje, i co nepotřebuje. Je to vážně skvostný horror...

Šarlatový a černý Šarlatový a černý John P. Gallagher

Toto mě překvapilo, protože znám film, který je výborný a běhá vám u něj mráz po zádech. Gregory Peck je prostě borec! A on ten příběh není vymyšlený, on je skutečný a knižní podoba je spíš dokumentací odboje v Římě a popis toho, co se tam dělo, kdo komu pomáhal a kdo komu podrážel nohy... Nádhera, i když je to velmi popisné !

Zvony v Letovicích a okolí Zvony v Letovicích a okolí František Krchňák

Malá, ale podrobná knížka o letovických zvonech, jejich historii a o zvonech v kapličkách v okolí Letovic.

03.01.2022 4 z 5

Legenda o svaté Ludmile Legenda o svaté Ludmile Frank Nekovář (p)

Krásná kniha s legendou o svaté Ludmile, psaná švabachem, což může mnohé odradit, ale patří to k té knize jako poklička na hrnec. Ilustrace jsou nádherné.

15.11.2021 5 z 5

Deník Deník Héléne Berr

To je skutečně DENÍK... Jelikož je zcela osobní, bez příkras a nic nebylo vypuštěno, občas jsem musela zapojit fantazii, "co tím chtěla básnířka říci"... Nicméně mnohé myšlenky v Deníku uvedené jsou velmi hluboké a vyběhla mi husina po celém těle. Přiznám se, že mě nenapadlo, že se holokaust týkal i Francie.

15.11.2021 5 z 5

Garfield obléhá dům Garfield obléhá dům Jim Davis

Zase jsem si jednou zopakovala Garfielda. Skvělá oddechovka. Jeho hrubiánství vůči Odiemu nemá konkurenci :-)))

19.10.2021 5 z 5

Pan farář má krizi Pan farář má krizi Jean Mercier

Tak to byla v poslední době nejrychleji přečtená knížka. Chacha... Docela dobré. Jsou zde i hodně "hutné duchovní" myšlenky. Konec by mohl být sice propracovanější, ale celkově je to dobrá oddechovka :-)

11.10.2021 5 z 5

Pouť za sv. Brigitou Švédskou do Vadsteny Pouť za sv. Brigitou Švédskou do Vadsteny František Lízna

"Tradiční líznovský" cestovní deník. Tentokrát překvapivě často posmutnělý - což je i uvedeno v předmluvě Igora Fice. Nicméně otec František došel zase tam, kam si usmyslel, cesta nebyla lehká, ale on ji nevzdal... a místa, kde občas přespával.. to je teda něco :-))

05.10.2021 5 z 5

Povídky o lásce Povídky o lásce Michal Viewegh

Tož jsem si podruhé přečetla Povídky o lásce a říkám si "Jo, čte se to dobře"... ale že bych z nich byla nějak odpálená... V současném rozpoložení mi přijdou spíš smutné. U Kostky osudu jsem se na poprvé smála nahlas, teď jsem se tak usmívala...

02.10.2021

Když teď již "něco málo" vím o PTP a 50. létech 20. století, běhá mi z knihy mráz po zádech, i když to má být humoristická literatura - některé hlášky JSOU vtipné, o to nic. Koneckonců - hoši v PTP jistě hýřili humorem sobě vlastním, ale když člověk narazí na odstavec, v němž se velebí socialismus, má kopřivku...

24.09.2021

Golem Golem Gustav Meyrink (p)

Tato kniha byla, je a bude mojí srdcovkou, i když teď, když jsem ji četla po několika letech, nechápu, jak jsem mohla vnímat ty "filosoficko-kabalistické" pasáže! Zřejmě jsem se je v "mladické nerozvážnosti" nesnažila plně pochopit, takže mi teď dala zase kniha víc. Je prostě úžasná!

19.09.2021

Vyznanie Vyznanie Marie Vrabcová

Nevybavuji si nějaký rozhovor, který by byl tak dobře sestavený. Otázky jsou logické, dobře volené, inteligentní. Takže smekám. Osobnost P. Róberta Bezáka mě zajímala, protože jsem o té "kauze" slyšela. Kdyby bylo více takových, jako je on, bylo by na světě lépe. Kdo se (z Moraváků a Čechů) nebojí slovenštiny, nechť si počte ;-)

19.09.2021 5 z 5

Ježíš z Nazareta - I. díl Ježíš z Nazareta - I. díl Roman Brandstaetter

Je to velmi silná kniha... hlavně počtem stránek... Napsat ji muselo trvat roky.. a rok trvá, než ji člověk přečte. Přiznám se, bez mučení, že posledních 200 stran jsem prolítla vždy začátek odstavců. Co mě zaujalo více, přečetla jsem poctivě. Ale věřím, že jsou čtenáři, kteří si toto dílo skutečně vychutnají.

13.09.2021 4 z 5

Vstávám a pokračuji v cestě z Fatimy do Compostely Vstávám a pokračuji v cestě z Fatimy do Compostely František Lízna

František Lízna byl borec, to se prostě nedá napsat jinak. Tento cestovní deník je docela tenký, ale atmosféru pouti dokáže přiblížit skvěle. Škoda, že už nevyjde žádný nový cestopis tohoto bratra otce jezuity.

31.08.2021 5 z 5

Novéna ke sv. Anně Novéna ke sv. Anně Tomáš Kiml

To by jeden nevěřil, co vše se může nového dovědět z novény o sv. Anně a sv. Jáchymovi :-)

30.08.2021 5 z 5

Buď se mnou Buď se mnou Andrew O’Hagan

Tuto knihu jsem našla v "budce" pro "odloženou literaturu" a jelikož mě zaujala anotace, půjčila jsem si ji ... a zase ji tam vrátím :-) Příběh se čte dobře, čtenář se snadno orientuje, ovšem za sebe musím říct, že zhruba v polovině jsem obrátila oči v sloup, jiní by si třeba zase řekli "No jasně..." Nicméně je to zajímavý náhled i na vztahy mezi Skoty a Angličany. Líbí se mi toto - cituji: Člověk si ve svém nitru nemůže vybrat, koho bude milovat. Může si vybrat život, který povede, a může být věrný svému já, jak jen to jde. Ale nemůže si vybrat, koho bude milovat, stejně jako si nemůže vybrat, jak bude vysoký nebo kolik v něm bude dobra. ... Láska totiž není záležitostí volby, ale otázkou bezpodmínečné kapitulace. SPOILER: Tak mě napadá, co provedl P. David s tou hostií, kterou si při mši strčil DO KAPSY ???

26.08.2021 4 z 5

Poutník k lidským srdcím Poutník k lidským srdcím Tomáš Kutil

Jooo, páter Lízna, to byl borec. Líbí se mi, že pamětníci nepíšou jen samé superlativy, ale skutečně objektivní (i když subjektivní) výpovědi, jak tuto osobnost viděli. Dopisy z vězení jsou skutečně hluboce teologické.

09.08.2021 5 z 5

Život Dominika Savia Život Dominika Savia Giovanni Bosco

Don Boskovi "svatí chlapci"... Zdánlivě jeden, jak druhý... Každý plný ctností. Věřím, že takoví i byli. Životopisy jsou hodně psány kvůli tomu, aby čtenáři měli vzor :-) Vydání z roku 1924 je fajné, skutečně překlad toho, co napsal Don Bosco. A ta "stará čeština"... ;-)

30.07.2021 5 z 5

Na spadnutí Na spadnutí Jeff Kinney (p)

Jako oddechovka dobré, ale zdá se mi to kapku slabší. Na "Výlet" to rozhodně nemá :-)

29.07.2021 4 z 5