nemesis10 nemesis10 komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Bohužel jsem byla nucena poslouchat opakovaně tento příběh v rádiu, když mi bylo cca 4-6 let. Přišlo mi to hrozně depresivní a dlouhé roky jsem ho neměla ráda. Teprve v dospělosti jsem se k němu náhodou dostala znovu a změnila názor. Někteří rodiče asi úplně nechápou, že to není pohádka pro malé děti :-)

09.02.2024 4 z 5

Třetí vlna Třetí vlna Tomáš Dušek

Výborná knížka - dostala jsem se k ní úplně náhodou a hned jsem pořizovala i druhý díl (Myšák). Třetí vlna je naprosto "realistická fikce" - takový praktický manuál, jak přežít (a jsou tam skutečně užitečné tipy, tuhle knížku prepperská komunita hodnotí stejně dobře jako Cílkovu knihu Ruka noci podaná). Vzhledem k tomu, že byla napsaná před několika lety, ale já ji četla zrovna době covidové, tak je až děsivé, jak to působí aktuálně... Doporučuji!
Jinak jak někdo píše, že je to psané dost jednoduše a jsou nevykreslené postavy - tohle je skutečně spíš "návod na přežití", v Myšákovi je pak už i "příběh" s více rozpracovanou hlavní postavou.
Tohle je jedna z těch knih, co si nechám i v papírové podobě, protože až jednou nebudou fungovat čtečky, bude se hodit :-))

05.12.2020 5 z 5

Přesto, že tento žánr moc nevyhledávám, tahle knížka se mi líbila. Je to velice zajímavé čtení, i když poněkud depresivní až děsivé, když člověku dojde, že tohle je skutečnost ve 21. století. Sice se říká "Každý svého štěstí strůjcem", ale stačí se narodit ve špatné zemi a tohle neplatí...
Jen velká škoda, že se opět šetřilo na korektuře, to množství hrubek dojem z knihy dost kazí, tím spíš, že zrovna od novináře by člověk čekal dobrou znalost pravopisu.
(elektronická verze)

18.09.2023 4 z 5

Naprosto výborná kniha. Nějakou dobu jsem ji odkládala, protože nebylo dost času na čtení a když se do něčeho "zažeru", tak to musím dorazit v kuse. Pak mi ale skoro běhal mráz po zádech - autor jako by přepsal moji představu budoucnosti (jediné, co vidíme odlišně, je časový rámec)...

16.03.2021 5 z 5

Myšák Myšák Tomáš Dušek

Jelikož jsem zrovna psala hodnocení na Třetí vlnu, připíšu i něco k Myšákovi, kterého jsem pořídila hned po přečtení prvního dílu - a nezklamal. Opět velice realisticky popsané, jak to bude vypadat ve větším městě po kolapsu systému, akorát tady je více rozvinutý příběh zaměřený na 2 hlavní postavy.
Autora jsem do nedávna neznala, ale doufám, že napíše nějaké pokračování nebo něco podobného na tohle téma, je v tom fakt dobrý.

05.12.2020 5 z 5

Všechny cesty vedou do Santiaga Všechny cesty vedou do Santiaga Ladislav Zibura

Asi se neshodnu s většinou čtenářů, ale tahle knížka pro mě byla zklamáním. Na trhu je spousta "filosofujících" cestopisů. Ziburu jsem kupovala právě protože, že se od té spousty lišil svou vtipností, u některých pasáží v předchozích knížkách jsem se válela smíchy. Tentokrát ale ten vtip zmizel a začal nějak více filosofovat - velká škoda, tímto dílem tedy asi končím svou sbírku.
Ale abych jen nekritizovala - jsou tam moc hezké ilustrace.

09.02.2024 3 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Příběh dobrý, i když ne tak chytlavý jako série Harry Hole. Zato naprosto tragická čeština - opět někdo šetřil na korekturách a kniha je plná příšerných hrubek v neobvykle vysokém množství (nejde o překlepy, ale především neznalost shody podmětu s přísudkem.

26.06.2021 4 z 5

Král bez království Král bez království Tomáš Dušek

Žánr fantasy / sci-fi vůbec nemusím, takže jsem ke knize přistupovala s tím, že si možná přečtu 1-2 kapitoly a odložím ji. Skončilo to tak, že jsem si musela pořídit i všechny další díly. Je to čtivé, akční a zábavné.

23.06.2021 5 z 5

Lehce neuvěřitelné příhody z hor Lehce neuvěřitelné příhody z hor Martin Úbl

Četla jsem všechny 3 díly. Je to docela vtipné povídání o životě "běžného outdooráka" - kdo chodí na treky, určitě spoustu podobných příhod taky zažil.
Co ale kazí dojem, a to zejména ve třetím dílu, je spousta chyb. Dnes je bohužel "v módě" šetřit na korekturách, ale je to velká škoda. A taky e-knihy měly velikost cca 20-30 MB, takže jsem si musela hledat program na komprimaci, aby to moje čtečka vůbec zvládla. Fotky mají smysl v tištěné knize, ale černobílé mazanice v ebooku jsou zbytečné a jen zvětšují soubor.

28.04.2021 4 z 5

Ohař, kam se podíváš Ohař, kam se podíváš Petra Zrzavci

Moc hezká, pozitivní (byť tam jsou i smutné chvilky) a zábavná knížka. Věřím, že by se líbila i "ne-pejskařům". Při korekturách sice uteklo pár chybek, ale není to nic hrozného a večer se těším, že si zase počtu :-)
Navíc část výtěžku jde na útulek, když se při koupi zadá poznámka "Voříškov".

18.03.2024 5 z 5