NelatyLivre NelatyLivre komentáře u knih

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Doporučujem!!
Túto knihu som čítala minimálne 3x a nikdy ma neomrzela. Je to silný pútavý príbeh dvoch ľudí, ktorí majú vlastné problémy, či zdravotné alebo emociálne. Snažia sa s nimi bojovať, niektoré vyhrajú, no niektoré sa im nepodarí zdolať.
Colleen je nesmierne nadaná. Do svojich príbehov vkladá posolstvá, vlastné skúsenosti a problémy.
Doporučujem si túto knihu prečítať, vážne stojí za to :)

11.04.2020 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Veľmi silný príbeh, ktorý Vás nenechá chladnými.
Colleen v knihe zobrazuje niekoľko problémov dnešnej spoločnosti (napr. domáce násilie, stavanie sa štátu k ľudom bez domova...) . Hlavná hrdinka Lily je sympatická mladá žena s vlastnými snami, ktoré sa pokúša splniť., do cesty jej však prídu prekážky. Riley je nadaný neurochirurg s vlastnými démonmi, no a Atlas bojoval so životom, kým nevyhral.
Colleen má úžasný štýl písania, čitatelia sa dokážu vžiť do deja, postáv a nahliadnu do ich duší.
Nádherná kniha, ktorá stojí za prečítanie :)))

12.04.2020 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

SPOILER
Krásna kniha :)
Musím priznať, že od tejto knihy som toho veľa nečakala, predsa len to nie je originálny nápad na dej. No bola som milo prekvapená. Juliet je milá, sympatická. Do Declana som sa zamilovala už na začiatku. Páči sa mi ako ho autorka vykresľuje. Na jednej strane je temný, depresívny a nahnevaný na celý svet a na druhej strane je milujúci, bojazlivý a má dobré srdce.
Kniha sa mi páčila a určite si prečítam aj ostatné knihy autorky.

12.04.2020 5 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

ÚŽASNÁ KNIHA!!
Túto knihu doporučujem, je to najlepšia kniha od autorky.
Isaac je úplne zlatíčko a Sawyer som si obľúbila už v predošlej knihe. Musím povedať, že som si aj poplakala. Bolo mi ľúto Sawyer, všetkých tých zlých spomienok a ľudí, ktorých v živote stretla.
Sawyer bola rozbitá, ale Isaac ju spravil.

11.04.2020 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Úžasná séria!!
Séria Trón zo skla je veľmi dobre prepracovaná. Milujem všetky tie taktiky, boje, odhaľovania právd. Sarah J. Maas má veľký talent na písanie fantastických kníh.
Milujem všetky tie nové postavy. Manon, Lysandra, Aedon, Elide, Dorian.. a kopec ďalších.
No musím sa priznať, že mojím tŕňom v oku bola Aelin. Už v predošlých dieloch mi liezla na nervy a je jedno či sa volá Celena či Aelin. Nepáči sa mi tá jej krutosť, to jej vyhrážanie, jej chladnosť. Taktiež nechápem čo na nej všetci vidia. Čo na nej videl Dorian, Chaol, Rowan...
Nemám rada jej prehnané sebavedomie a to že si myslí, že by sa bez nej svet nezaobišiel. Proste mi nie je sympatická a práve ona bola dôvod prečo som si dala 2 roky pauzu od čítania tejto série.
Rowana som na začiatku milovala (mám slabosť pre postavy ako je on ;)).
No ako sa kniha vyvíjala a on začal s Aelin...začal ma štvať aj on.

Nechuť k hlavnej postave mi pomohli prekonať ostatné postavy. Úplne som si zamilovala Lysandru. Všetko čo dokázala, ako sa obetovala pre druhých. Ďalšia je Manon. Pre Manon som mala slabosť už v predchádzajúcom diele. Síce ju autorka vykresľuje ako chladnú čarodejnicu, no v hĺbke duše je neskutočne dobrá. Ona a Abraxos sú úžasní :))

Som rada, že Sarah do príbehu zakomponovala postavy rozličných vlastností a pováh. V tomto diela som si taktiež obľúbila Aedona ( trošku na nervy mi liezla tá jeho oddanosť Aelin, síce bola pochopiteľná a nevyhnutná, aj tak bola podľa mňa prehnaná).
Ľutovala som Doriana, to čo sa mu stalo... Viem že väčšine liezol na nervy Chaol, no ja som chápala prečo sa správal tak ako sa správal, myslím že na konci spravil vec, za ktorú pykal, ale určite odčinila jeho predošlé správanie.

Od Sarah som už čítala sériu Dvor. Knihy sú trochu podobné takže čitateľa, ktorý čítal niečo od Sarah už predtým niektoré zvraty neprekvapia. Myslím si, že Trón zo skla má prepracovanejší dej ako Dvor (aj vzhľadom na to že je dlhší a obsahuje viac kníh), no postavy sa mi viac páčili v Dvore.

V čítaní sérii plánujem pokračovať a dúfam, že sa Aelin trošku zlepší :D

28.07.2020 5 z 5

Na konci naozaj obaja umrú Na konci naozaj obaja umrú Adam Silvera

Túto knihu mi poradila kamarátka, ktorá z nej bola úplne Paf. Do čítania som išla s očakávaním, že si trochu poplačem a vezmem si z nej nijaké ponaučenie.
Musím ale povedať, že táto kniha nesplnila moje očakávania. Dej bol trochu pritiahnutý za vlasy, postavy boli celkom sympatické, ale nesplnilo to účel : neuronila som žiadnu slzu a posolstvo tejto knihu pre mňa bolo trošku otrepané.
No ale, aby to nebola len negatívna recenzia, tak musím pochváliť štýl autorovho písania. Kniha sa čítala ľahko a na oddýchnutie úplne stačila.

11.04.2020 3 z 5