Nel-ly Nel-ly komentáře u knih

Jednou nohou v hrobě Jednou nohou v hrobě Jeaniene Frost

Docela zklamání popravdě... vím, jak všichni tuhle sérii milují, tak jsem čekala NĚCO ono... nic. Průměr. Upíři jsou upíři, příběh je průměrný a předvídatelný, Bones zdaleka není tak zajímavý, jako na začátku a Cat je na zabití - na to, že pracuje čtyři roky jako agentka se chová stále hloupě a naivně, zbytenčě moc mluví (k tomu jako dlaždiˇč, jakoby marně napodobovala Anitu Blake, což se jí nedaří) a zatím nedokázala, že by vůbec něco uměla
plus ovšem za omezení erotiky jen na jednu delší scénu, protože víme, kam se podobné série většinou nechávají strhnout...

15.10.2013 2 z 5

Vytoužený milenec Vytoužený milenec J. R. Ward (p)

Ach ano... a teď zas začni fungovat, mozku
Slibovaná a dlouho připravovaná linie Qhuinna a Blaye je konečně tady, ale ustupuje hned několika vloženým příběhům, z nich většina - dějová linie Assaila a Treze - jsou tu jen proto, aby autorka ukázala, že série bude pokračovat dál, i když už vybrala všechny Bratry a tedy teoreticky není o kom psát. Neříkám, že linie nejsou zajímavé a nakonec se nezapletou do děje, ale většinu knihy působí jednoduše navíc a odvádějí nás od toho, co chceme... tedy Blay/Qhuinn jejichž scény jsou neuvěřitelné, plné vášně a prostě bravurně napsané a samozřejmě k Layle, z které se konečně stává plnohodnotná postava. A pak jsou tu Bastardi, Xcor a problémy, které bude mít První rodina - což je předzvěstí třináctého dílu "The KIng", který má vyjít příští rok.

15.10.2013 4 z 5

Nezkrotná Nezkrotná Sylvia Day

Neni to napsaný špatně, to určitě ne, ale přijde mi to celé hrozně zbytečné... není tam žádný děj, žádný vývoj vztahu (btw. nedočíst už to, tak spoilery o svatbě a podobně byste si mohli nechat pro sebe, je to asi jedinej mini dějovej zvrat, co se tam stal) a vlastně ani charakterů... celou dobu si povídaj o sexu, jak jí ho tam bude vrážet, jako ona po něm touží, jak se potřebujou, jak se milujou (tohle mi nepřijde jako romantika ani náhodou...) a je to nudný až k uzoufání
Být Odstíny napsaný lépe a nebejt hlavní hrdinka taková nána s tou její vnitřní bohyní, tak řeknu, že Odstíny byly mnohem kvalitnější, než tyhle erotický romány, co je následovaly.

15.09.2013 2 z 5

Markýzina neteř Markýzina neteř Daria Charon

mně se to líbilo! :D
já čekala, jaká to bude hrozná blbost (podle prvních asi pěti stran jsem se bála, že to ani nedočtu), ale pak se to spravilo... je to příběh dívky, co ví, co od života chce (což je oproti dnešním "moderním" bestsellerům dost příjemná změna) a jako erotický román to taky funguje, příběh je slabší, ale existuje, což se v jiných červených knihovnách nestává

Mezi láskou a smrtí Mezi láskou a smrtí Meg Cabot

Od tak známé autorky bych čekala něco jiného... nápad není špatný a i když mám radši antické příběhy samy o sobě a ne jejich přepracované verze, tahle neurazila, kdyby byla pojatá trochu jinak... flashbacky můžou být zmatené (mně to až tak nepřišlo), ale především autorka spoileruje sama sobě, takže velká tajemství prostě nejsou, od začátku je docela jednouché odhadnout, jak to vlastně všechno dopadne a hrdinka je zas ubrečená pipka, co nic sama nezvládne (a v druhém dílu je to prý ještě horší), ale špatné čtení to určitě není, podobné YA prostě bývají slabší

14.08.2013 3 z 5

Alchymie věčnosti Alchymie věčnosti Avery Williams (p)

Není to špatné a není to ani dobré...
Jedná se o dost nedotaženou knihu, která ale zároveň působí strašně roztomile, už jen tou svojí naivitou, je to spíš na odpoledne (určitě bych si ji nebrala na dovolenou, přečteno za tři čtyři hodiny času přerušovaného kvůli práci) a nemá zapamatovatelný děj, který by v čtenáři zanechal delší stopu

Nahá Nahá Raine Miller

Kopie kopírek bez děje, chrakteru či jakékoliv logiky, kterou podtrhává fakt, že se příběh nijak nevyvíjí a není ani ukončený, tohle neni kniha (přečtete tak za tři hodiny a i to je ztráta času), to je kus časopisu (prý bude pět dílů, kriste pane!) a za peníze nestojí

13.08.2013 1 z 5

Skrytá Skrytá Marianne Curley

Překvapivě to není tak špatné, docela promyšlený děj i andělé mají svůj vlastní styl (pravděpodobně ohraný, ale je to moje třetí andělská skniha a třeba oporit Pádu? pff... tak u toho jsem fakt trpěla :D) ovšem Curleyová opisuje sama od sebe, takže pokud jste četli předchozí sérii Strážce času, můžete docela dobře načrtnout, co bude následovat. Na druhou stranu oproti takové Škole noci nebo knihám od L. J. Smith? Určitě se při čtení nudit nebudete, i když nečekejte zázrak...

02.07.2013 3 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

tak půl na půl...
čte se to skvěle, ale já taková kniha se skvěle nečte? hrdinka neni zas tak hloupá, jako bejvá u těchhle knih zvykem (viva Ano z Fifty Shades na tebe a tvojí vnitřní bohyni nikdo nemá), ale... koncept hate-love vztahu mohl bejt zajímavej, kdyby hned na prvních stranách nebylo jasné, že půjde úplně o to samé, co jde vždycky - polepšenej děvkař a zamilovaná nána, plus je to postavené na dětinských dialozích, v kterých je používáno tolik sprostých výrazů, že bych jen stěží uvěřila, že je to kniha o vysoce postaveném manažerovi a studentce MBA (nejsem puritán a taky umim nadávat jak dlaždič, ale ty jejich krávo, debile, mrcho, kreténe mě fakt rychle omrzely)

02.07.2013 2 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

četlo se to skvěle a chápu, že je to jen oddychovka, ale i oddychovka by měla mít trochu mozek... tohle bylo extrémně naivní a situace přitažený za vlasy (konec nepočítaje) a jestli je Travis ideál ženský srdcí, tak to potěš koště
btw. druhý díl je ten samý příběh vyprávěný z pohledu Travise, doporučuju: nečtěte to, nejen, že je to zbytečost, ale znechutí vám to první díl

02.07.2013 2 z 5

Spoutaná Spoutaná Sylvia Day

není to zázrak, není to špatné... stejně jako mě v prvním díle štvalo, že autorka podlehla mainstreamové touze po variacích na Fifty Shades, kde je přehršle sexu (v těchhle knihách ještě k tomu bez inovací, že mám chuť to přeskakovat), jednoduchý příběh a do nebe volající nerálnost, přestože měla šanci vytvořit opravdu něco pozoruhodného

22.06.2013 3 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Stále hloupější, sladší a naprosto nereálný, kde mohla být alespoň chvíli jednička zajímavá, tak dvojka byla katastrofa a tohle neni o moc lepší... Christian dávno ztratil jakoukoliv osobnost a je jen zamilovaná hračka v rukou ubrečené naivní pipiny, které musím nechat jednu věc: je tu nejmíň vnitřní bohyně za všechny knihy
fakt, že někdo může vejít do střežené banky s pistolí za kalhotama, vybrat vysoký obnost peněz, dát si pití, zatelefonovat si a jen tak odejít už jen ukazuje, že autorka už by radši neměla psát (neměla ani začínat)

22.06.2013 1 z 5