Natka875 Natka875 komentáře u knih

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Kniha se mi moc líbila odlišností jednotlivých příběhů, které měly svůj vlastní napínavý příběh a jedinečnost. Každý příběh má svou děsivou stránku reálnosti a někdy jsem se musela pozastavovat, a zamyslet se nad jednotlivými událostmi. Nejvíce mě zaujaly povídky: Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank a Nadaný žák, kvůli záhadnému příběhu. Ale všechny povídky mě zaujaly. Hlavně mě fascinovalo jakým způsobem ji King napsal. Je tam ukázaná děsivá stránka lidskosti až z toho mrazí. Dokonce jsem se dokázalo vžít do postav, díky čemuž jsem čtení prožívala více.
Moc se mi líbí způsob jakým King píše - žádné ,chození okolo horké kaše', naopak rovnou napíše jak to je, i když je to sebekrutější. Hned po této knize jsem si musela koupit Zelenou míly, o které doufám, že bude stejně dobrá, ne-li lepší.

09.03.2017 5 z 5

Rozkaz zabít Rozkaz zabít James Dashner

Od knihy jsem toho čekala podstatně více. Jak odpovědi o ZLOSINU, tak ze života Thomase, který tam byl až v posledních stránkách. V Příběhu byly teda hlavní postavy, které se neobjevují v trilogii (až teda na Deedee). Tudíž se jednalo o naprosto jiný příběh, který nepřinesl odpovědi, které jste postrádaly v trilogii. Jistě, nějaké samozřejmě ano, ale čekala jsem větší návaznost. Mark mi přišel jako nějaký superhrdina, který vyvázne z každého boje beze šrámů a je připraven na další (kterých tam mimochodem bylo dost a mohly se některé ubrat a spíše vložit více dialogů a popisování). Sice žil ještě před tím normální život a najednou se z něho stane super ninja, ale musíme brát v úvahu že by to bez toho nebylo tak dobré.
Jinak se mi kniha sama o sobě moc líbila. Je psaná jednoduchou formou (kratší věty, jednoduše popsané), takže jsem dokázala přečíst víc stránek. I na nějaké nedostatky musím dát stejně knize plný počet, protože James Dashner dokáže opravdu napínavě a velice zábavně napsat knihu.

03.11.2016 3 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Tohle hodnocení se bude vztahovat k celé sérii Mortal Instruments. Série mi přišla naprosto úžasná. Líbí se mi že je plná akce od začátku až do konce. Ze začátku mi ale trochu přišlo, že jsou některé věci nedomyšlené, ale postupně se všechno vyjasnilo. Byli chvíle které mi přišly poněkud zdlouhavé, ale ty dobrodružné převládaly. Hlavní postava Clary mi nebyla sympatická, někdy mi přišla až moc vážná a moc dramatická, našli se ale postavy (třeba Jayce), které jsem si oblíbila. Knihy jsou jednoduše napsány, a tak se dobře četly. Určitě si celou sérii přečtu znovu.

30.10.2016 4 z 5

Město ztracených duší Město ztracených duší Cassandra Clare (p)

Teď bych chtěla mluvit obecně o všech Mortal instruments. Kniha je naprosto fantastická a musim ji dopuručit. Avšak jediné co mi na ní místy vadilo byla přehnanost.Já nevím ale že třeba buší do stěny až se jí dělají krvavé mozoly na ruce .... to mi přijde trošku přeháňka.Možná se mnou nebude spousta lidí souhlasit, ale zkuste se zamyslet jako kdybyste byla ta postava.Já nevím jak vy, ale ze mě by naky smutek neudělal masochistu.Samozřejmě že tohle je jen podotknutí a jinak fakt nemám co namítnout snad jenom to že my Clary nepřišla sympatická ............. to už ale není nijak zásadní a vždycky se někdo najde kdo nebude mít postavu rád. Jinak opravdu musím udělat poklonu, protože to chce sakra velkou trpělivost napsat tolik fantastických knih :)

23.07.2015 2 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Kniha byla dobrá, ale rozhodně se nedokázala srovnat s předešlým dílem, který byl značně lepší. Byl to spíš takový dodatek, který už se nevešel do prvního dílu. Nejednalo se moc o akční knihu, jak o filozofickou. Nevadilo by mi to kdyby vyrovnávala akční část, ale té filozofické bylo prostě moc, na to co se v knize dělo. Zajmavé mi přišlo vložení myšlenky ,,nesmrtelnosti‘‘ v podobě Homéra, který se pokoušel napsat epický příběh o jeho výpravě. Celá kniha byla místy zdlouhavá a nezábavná. Ani vyprávění z pohledu Huntera a Homéra, mi nepřišlo tak zajímavé jako z Arťomova. Doufám že třetí díl Metro 2035 bude lepší.

30.10.2016 3 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Metro 2033 jsem si vybrala, abych zkusila složitěji napsanou četbu. Ze začátku mi přišla náročnějsí na čtení, kvůli složitě napsanému textu a nedokázala jsem u ní vydržet delší dobu. Ale po zhruba polovině knihy jsem si zvykla. Libí se mi jak je kniha napsaná do podrobna, a tak neunikají nejmenší detaily, například informace o ostatních stanicích v podobě příběhů. Myšlenka toho, že se něco takového může stát v budoucnosti je děsivá, ale dodává to knize reálnější atmosféru. Keždou chvíli se děje něco napínavého, a když mám pocit že to byla nestrhující část v knize, další moment mě vyvede z omylu. Vcelku se mi kniha moc líbila, a je asi jedna z nejlepších co jsem doposud četla.

30.10.2016 5 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Tato kniha patří mezi mé oblíbené. Navedl mě k ní stejnojmenný film, který mě taktéž nadchnul. Do knihy jsem se začetla a nedokázala se od ní odtrhnout až do úplného konce. Stejně tak to bylo u dalších dílů. Ačkoli jsem příběh znala z filmu, bylo to pro mně velké napětí a očekávání ji číst. Líbila se mi záhada některých postav a organizace ZLOSIN, v dalších dílech se však dozvídáme víc. Objevuje se zde dostatek prostoru poznat jak společenství v Placu funguje a jak přežívají, což se mi moc líbilo. Snad jediným záporem mi přišlo, že kniha nebyla psaná do detailů, které mi ta zkrátka chyběly. Jinak mi však myšlenka autora přišla úžasná.

30.10.2016 5 z 5

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

Hned jak jsem se dozvěděla o knížce tak jsem to nevydržela a přečetla jsem si ji.Podle mě tam chyběl ten akční a napínavý prvek, což jsem si myslela že rozhodně bude když se jedná o tak nafouknutý děj.Nápad je výborný. V knize jde vpodstatě jen o pocity dětí a není v ní žádný velký popisy přírody na zemi ani vpodstatě skoro nic dobrdružného, což mě docela zklamalo, ale nápad se mi líbil a celkově kniha byla dobrá (i když tam nebylo nic moc akce). Od seriálu se to naprosto líší, ma to snad jen společny obecny děj a postavy a to je tak vše. Seriál je ale velice povedený ...... ale zase nemůžeme soudit tuhle knihu a seriál když šlo o rozdílné cíle. V seriálech a filmech se všechno snaží jen nafouknout. Takže za mě dobrý ale ne nejlepší.

23.07.2015 1 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Šla jsem první do kina na film a ten film mě tak okouzlil že jsem zašla hned do knihkupectví jestle je knižní předloha.Hned jsem si knihu koupila a hned jsem se na ní vrhla.Kniha byla fantasticka a lepší než film (jako vždycky), doslechla jsem se že někteří tvrdili že je nudná a že je to moc zapletený, ale můj názor je naprosto odlišný.Doporučuji.

20.07.2015 5 z 5