Nasko Nasko komentáře u knih

Poslední Dračí oko Poslední Dračí oko Alison Goodman

První díl byl fajn...
A tohle bylo ještě lepší. :)
Doporučuju.

24.10.2015 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Kolem této knihy je podle mě strašný "humbuk" a podlě mě trošku trpí na příšerně přemrštěnou propagaci. Reklamy na vás blikají ze všech stran, influenceři ji masivně propagují... a měla jsem kvůli tomu všemu vysoká očekávání, která nebyla naplněna.

Skleněný trůn není špatná kniha, ale zázrak rovněž ne.

24.10.2015 3 z 5

Smrtná zima Smrtná zima Kate A. Boorman

Klasická Young adult oddechovka. :) Jde o skvělou volbu, přečetla jsem prakticky jedním dechem. Autorčin styl vyprávění mi vskutku sedl. Oceňuji i originalitu, mnoho dystopií má společný základ, kterého se Smrtná zima rozhodně nedrží. Hlavní hrdinku Emmeline jsem si zamilovala, přestože je dosti naivní.

Jenom se pořád nemohu zbavit negativního dojmu, že se toho na oněch bezmála 400 stranách v podstatě moc neudálo, dějových zvratů také pomálu...
Na další díl se rozhodně těším. :) Pokud je tohle prvotinou... Jakých kvalit asi dosáhnou další knihy? :) Nechám se překvapit.

24.10.2015 4 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Trochu mě překvapuje, jak vysoké hodnocení tato kniha sbírá. Pro mne Kostičas rozhodně tak úžasný nebyl.

Kniha se mi je celá taková nepřehledná a chaotická, svět nelogický, a pak přijdou nesympatičtí nablblí hrdinové a nasadí tomu korunu...

Nevadí mi složitější fantasy, náročné systémy magie a komplexní politické situace v knihách, pokud se teda autor obtěžuje s nějakým vysvětlováním. Tady jste v hozeni do šíleného dějového bordelu a "zorientujte se sami". A indicií dostanete tak málo, že buď akceptujete, že se ten svět nedá pochopit, nebo máte smůlu a prostě si to budete muset zvládnout nějak domyslet. Ne, díky, takhle mě to nebaví.

Nepříliš hojné retrospektivní scény mě bavily tisíckrát více, než samotný hlavní děj. Nesčetněkrát jsem bojovala s nutkáním přeskakovat stránky, abych se dostala k dalšímu vyprávění vzpomínek.

Druhému dílu dám šanci, ale pokud mne ani ten nedokáže zaujmout, se sérií končím definitivně.

24.10.2015 2 z 5

Modré hlubiny Modré hlubiny Jennifer Donnelly

Po všech těch kouzelnících, upírech a obdobných stereotypních skupinách představuje podmořský národ svěží vítr, který by měl i navíc, než zapůsobit v rámci svého žánru.

25.08.2015 3 z 5