Naraca Naraca komentáře u knih

Jsem ráda, že jsem si při půjčování téhle knížky neověřovala hodnocení zde, protože bych ji jinak zavrhla a nechala v knihovně na polici. Je to lehké oddechové čtení, taková jednohubka. U některých "pohádek" jsem se upřímně smála, především u té svatební. Nicméně jsou to pohádky opravdu spíš pro rodiče, neumím si představit, pro jakou věkovou skupinu dětí by ta kniha mohla být, aby je aspoň trochu bavila.

30.09.2019 4 z 5

Gottwaldovi do ouška Gottwaldovi do ouška T. R. Field

Soudruzi, to zde je traktor!
To je důležitý faktor.
Až to všechno zvoráme,
tak ten traktor prodáme.

28.03.2019 5 z 5

Po přečtení prvního dílu jsem se přidala k početným Alanovým příznivcům, další rok života tohto přestárlého dědka byl tudíž povinnou četbou. Pravda, stoprvý rok je o něco slabší než předchozí, ale stejně naplnil má očekávání - lehké čtení a humor.
Po poslední stránce drhého dílu tudíž hodlám mezi Alanovými příznivci zůstat. A přestože mu přeji ještě dlouhý život plný tajných agentů, kořalky a výbušnin a lepší společnosti než Kima a Donalda (ten mě hodně pobavil), doufám, že ho prožije pouze v autorově mysli, protože třetí kniha už by mohla být nepoživatelná jako čaj z třikrát použitého sáčku (nebo si doplňte jinou vhodnou metaforu pokud se vám ta moje nelíbí).

28.03.2019 4 z 5

Kluk z kostek Kluk z kostek Keith Stuart

Měla jsem rozepsané dlouhé hodnocení Kluka z kostek, ale smazala jsem ho. Jasně, mohla jsem se tu rozepisovat o tom, že mě ke knize přivedl Minecraft (ne autismus, na rozdíl od většiny čtenářů), jak a v čem mi připadlo nelogické chování Samových rodičů, jak mi připadaly postavy na začátku ukňourané a chvílemi snad i protivné, .... Ale kdyby bylo v příběhu vše tak, jak si to představuju já, tahle kniha by buď vůbec nemusela být napsána, nebo by byla k smrti nudná.
Kluk z kostek je čtivý a povedený tak jak je, to prohlašuji jako unavený rodič (ha ha ha).
Knížku si sice nepoběžím koupit do nejbližšího knihkupectví, aby se mi vyjímala v knihovně, ale jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

15.03.2019 4 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Dočteno a vlastně ani nevím, co sem napsat. Čekala jsem něco úplně jiného. Nikdykde se mi dobře četlo, příběh byl vcelku jednoduchý, o to složitější ale bylo prostředí Podlondýna (chvílemi jsem nevěděla, jestli jsme zrovna ve stoce, metru, na povrchu nebo v tajemné uličce z 18. století, to pro mě bylo trochu rušivé).
Velmi se mi líbili obyvatelé Rubu, postavy dvou hlavních hrdlořezů mě bavily asi nejvíc. Že vše nebyo vysvětleno mi nijak nevadilo, stačí zapojit vlastní fantazii a doplnit si díry v příběhu sám.

12.03.2019 4 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Jako dítě jsem tuhle knihu milovala.

12.03.2019 5 z 5

Modrý kámen Modrý kámen Barbara Wood

Mě naopak zaujalo několik prvních příběhů, poslední dva mě neoslovily vůbec. Celkově mi nevyhovuje poetika téhle knihy (nemyslím si, že by to byla chyba překladu)... Za jednoznačně kladný považuji nápad sledovat život kamene v dějinách lidstva. To je asi vše.

22.10.2015

1913: Léto jednoho století 1913: Léto jednoho století Florian Illies

Geniální! Víc říkat netřeba.

05.09.2015 5 z 5

Coco Coco kolektiv autorů

Příběh Coco mám moc ráda, ale mám výtky k tomuto zpracování. Text je místy pro tmavé pozadí špatně čitelný, což vnímám jako podstatný problém u knihy, která na obálce hlásá "ZAČÍNÁME ČÍST".

28.11.2022

Čarodějův odkaz Čarodějův odkaz Jens Schumacher

Někdy se risk vyplatí, jindy zase ne.
Mám za sebou úspěšně zdolanou misi (hned napoprvé, jupí) na záchranu země plné nejrůznějších magických tvorů.
Jedná se o klasické hrdinské putování, společnost ti ze začátku tvoří jen tvůj oplácaný a nepříliš chytrý bratranec, což může být zdrojem předčasného konce tvé cesty, nebo naopak zdrojem lehkého humoru.
Roky už jsem po gamebooku nesáhla a nečekala jsem, že u něj vydržím a dokončím svou cestu.
Splnil svůj účel. Nudit se nebudete.

15.02.2022 4 z 5

Slonbidlo a ti druzí... Slonbidlo a ti druzí... Jiří Dědeček

Spojení Dědečkových textů a ilustrací Žabkové výborně funguje. Já se bavím, pro mou čtyřletku jsou některé verše hůře pochopitelné a musím vysvětlovat. To ale ničemu nevadi, naopak.

30.12.2021 5 z 5

Táta a princezna Rozárka Táta a princezna Rozárka Jan Jirků

Velmi milá a krásně ilustrovaná kniha, kterou bych přehlédla nemít neteř stejneho jména, jako hlavní hrdinka, posluchačka, princezna a vypravěčka v jedne osobě. Vhodná k předčítání ve dvou.

03.11.2021 5 z 5

Zdivočelé pohádky Zdivočelé pohádky Roald Dahl

Ano, místy je trochu krkolomná (musela být složitá pro překladatele), ale za Karkulku a navazující Tři prasátka musím dat plné hodnocení.

19.10.2021 5 z 5

My jsme legie My jsme legie Dennis E. Taylor

Tohle mi výborně sedlo. Chtěla bych se rozepsat víc, jak mě bavily všechny dějové linky, jak super mi připadá, že některý z Bobů našel i šíleného replikanta, obecně Bobové mě hodně bavili, a je jedno, že jsem si nepamatovala ktetý je čí "potomek", každý má zkrátka svou osobnost, pohled na problém a svůj úkol ... Jsem ale zrovna líná dodat tomuhle textu vyšší stylistickou úroveň, užívám si právě vítězný pocit z úspěšné meziplanetární mise.

23.09.2021 5 z 5

Štěňátko Štefi Štěňátko Štefi Lily Small

Velmi třpytivá, hebká, a roztomilá četba. Z celé série Zvířátek mi naskakuje kopřivka už od pohledu.
Nicméně knížce nemůžu upřít potenciál přivést ke čtení malé čtenářky, na které je okatě cílena a které tu parádu, na rozdíl ode mě, ocení.
Příběh samotný není hloupý a díky velkým písmenům dobře přístupný i opravdovým začátečnicím.

13.09.2021 3 z 5

Můj svět s kamarády Můj svět s kamarády Martina Kolísková

Jednoduche pribehy, bajecne ilustrace a ukoly V. Hegerove.

15.01.2021

Zahrada lásky - staročeský dekameron Zahrada lásky - staročeský dekameron Josef Kopta

Povidky s milostnou tematikou poskladane do souboru z ruznych stredovekych predloh. Obsahuje i me oblibene exemplum o jeptisce z Olomouckych povidek.

22.10.2020 5 z 5

Květiny pro Hitlera Květiny pro Hitlera Leonard Cohen

Pokud muzete, prectete si original, ne preklad.

25.06.2020 4 z 5

Nedeľa Nedeľa Ján Uličiansky

Některé ilustrace v téhle knize mě jako malou dost desily.

17.06.2020

Pejsek Tom na prázdninách Pejsek Tom na prázdninách Petr Šulc

Cteni s obrazky, pro zacinajiciho ctenare asi dobre, pro rodice na predcitani detem nic moc, priznam se, ze mi nektere obrazky daly zabrat - neplest si tatu s klukem, poznat piskoty, dvere od domu vypadaly jako dvere od lednice. A protoze tu pisu o obrazcich, tak si jeden zaverem taky dovolim - :-D.

10.06.2020 4 z 5