mythos91 mythos91 komentáře u knih

Od tohoto autora jsem už několik knih přečetl, ale tahle se mi do ruky dostala až nyní. Viděl jsem dříve jako jiní divadelní prezentaci od Jardy Duška. Knihu považuji za „povinou četbu“ z knih o seberozvoji. Jednoduše napsané a snadno pochopitelné, nicméně velmi poučné. Styl autora mi prostě sedí a tudíž mě jeho knihy obohacují.

16.09.2021 5 z 5

Cesty rytířů Cesty rytířů František Niedl

(SPOILER) I tahle zatím poslední kniha celé série se mi četla moc dobře. Stále se něco dělo a události měly spád. Ačkoli se stali smutné věci, především smrt osoby Wolframovu srdci nejbližší, právě tyto události představovaly nejvýraznější dějovou linii. V duchu filmu 96 hodin s Liamem Neesonem se Wolfram chopil pomsty s důrazem a vervou sobě vlastním. Viníci poznali nesmlouvavost i ostrost meče tohoto středověkého reka. Budu doufat, že se rytíři z Vřesova a Olšové ještě alespoň v jedné knize objeví.

12.09.2021 5 z 5

Ve znamení Berana - Cesta rozhodnosti Ve znamení Berana - Cesta rozhodnosti Ulrich Schaffer

Poměrně krátká kniha popisující vlastnosi Beranů jako znamení. Upozorňuje na silné, ale i slabé stránky v globálním pojetí pro všechny osoby tohoto znamení. Doplněno mnoha krásnými fotkami znázorňujícími energie jednotlivých probíraných cest.

30.08.2021 3 z 5

Poselství run Poselství run Renata Herber

Kniha obsahuje historii k původu run a samotný jejich význam. Jedná se o anglosaský futhark prostý (24 run) a jejich význam při věštění. Součástí balení je i sada barevných karet, které jsou moc hezky graficky vyvedené.

27.08.2021 5 z 5

Já, rytíř Já, rytíř František Niedl

Autor pokračuje v poutavém vyprávění příběhů nám už dobře známých hrdinů. A tak Wolfram s Benešem, brázdící středověkou českou krajinu, unikají mnohdy s velkým štěstím té ponuré paní s kosou, která je v téhle drsné době lidem na každém kroku. Pro mne opět zajímavé příběhy, které jsem nad knížkou prožil.

27.08.2021 5 z 5

Válka vlků Válka vlků Bernard Cornwell

Těm co čtou tuhle sérii, a dostali se až k tomuhle příběhu, je zbytečné popisovat hlavní postavy nebo autorův styl. Uhtredovi v tomhle příběhu vstoupili do cesty mystičtí Úlfhednar… vlci proti vlkům. Na čí stranu se bohové přikloní, kdo přežije…

22.06.2021 5 z 5

Amerikou od severu k jihu Amerikou od severu k jihu Leoš Šimánek

Kdo zná knihy Leoše Šimánka i tahle se nese ve stylu jeho vypravování při dobrodružném putování a cestování napříč navštívenými lokalitami. Tentokrát se vydal od severu Ameriky na jih. Zejména v Jižní Americe je z popisu místních obyvatel cítit chudoba a prostý styl života, nicméně lidé jsou na tento způsob života zvyklí a jsou šťastní. Doložené alespoň černobílé fotografie nastiňují kudy putovatelská cesta pana Šimánka vedla a jak vypadala místní krajina.

10.05.2021 4 z 5

Den, kdy jsem dal výpověď Den, kdy jsem dal výpověď Petr Štolba

Kniha je zpovědí zpěváka kapely Pekař o svém životě, průřezově od školních let až po současnost. Nahlíží nejen na protloukání se jednotlivce, ale popisuje, jaký byl vývoj kapely a jak vznikaly písničky, z jakých pocitů a za jakých okolností. Na konci knihy jsou právě i texty některých písní a k nim krátký příběh, o kom písnička je a jak byla myšlena. Jedná se o jednoduché čtení, které čtenář zvládne za pár večerů. Jednoduché, ale zajímavé.

03.03.2021 4 z 5

Sepsané povídání o životě a postojích k němu v duchu toltéckého myšlení. Jarda Dušek nahlíží na nynější příliš rychlou dobu a snaží se čtenářům ukázat již předky prověřené způsoby života, takový „návrat ke kořenům“ aplikovaný v dnešním moderním světě. Poukazuje na příliš velkou výrobu nepotřebných věcí a naopak spotřebovávání veškerých surovin Země. Zaujalo mě například povídání o vodě, jako životodárnému regeneračnímu zdroji, pro člověka nejcennějším.

01.03.2021 5 z 5

Vaše nová realita Vaše nová realita Eva Paclíková

Velmi zajímavá a přínosná kniha. Po přečtení několika knih o seberozvoji tahle obsahuje další nové poznatky a pochopitelné návody, jak rozvinout oblast, kterou potřebuji, jak vnímat abychom byli šťastní a přitáhli si to dobré. Kniha ale není pro každého. Kdo se s tím, co je popisováno neztotožní, nebo odmítá pochopit, asi to pro něho bude španělská vesnice a knihu s největší pravděpodobností odloží. Musím přiznat, že závěrečné téma z pohledu kvantové fyziky mě oslovilo jen málo. Celkově ale knihu hodnotím nadprůměrně, jako unikátní zdroj zajímavých a i nových informací a vhledů. Dá se říci i průlomová co se týče vysvětlení pro co nejjasnější pochopení.

09.01.2021 5 z 5

Pozitivní myšlenky pro každý den Pozitivní myšlenky pro každý den Louise L. Hay

Kniha obsahuje jednostránkové citáty a myšlenky různých autorů. K zamyšlení, uvědomění, získání pozitivních vjemů. Plní svůj účel.

04.12.2020 5 z 5

Pět stupňů připoutanosti – Toltécká moudrost pro moderní svět Pět stupňů připoutanosti – Toltécká moudrost pro moderní svět Don Miguel Ruiz (p)

Zajímavá kniha v duchu učení toltéckého myšlení. Stupně připoutanosti jsou vysvětlovány i na příkladech ze života, což je pro čtenáře velký pomocník pro pochopení slov o kterých autor mluví. Knížka mě oslovila a opět toto téma rozšířilo můj obzor. Čtenářům zajímajícím se o zkoumání myšlenkových pochodů a vlastní rozvoj doporučuji přečíst.

03.12.2020 5 z 5

Toltécká proroctví Toltécká proroctví Don Miguel Ruiz (p)

(SPOILER) Kniha je o toltéckém postoji na život, uvědomování si života a myšlení lidí…
Spojler:
„Naším úkolem je radovat se ze života a vyjadřovat, co je v nás. Jedině když jsme šťastní, můžeme rozdávat štěstí. Nemůžeme rozdávat lásku, pokud nemilujeme sami sebe. Nechápeme, proč trpíme. Neuvědomujeme si, že máme možnost volby, ale tuto možnost opravdu máme.“
„Duchovní růst je jako vnitřní válka, v níž stojíme sami proti sobě. My sami jsme nejpřísnějšími soudci sebe samých.“

10.11.2020 4 z 5

Pach krve Pach krve František Niedl

Příběhy jednotlivých knih se zdají být podobné, jak by taky ne, jsou to stále ti stejní rytíři Wolfram a Beneš. I když je to už šestý díl, mě to stále baví. Oba hlavní hrdinové jsou stále zásadoví a k podlým protivníkům nemilosrdní. I v tomhle díle se můžeme setkat se surovou brutalitou středověkých válek, které autor pro mě velmi obratně popisuje. Opět jsem si příběhy dvou linií hlavních aktérů náležitě užil.

02.11.2020 5 z 5

Láska, vztahy a přátelství Láska, vztahy a přátelství Don Miguel Ruiz (p)

Kniha nahlíží a popisuje lidské myšlení a přístupy k němu ve stejném duchu jako kniha Hlas poznání. Tady se autor zaměřuje na vztahy a lásku. Popisuje zde vnímání a úhel pohledu, jak poznat sebe sama, rozvíjet se a žít šťastně.

20.10.2020 5 z 5

Hlas poznání Hlas poznání Don Miguel Ruiz (p)

Pro mne první setkání s tímto autorem dle odkazů z knihy Jaroslava Duška TVARYTMY. Tahle kniha se mi četla dobře a slovní rozbory a popis autora mi vyhovoval. Rozšířil jsem si obzory, takže Hlas poznání splnil plně účel za kterým jsem si ho pořídil.

27.09.2020 5 z 5

Tvarytmy Tvarytmy Pavlína Brzáková

Od knihy jsem dopředu nic neočekával a výsledek je takový, že jsem příjemně překvapený z celkových dojmů. Je tu spoustu povídání o autorových vjemech na pobyt ve tmě, což bylo pro mě zajímavé. Nenucenou formou předkládá své pocity a zážitky a to i z cestování po světě. Při setkání s další jeho knihou si ji určitě rád přečtu a rozšířím obzory.

06.09.2020 5 z 5

Rozervané království Rozervané království František Niedl

Ani u téhle páté knihy rytířů z Vřesova a Olšové neklesá autorova nastavená laťka vypravování příběhu. Wolfram a Beneš opět kráčí dále, nepřátelé zůstali nepřáteli a v království se stále něco děje… čtenář se prostě nemá šanci nudit.

11.07.2020 5 z 5

Všechny cesty vedou do chrámu aneb Svatojakubská pouť Všechny cesty vedou do chrámu aneb Svatojakubská pouť Pavel Myslín

Příjemné vyprávění dvojice poutníků popisující dojmy z jejich cesty po Caminu provázaných zážitky z let 2012 a 2015.

07.05.2020 4 z 5

Království meče Království meče František Niedl

Stále stejný standard pana Niedla. Beneš i Wolfram používají nejen meč k odrážení svých nepřátel, ale i rozum a bystrý úsudek, který rozhodoval ve středověku zda budete zabiti nebo vy zabijete. Wolfram tentokrát nemáchá jen mečem, zdá se že i cit a jeho projevení ku krásné paní z Lahnecku mu jde velmi dobře. A to tak, že se stane prozatímním pánem tohoto hradu. Znovu krásný příběh těchto rytířů.

26.04.2020 5 z 5