mysik612 mysik612 komentáře u knih

Les plný tajemství Les plný tajemství Erin Hunter

Naprosto nejlepší díl!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Asi bych nechtěla být na Ohnivousově místě a už vůbec na místě Šedého pruha, ale kniha je super, jen ta spousta míst, kdy jsou zaměněna jména, se čte docela špatně.

12.09.2019 5 z 5

Hádanka Rádžova rubínu Hádanka Rádžova rubínu Enid Blyton

Moc hezká, snadno jsem pochopila chování dětí. Doporučuji

19.08.2019 5 z 5

Zahrada pro zvířecí návštěvníky Zahrada pro zvířecí návštěvníky Bärbel Oftring

Díky téhle knížce jsem konečně v zahradě zvládla vytvořit koutek pro život. Nádherná, stručná a plná obrázků. Návody v téhle příručce zvládne každý.

08.08.2019 5 z 5

Kytice / Máj Kytice / Máj Karel Jaromír Erben

Kytice je opravdu skvost a když jsem si některou báseň přečetla dvakrát, pamatovala jsem si alespoň úryvky. S Májem už je to horší, ale přesto by každý měl tuhle knihu alespoň jednou přečíst.

06.08.2019 5 z 5

Člověk v drsné přírodě Člověk v drsné přírodě Jaroslav Pavlíček

Dostala jsem ji na táboře a je opravdu skvělá. Jen bych možná přidala obrázky a trochu praktičtější rady. Protože na Antarktidu nebo na pustý ostrov se asi nepodívám.

06.08.2019 3 z 5

Mezopotámie: Ve službách velekněžky Mezopotámie: Ve službách velekněžky Veronika Válková

Jelikož již půjdu do sedmičky, trochu jsem o Mezopotámii věděla, ale teď jsem si všechna fakta zapamatovala ještě lépe. A dost oceňuji říkanku, co jí vymyslela Bára s kamarádkama.

04.07.2019 5 z 5

Egypt - V nitru pyramidy Egypt - V nitru pyramidy Veronika Válková

Tedy když jsem přečetla to o té oživlé mumii, myslela jsem, že se to bez magie neobejde, ale byla jsem příjemně překvapená. Ale ve chvíli, kdy se Bára snažila Neferibovi vysvětlit, že se před ním nehodlá svlékat, to jsem jí vážně nezáviděla.

26.06.2019 5 z 5

Srážka světů Srážka světů Chris Colfer

Nádherný závěr, i když ještě v půlce knížky to vypadalo, že konec vydá ještě na dalších 6 knih. Ale série byla nádherná. Netuším, co vniklo autorovy tak úžasnou myšlenku, ale shrnout všechny pohádky do jedné, za ten nápad by měl Chris Colfer dostat MINIMÁLNĚ nobelovku.

26.06.2019 5 z 5

Deník báječného kamaráda Deník báječného kamaráda Jeff Kinney (p)

Já vím, že jsem asi divná, ale mě tahle kniha prostě nejde číst. Ty čárky mi tam vážně chybí a je to docela odbytá knížka.

24.06.2019 3 z 5

Posledná kvapka Posledná kvapka Jeffrey Patrick Kinney

No nevím, jestli by jedenáctiletého kluka přijali na vojenskou školu, ale jinak moc hezká.

11.06.2019 5 z 5

Kometa Kometa Tove Jansson

Krásné je to, jak zdánlivě neohrabaní muminci zachrání svět. :-)

09.06.2019 5 z 5

Moje zero-waste kuchyně Moje zero-waste kuchyně Kate Turner

Hezký návod, jak začít se zero-waste, ale v dnešní době, kdy polovinu slupky banánu tvoří chemie, jsou některé rady spíš o zažívací problémy.

03.06.2019 5 z 5

Mluvčí Mluvčí Traci Chee

první díl se ještě dal, ale tohle už je moc. Jak by mohl někdo zabít svého přítele, se kterým se cítí skoro jako bratři?

09.05.2019 1 z 5

Vzhůru do divočiny Vzhůru do divočiny Erin Hunter

Náááááááááááádherná kniha. Líbí se mi, že autorka dokáže i ze zcela normálních věcí udělat něco nadpřirozeného.

21.04.2019 5 z 5

Násobky sedmi Násobky sedmi Holly Goldberg Sloan

Knížka je za jedno hrozně milá a dobře se čte, ale Willow mi byla hodně nesympatická tím svým : „Všichni kolem mě jsou otravní a nechápaví, protože já chápu všechno lépe.“ Na začátku mi to až tak nevadilo, ale v průběhu knížky jsem jen ztěží chápala, proč ji všichni tak milují a obdivují.

28.02.2022 4 z 5

Aerie Aerie Maria Dahvana Headley

První díl byl rozhodně lepší. Dokud byla Aza Ray nemocná, přemýšlela jako člověk a byla mi velmi sympatická. Ale v tomhle díle už to byla typická vyvolená, která se celého světa ptá, proč právě ona.

03.02.2021 4 z 5

Pomsta Pomsta Michaela Burdová

Druhý díl jsem si přečetla jen kvůli tomu, abych se dozvěděla, co se stalo s Larrisou. Ale kniha byla jedno velké zklamání. Larissa říká, že ji trápí svědomí, ale zároveň zabije každého, kdo se jí dostane pod ruku. Noel se tváří, jako že všemu rozumí a vypátrá cokoli. A ve skutečnosti je naivní, vnucuje si myšlenku, že nemůže nikomu věřit a má jen Derrena. A na závěr jsem čekala nějaké rozuzlení, které ale nepřišlo, takže že série jsem zklamaná.

25.09.2020 2 z 5

Šťastne až naveky Šťastne až naveky Kiera Cass

Teď bych ocenila další takovou knihu o ostatních hrdinech. Musela by mít alespoň 1000 stran.

05.01.2020

Šílený profesor Šílený profesor Charles Gilman

Docela i dobrá.

03.01.2020 4 z 5

Pompeje: Deník dívky z let 78-79 n. l. Pompeje: Deník dívky z let 78-79 n. l. Sue Reid

Těšila jsem se na popis katastrofy v Pompejích, ale tohle by mohl být deník holky bůhví odkud. Slohově příliš nezáživné.

02.01.2020