mysik612 mysik612 komentáře u knih

Násobky sedmi Násobky sedmi Holly Goldberg Sloan

Knížka je za jedno hrozně milá a dobře se čte, ale Willow mi byla hodně nesympatická tím svým : „Všichni kolem mě jsou otravní a nechápaví, protože já chápu všechno lépe.“ Na začátku mi to až tak nevadilo, ale v průběhu knížky jsem jen ztěží chápala, proč ji všichni tak milují a obdivují.

28.02.2022 4 z 5

Dlouhý let domů Dlouhý let domů Alan Hlad

Knížka je krásná, čtivá, nic nelakuje na růžovo, ale zároveň pořád cítíte tu nezdolnost lidské odvahy a lásky.

28.02.2021 5 z 5

Aerie Aerie Maria Dahvana Headley

První díl byl rozhodně lepší. Dokud byla Aza Ray nemocná, přemýšlela jako člověk a byla mi velmi sympatická. Ale v tomhle díle už to byla typická vyvolená, která se celého světa ptá, proč právě ona.

03.02.2021 4 z 5

Pomsta Pomsta Michaela Burdová

Druhý díl jsem si přečetla jen kvůli tomu, abych se dozvěděla, co se stalo s Larrisou. Ale kniha byla jedno velké zklamání. Larissa říká, že ji trápí svědomí, ale zároveň zabije každého, kdo se jí dostane pod ruku. Noel se tváří, jako že všemu rozumí a vypátrá cokoli. A ve skutečnosti je naivní, vnucuje si myšlenku, že nemůže nikomu věřit a má jen Derrena. A na závěr jsem čekala nějaké rozuzlení, které ale nepřišlo, takže že série jsem zklamaná.

25.09.2020 2 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Tohle je jedna z mála knih, které si musíte přečíst, i když děj znáte nazpaměť.

23.08.2020 5 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Jennifer Donnelly

Na tuhle knihu jsem se strašně těšila, a musím říct, že nezklamala. Ba právě naopak. Kniha měla příběh, poselství, ale zároveň nevyvracela to, že Isabelle dělala spoustu věcí špatně. A právě proto jsem se v ní našla.

23.08.2020 5 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

(SPOILER) No, celá série byla taková... nijaká. Přijde mi, že autorka do děje téhle knihy namačkala strašně moc zápletek, zatímco ostatní knihy de facto nic nového nepřinesly. Také rozhodně nepochopím Lucy a Paula, proč utekli a svou dceru nechali vyrůstat v adoptivní rodině, zatímco další dítě vítají s radostí, a Lucy jen tak mimochodem napadne, jestli Gwendolyn nebude závidět. Podle mě tedy rozhodně bude. A to, že cestuje časem, je nesmrtelná, vidí duchy a jejím rodičům je šestnáct, to mi přijde až moc ulítlé. Kdyby nebylo Xemeriuse, už bych knihu dávno odložila.

23.08.2020 2 z 5

Spokojené kaktusy Spokojené kaktusy John Pilbeam

Díky těmto radám jsem se odhodlala a pořídila si vlastní kaktus, protože věřím, že s pomocí této knihy přežije.

10.01.2020

Šťastne až naveky Šťastne až naveky Kiera Cass

Teď bych ocenila další takovou knihu o ostatních hrdinech. Musela by mít alespoň 1000 stran.

05.01.2020

Šílený profesor Šílený profesor Charles Gilman

Docela i dobrá.

03.01.2020 4 z 5

Pompeje: Deník dívky z let 78-79 n. l. Pompeje: Deník dívky z let 78-79 n. l. Sue Reid

Těšila jsem se na popis katastrofy v Pompejích, ale tohle by mohl být deník holky bůhví odkud. Slohově příliš nezáživné.

02.01.2020

Ve stínu gilotiny: Deník dívky z období Velké francouzské revoluce, 1792-1794 Ve stínu gilotiny: Deník dívky z období Velké francouzské revoluce, 1792-1794 Sue Reid

Pro ty, co to chtějí číst kvůli historii, OK, ale na počtení nic moc.

02.01.2020

Ušijte si mazlíka - 50 jednoduchých vzorů Ušijte si mazlíka - 50 jednoduchých vzorů kolektiv autorů

Super inspirace.

31.12.2019 5 z 5

První čtení se sovičkou První čtení se sovičkou neznámý - neuveden

První kniha, kterou jsem kdy přečetla.

29.12.2019 5 z 5

Draki Draki Sophie Jordan

Kdyby autorka neměla žádnou pasáž dvakrát, kniha by měla maximálně 100 stran.

20.10.2019

Kaštánek a Kaštanka Kaštánek a Kaštanka Hans Greschek

Jako malá jsem tuhle knihu zbožňovala a záviděla jsem Kaštánkovi s Kaštankou ten nádherný svět.

23.09.2019

Les plný tajemství Les plný tajemství Erin Hunter

Naprosto nejlepší díl!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Asi bych nechtěla být na Ohnivousově místě a už vůbec na místě Šedého pruha, ale kniha je super, jen ta spousta míst, kdy jsou zaměněna jména, se čte docela špatně.

12.09.2019 5 z 5

Poslední navěky Poslední navěky Soman Chainani

No, lepší než první díly, ale neuškodilo by, kdyby autor knihu rozdělil do několika menších dílů a ubral některé zbytečné části.

08.09.2019 3 z 5

Jídlo - 100 faktů, které musíš znát Jídlo - 100 faktů, které musíš znát kolektiv autorů

Moc hezká kniha, dozvěděla jsem se spousty nových faktů.

25.08.2019 5 z 5

Svět bez princů Svět bez princů Soman Chainani

Copak by prostě Agáta se Sofií nemohly být dál kamarádky, jen každá se svým klukem? A anotace na obálce knihy je tak nepřesná, jak se dalo: Čarodějnice a princezny, zloduchové a princové už NEJSOU(!?!?!?!?!?!) nepřátelé. Všemi pravidly pohádkového světa bylo otřeseno. Zlo a dobro již proti sobě nebojuje, ale naopak spojily své síly před hrozbou hrozivého a tajemného nepřítele.

23.08.2019 3 z 5