Myllan Myllan komentáře u knih

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Moc se mi to nelíbilo, čekal jsem něco ve stylu knih s Erikou nebo Kate.
Ale Výzvu je třeba splnit :)

17.04.2024 2 z 5

Svědectví uloupené dýky Svědectví uloupené dýky Martina Novotná

Jen malá připomínka: opravdu se za vlády Václava II. používal v Čechách na psaní poznámek papír (kapitola 12)?
Jinak mohu knihy M. Novotné doporučit všem milovníkům historických detektivek :)

07.03.2024 5 z 5

Hlubina Hlubina Jozef Karika

Po Trhlině a Propasti jsem se těšil, moc jsem se těšil.
Začátek dobrý, napětí, mrazivá atmosféra.
Ale pak se to zvrhlo a výsledkem je neskutečná snůška blábolů.
Takže za mě škoda času :(

03.03.2024 2 z 5

Vodní hrob Vodní hrob Martin Goffa

Tak tento díl mi nesedl, z Goffových knih asi nejslabší.
Ale doplnil jsem si hudební znalosti, Pohladnicu jsem vůbec neznal :)

25.02.2024 2 z 5

Kronika zapomenutého kněze aneb hříchy na templářské tvrzi v Čejkovicích Kronika zapomenutého kněze aneb hříchy na templářské tvrzi v Čejkovicích Naďa Horáková

Je to nové vydání knihy "Kronika zapomenutého templáře" z roku 2007.
Mohl jsem si za těch 199,- koupit něco jiného :(

13.01.2024 5 z 5

Případ zlomeného meče Případ zlomeného meče Stanislav Češka

(SPOILER) Tak jsem se konečně dozvěděl něco více ze života mladého Slavomíra, hrdiny série Zločiny na Velké Moravě.
Jen je škoda, že už dnes nejsou korektoři, protože minimálně ve čtyřech kapitolách (44,67,72,81) je místo Mnislava zmíněn Erik, se kterým se Slavomír seznámí až v kapitole 82.

04.01.2024 4 z 5

Chaos Chaos Patricia Cornwell

Jsem nepoučitelný.
Po nedočtené knize "Kvantum" jsem dlouho váhal, zda ještě dám Patricii šanci; příběhy Kay Scarpettové patřily k mým oblíbeným.
Ale toto byl opravdu CHAOS, zmatené a roztahané. Nakonec jsem to s velkým sebezapřením dočetl, ale příště si tuto autorku odpustím.

20.11.2023 2 z 5

Black Onyx Black Onyx Daniel Janů

Zajímavý námět, ale zpracování na úrovni slohové práce na základní škole.
To už dnes nejsou korektoři, kteří by opravili interpunkci, sjednotili jména zúčastněných postav, případně vyskloňovali názvy obcí (nejdřív jedou do Astrup, o chvíli později do Astrupu)?

18.09.2023 3 z 5

Pokoj za zrcadlem Pokoj za zrcadlem Pierre Magnan

Nalezeno v nádražní knihobudce jako vhodný účastník Čtenářské výzvy.
Příběh není špatný, ale vůbec mi nesedl způsob psaní, připadal mi poněkud archický.
PS: Kniha už je zpět na nádraží, podruhé už bych ji asi nedal:(

22.08.2023 3 z 5

Černá lilie Černá lilie Vlastimil Vondruška

Za mě nejslabší z této řady, chvílemi jsem tápal, kdo je kdo :(

Trochu mi to připomíná Cimrmanův Vichr z hor:
Tomáš: "Ale v tom případě jsem tě obelhal, tatínku.
Otec: "Nedělej si výčitky, milý synu. Já totiž nejsem tvůj otec. Jsem tvůj syn.
Tomáš: "A maminka?"
Otec: "To je babička z otcovy strany.

27.06.2023 2 z 5

Muž bez psa Muž bez psa Håkan Nesser

Začátek jsem přetrpěl, ale postupně jsem tomu přišel na chuť. Docela mě dostalo inspektorovo smlouvání s Bohem:)
Co mě ale zarazilo, byla počet zubů kadeřnice:
Jeho holička, mladá dáma s osmačtyřiceti dokonalými zuby a očima jako studny, tvrdila, že je to psychosomatické.

19.03.2023 4 z 5

První díl (a následně film) mě nadchl, takže jsem se na pokračování hodně těšil.
Ale toto? Čtu snad filmografii Johna Hughese nebo diskografii Prince?
Naštěstí posledních 60-70 stran mě presvědčilo dát alespoň jednu hvězdičku, aby to neskončilo v odpadu.

Nech mě hádat. Jsou to samí běloši, že jo? Bílí elfové. Bílí lidi. A bílí trpajzlíci. Vsadím se, že každej, na koho na tý Tolkienově planetě narazíme, bude bílej jako sníh, nemám pravdu? Teda pochopitelně s výjimkou padouchů! Skřeti budou zaručeně černí jako noc.
Saruman Bílý byl taky padouch! začal jsem ztrácet trpělivost. A na literární kritiku nemáme v tuhle chvíli čas, Aech, i kdyby byla nakrásně oprávněná, jasný?

11.03.2023 1 z 5

Hlasy kostí Hlasy kostí Johan Theorin

Skvělé, jako většina jeho knih.
A zcela nečekaně jsem tím si doplnil 12. téma čtenářské výzvy - nešťastná láska (V. a A.)

17.12.2022 5 z 5

Štvanice Štvanice Nicolas Lebel

Chvílemi jsem byl nadšený, o pár stránek dál jsem zvažoval, zda to mám vůbec dočíst. Nakonec jsem dočetl, ale víc než tři hvězdičky dát nemůžu.
Starski je fakt trochu mimoň :(

17.10.2022 3 z 5

Lepší být mrtvý Lepší být mrtvý Lee Child

Pro mě velké zklamání, taky mám pocit, že to psal pouze bratr :(

27.05.2022 3 z 5

Bretaňské speciality Bretaňské speciality Jean-Luc Bannalec (p)

Nevím, zda je to úmysl autora nebo překladatele, ale proč je téměř na každé stránce několik francouzských výrazů?
Chápu to u Poirota, ale proč zde, když mluví francouzsky všichni?
Pouze to ruší, hvězdičku dolů.

18.02.2022 3 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Tak tento díl mi vůbec nesedl, bylo to takové rozvláčné. Zatím nejslabší ze série.
Ještě že byla kniha vypůjčená :)

21.11.2021 3 z 5

Kvantum Kvantum Patricia Cornwell

Málokdy se stane, že knihu nedočtu. Této jsem dal šanci něco přes šedesát stránek, ale stále nechápu, o co jde, nic se tam neděje, nikam to nespěje...
Kay Scarpettovou mám rád, ale toto se autorce opravdu nepovedlo.
Tentokrát ani hvězdička, knihu řadím mezi odpad :(

29.10.2021 odpad!

Lišky mění srst Lišky mění srst Jiří Procházka

Když si odmyslím ideologii té doby, normální detektivka.
A slovy doktora Salaby se i dnes řídí spousta lidí:
„No bože, problémy, ty máme každý. Já ale rozeznávám jen dva druhy problémů: problémy neřešitelný – na ty kašlu, protože s těmi se stejně nedá hnout – a problémy řešitelný – na ty taky kašlu, protože ty se vyřeší samy.“

20.10.2021 3 z 5

Mona Lisa virus Mona Lisa virus Tibor Rode

Tak s knihami Dana Browna to mělo společné snad jen to, že jsem obojí četl ve vlaku při cestě do práce.
Plusem jsou krátké kapitoly i to, že v e-booku už byl správně uveden Madrid.
Horší byl (z mého pohledu) podivný konec.
A důležitou úlohu včel v přírodě chápu, ale jejich role v knize mi nějak unikla :(

09.10.2021 3 z 5