Lišky mění srst

kniha od:

Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Lišky mění srst

Přidat komentář
haki34
29.11.2020

Knihobudková..a po přečtení manželem poputuje zpět. Major Zeman v televizi mě mnul (asi to u nás doma nikdo nesledoval)...ani kultovní Studnu jsem neviděla...take volba byla jasná.
A za Studnu dávám hezké 4*...opravdu příběh ze života...
Ty další...velmi ovlivněné dobou. Poté, co jsem musela odfiltrovat době poplatný balast, prokousat se propagandou, dostak se až k jádru příběh, jsem velmi tuze uvažovala, o co vlastně šlo...co tím autor chtěl říct... Neustálé ohrožování a rozvracení republiky vystrkovalo hlavu spod koberce. Bylo zajímavé nahlédnout trochu hlouběji, zjistit, jak některé věci fungovaly (Lišky mění srst - parta z benzínky)...
Nepříjemně zas na mě působily strohé odsekávačky v dialozích ,Zeman uzemňující dceru , Zeman a babka s potrhanou občankou...takové to typické a ty jsi kdo ?? drž hubu a krok...nebudeme se o tom bavit...nešťastné klišé, které tak dlouho fungovalo...

Celkově necítím potřebu ještě někdy knihu přečíst...I když Procházka byl opravdu dobrý. Tak nechutně kladného hrdinu, jak je Zeman, jsem už dlouho nepotkala ;) A pěkně se mu dařilo i vykreslení disentu jako bandy ochmelků a grázlů, kteří si ubližují navzájem...jako píše předemnou navorski.

Marekh
25.08.2020

Knihu jsem četl v minulosti, ale na jednotlivé příběhy si už nevzpomínám až na povídku, která se jmenovala STUDNA. Možná právě kvůli této povídce jsem se rozhodl, že si přečtu celou knihu. Seriál 30 PŘÍPADŮ MAJORA ZEMANA jsem v televizi nesledoval až na 29. díl (snad se nepletu v pořadí) a tím byla právě STUDNA, která na mne působila hororově. Nejvíce se mi v této knize líbila povídka STUDNA. :)


JancaMia
25.05.2020

pokud se zbavime idealogie tehdejsiho rezimu, muzeme rici ze jde o pomerne zdarilou detektivk

vlastimil577
14.07.2019

Pěkné čtení - děkuji za příjemné chvíle s touto knížkou.

110022
30.01.2019

Při čtení knížek o J. Zemanovi se mi ještě nestalo, aby mi naskočila husí kůže, ale u Studny se mi to stalo, a nic příjemného to teda nebylo. ( Doufám, že se mi o tom nebude zdát, na mě na takovýho cíťu, to bylo hodně silný kafe ). Ale každopádně doporučuju a je jasné, že je to plný počet*.

navorski
03.05.2017

Z hlediska pochopení výstavby propagandisticky laděných podtextů je to velmi zajímavá exkurze. Významní disidenti jsou vykreslení jako namyšlená a v jádru zlá pseudoelita, která chce pouze a jenom škodit. A neškodí jen režimu, bez skrupulí si škodí i vzájemně mezi sebou. A to je asi hlavní důvod, proč se do toho nedá vcítit - není do koho, není kam. Je to jako číst něco, co je naruby. Podnětná zkušenost.

Pavelpi
11.05.2013

Naprosto souhlasím s komentářem eraserheada a nemám co k tomu dodat

eraserhead
29.09.2011

Marně přemýšlím co k tomu vůbec napsat. Potřebuje to snad nějaký komentář? Ano je to silně propagandistické. A co jako? Stejně propagandistický mi dneska připadá každý třetí americký film nebo TV seriál pro mládež (za všechny jmenujme např. Beverly Hills 902 10 - v tom lze objevit tolik propagandy, že by se za to nemuseli stydět ani tvůrci majora Zemana). Vykašle-li se čtenář/divák, obzvláště v dnešní době, ovlivní to snad někoho, když "pravdu" ("Jakou pravdu?" jak tvrdí Honza Zemanů v seriálu), lze odhalit několika kliknutími myši na internetu, na ten ideologický balast a snahu trochu poupravit skutečnost, zbudou na české a tehdejší poměry ucházející detektivní příběhy. Takže se tomu věnujme z čistě literárního a detektivního hlediska. A z tohoto pohledu jde o docela zajímavé, poutavé a odsýpající čtení. Bavilo mě to číst. Není to napsané špatně. Navíc to obsahuje Studnu, kult všech horrorových fandů, takže ty 4* si to zaslouží už jen čistě za ni.