Smrt u jezera

První příběh z televizního seriálu Třicet případů majora Zemana. Mladý Jan Zeman se v květnu 1945 vrací vlakem z koncentračního tábora domů. Spolu s ním jedou i jeho přátelé z lágru, Kalina a doktor Veselý. Všichni tři se těší na budování nové republiky, kde budou platit nové zákony, Zeman se navíc nemůže dočkat setkání s rodiči. Během oslav konce války je však jeho otec zastřelen a četníci případ odkládají jako nevyřešitelný. Zeman tedy začne pátrat sám a vraha najde. Kalina je s jeho prací spokojen a nabízí mu přihlášku do SNB... V knize je 16 stran s čb fotografiemi ze seriálu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62261/smrt-u-jezera-lvW-62261.jpg 4.221

Třicet případů majora Zemana 1.

Detektivky, krimi, Literatura česká
Vydáno, Naše vojsko

Kniha Smrt u jezera

RoBertino27
11.10.2020

Tato "detektivka" tak trochu doplatila na provázání s tehdy ještě zdaleka ne majorem Zemanem, přitom si nemyslím, že by jedna či druhá varianta nebyla opravdu dobrá. Prvnímu dílu do té doby nejrozsáhlejšímu seriálu v ČSSR nelze upřít určitou schématičnost, kniha rozvíjí ještě některá mírně nejasná témata. Měl jsem tu výhodu, že jsem nejdřív viděl a poté četl a spokojenost po stránce řemeslné, obsahové i té koukatelné/čtivé zaručena.

02.12.2018

Skvělá knížka. Pouštím se hned do další. Mám ráda i seriál. Za mě plný počet *.

MarekThurner
18.11.2018

Major Zeman v první akci.

Pavelpi
28.04.2015

V době,kdy jsem přečetl knihu,jsem už znal filmové zpracování.Přece jen jsem dal víc bodů knize,protože si jí můžu v klidu užívat a přitom si promítat v paměti i film.Navíc si myslím,že Jan Zeman v knize vystupuje přirozeně,ale ve filmu díky herci Brabcovi jedná strojeně.Tak jak on se například vítal s mamkou po návratu z koncentráku,nevím nevím.