Vyznavači ohně

Čekatel SNB Jan Zeman při svém nástupu do prvního místa - Kateřinské Hory - řeší případ německých esesáků,kteří se v přestrojení za duševně choré snaží dostat za hranice.

https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66271/vyznavaci-ohne-66271.jpg 4.224

Třicet případů majora Zemana 2.

Detektivky, krimi, Literatura česká
Vydáno, Naše vojsko

Kniha Vyznavači ohně

baxz
18.12.2020

Výborné, lepší a bohatější děj než u seriálového zpracování.

RoBertino27
18.08.2020

Chvíli to vypadalo, že edice Magnet nám převede do psané formy všech 30 případů majora Zemana, nakonec se s bídou dostalo na jednu desítku. Vyznavači ohně prakticky souhlasí s televizním provedením, jen postavy jsou prokreslenější a autorovi se podařilo navodit tísnivou atmosféru nejistoty a strachu v době těsně po skončení války. Žádná agitka, ale poměrně syrové vylíčení poměrů v pohraniční oblasti v době, kdy jste ještě mohli čekat zákeřnou kulku do zad.

čef
29.03.2020

Tuto knihu jsem vyštrachal z nejtemnějšího zákoutí mojí sbírky knih nemaje přístup ze známých koronavirových důvodů do knihovny městské. Byl jsem překvapen, že je to vlastně přepsaný druhý díl majora Zemana o, který vlastně ospravedlňuje odsun Němců po druhé světové. No, přečetl jsem kvůli knižní nouzi, ale žádné nadšení. Poválečnou situaci si už mnoho žijících nedokáže představit natož soudit a tak jsem rád, že ani autor nesáhl příliš k přílišnému ideologizování. O vrchol české literatury ani tohoto segmentu však v žádném případě samozřejmě nejde.

11.12.2018

Hodně hustý :), on je vlastně i tenhle díl ze seriálu dost drsný. Jinak naprostá spokojenost.

MarekThurner
18.11.2018

Další major Zeman.

Eicherik
08.09.2013

Vynikající česká detektivka pod hlavičkou legendárního MAGNETu.

ronyjihlava
21.05.2012

Se značným zájmem jsem si chtěl přečíst také knižní zpracování tv seriálu 30 případů majora Zemana, díl 2, Vyznavači ohně. Musím říci, že mě kniha vůbec nezklamala, právě naopak, ponechávám si ji ve své knihovně. Mohu jenom doporučit