mutace mutace komentáře u knih

Ruská ruleta Ruská ruleta Petr Heteša

Relativně čtivé a ikdyž, na Hetešu, méně akční záležitost.
Spadá do kategorie "Kratochvilné čtení".

08.08.2011 2 z 5

Noční orel Noční orel Alexandr Lomm (p)

Jedna z nejhorších knih v této edici

01.08.2011 1 z 5

Nechte prosím kytky žít Nechte prosím kytky žít Johannes Mario Simmel

Bohužel jsem tuto knihu otevřel :(

30.06.2011 odpad!

Penězoměnci Penězoměnci Arthur Hailey

O tom, kterak bezcitný padouch bezmocnou pokladní oloupil, ve vězaní za to do zadku pikal, poté se vrátil a nebohou pokladní šťastnou učinil.

Pokud jste nabyli dojmu, že je to pěkná blbost, pak je to správně.

30.06.2011 2 z 5

Každý z nás je legenda Každý z nás je legenda Darrell Schweitzer

Přečíst tuto knihu byl boj

20.06.2011 odpad!

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Názorná ukázka toho, jak čas promění červenou knihovnu v klasiku :)

08.06.2011 2 z 5

Noc trifidů Noc trifidů Simon Clark

Další ze zbytečných dílů. A co mě doopravdy točilo, byly ty klišovatý obraty o lásce a přátelství. Dále pak rostliny, kterým stačilo pár let na to, na co jiné dtruhy potřebovaly tisíce let. Měnily se téměř před očima a přitom nebyly schopné zmodifikovat svůj jed a zatočit s hrstkou indiánů. Rozvleklý začátek a uspěchaný konec.

26.05.2011 odpad!

Světová válka Z Světová válka Z Max Brooks

Na této knize je zajímavá snad jen forma, i když už se také nejedná o nic originálního ani převratného. Jedná so o souhrn fiktivních rozhovorů s různýmí lidmi v různých fázích boje se zombies, kde autor vystupuje v roli "žurnalisty". Na autorově slohu je zřetelné, že je zvyklý psát spíše scénáře než skutečné knihy. Autor se snaží vyvolat dojem, že má obrovské znalosti z mnoha oborů lidské činnosti, pokud ovšem zabrousí na téma, kreté vám bude alespoň trochu blízké, zjistíte, že se jedná o zanlosti vemi povrchní, místy až fabulace.
Suma sumárum: celkem nuda, jsem rád, že tu knihu mám už za sebou.

17.05.2011 odpad!

Královna smrti Královna smrti Miroslav Žamboch

Celkem nuda. Nadruhou stranu, čet jsem i horší věci.

10.05.2011 2 z 5

Smrt zrozená v Praze Smrt zrozená v Praze Miroslav Žamboch

Tento první díl mi přišel poněkud nudný, jsem zvědavý, jestli druhý díl napraví pošramocenou reputaci tohoto díla.

06.05.2011 2 z 5

Kronika česká Kronika česká Václav Hájek z Libočan

Tato kniha má pouze historickou, nikoliv informativní hodnotu. Pan Hájek z Libočan byl velký fabulátor a běžně upravoval dějiny na "zakázku". Ty dvě hvězdičky jsou za tu historickou hodnotu.

05.05.2011 2 z 5

Chata v Jezerní kotlině Chata v Jezerní kotlině Jaroslav Foglar

Jako kluk jsem z toho byl unešenej, jako dospělý to bylo trochu rozčarování.
Nicméně, vzhledem k tomu, že kniha je učena hlavně klukům, tak 80%

03.05.2011 4 z 5

Stezka do Dakoty / Traviči na Titicaca Stezka do Dakoty / Traviči na Titicaca Pierre Pelot

Četl jsem to jako kluk, dneska bych tomu asi tolik nedal :)

03.05.2011 4 z 5

Na cestě Na cestě Jack Kerouac

V době éry budování amerického snu se mladý rebel pohrdající konvencemi vydává stopem napříč amerikou.
Peníze pro něj nic neznamenají (bodejď jo, když mu babička vžycky nějaké pošle). Na tuto knihu je možné pohlížet jako na příběh o svobodě a nezávislosti a nebo také jako příběh o nezodpovědném nemakačenkovi, kterého musí živit babička. Za mě nic moc

03.05.2011 2 z 5

Botostroj Botostroj Svatopluk Turek

Trošku jiný pohled na Tomáše Baťu, kamaráda dělníků :)
Zajímalo by mne, zdali to byl opravdu takový netvor, jak tato kniha líčí.

02.05.2011 4 z 5

Ílion Ílion Dan Simmons

I tato série knih (Ílion a Olymp) je sepsána podle tradičního Simmonsova scénáře:
1/ poměrně nudný rozvleklý úvod
2/ změna k lepšímu a celkem slušná gradace a vyvolání zvědavosti co bude dál
3/ naprosté rozčarování, autorova neschopnost příběh jakkoliv rozumě rozuzlit, kterou maskuje častým opakováním slova "SINGULARITA"

02.05.2011 1 z 5

Bojovníci trýzně Bojovníci trýzně Tim LaHaye

Toto se nedá komentovat jinak, než že se jedná o výplod chorého mozku a autor patří do psychiatrické léčebny.

02.05.2011 odpad!

Ponecháni napospas Ponecháni napospas Tim LaHaye

V domění, že si počtu nějaké solidní scífko, jsem shltnul tuto nechutnou pánbíčkářskou slátaninu. Lituji toho dodnes.

02.05.2011 odpad!

Ptáci bez křídel Ptáci bez křídel Louis De Bernières

Není to špatné, ale trochu rozvleklé.

29.04.2011 3 z 5

Hardcore Hardcore Jiří Kulhánek

Je to jedna z knih, které v celku pobaví, ale za rok už netušíte o čem byla

29.04.2011 2 z 5