Mrshodan Mrshodan komentáře u knih

Filozofie pro chytré hlavy Filozofie pro chytré hlavy Marcus Weeks

Filosofie mě přitahuje, ale zatím jsem o ní četla velmi málo. Pro obdivovatele - začátečníka je kniha určitě přitažlivá a neodradí od další četby.

17.07.2020 4 z 5

Žádná chvíle není poslední Žádná chvíle není poslední Petr Heteša

Nápad s "přepadovou skupinou" mimozemšťanů byl skvělý. Lucovy hlášky mi krásně plasticky vykreslily jeho chlapáckou náturu. Královsky jsem se bavila a byla napnutá, jak to dopadne. Závěr mi bohužel přišel odbytý.

27.05.2023 4 z 5

Náš dědek Josef Náš dědek Josef Jaroslav Matějka

Královsky jsem se bavila. Pan Matějka to napsal nádherně. Na vesnici se našly takovéhle veselé kopy. I ti druzí, jak naznačil. Pro toho, kdo to zná aspoň z vyprávění, je to skvostné čtení.

12.11.2022 5 z 5

Necrobox Necrobox Petr Heteša

Hromada sprosťáren, kupa drsňáků (v mužském i ženském vydání). Ale četlo se to skvěle!

07.03.2024 5 z 5

Ultimus Ultimus Ondřej Neff

Čtu knihy pana Neffa ne úplně časově po sobě. A zjišťuji, že to ničemu nevadí. Firma Nedomý&Prus je pořád skvělá. A vždycky spolehlivě zahučí do parádního průšvihu. A já jásám s nimi, když se z něj dostanou.

14.10.2023 4 z 5

Co za světla není vidět Co za světla není vidět Kerstin Gier

Připouštím s úsměvem, že je to pro jinou věkovou skupinu, ale i tak jsem si skvěle početla. Romantika a sci-fi, podobně jako u Drahokamů a mě to báječně sedlo.

23.09.2023 4 z 5

Kolíbka Kolíbka Kurt Vonnegut Jr.

Tolik sarkazmu, tolik lidské hlouposti. Výborná kniha. Ecce homo.

30.08.2023 4 z 5

Ostrov nesmrtelných Ostrov nesmrtelných Ondřej Neff

Pan Neff opět výborný. Báječně čtivé. V dobré sci-fi je schovaná myšlenka. A tady ji autor rozvinul v celé kráse. Jak pravil klasik: Dějiny píší vítězové.

26.07.2023 5 z 5

Stoikův průvodce pro každý den Stoikův průvodce pro každý den Ryan Holiday

Vynikající kniha. Vřele doporučuji
(čtenářům, kteří se zajímají o stoiky a neméně vřele těm, kteří se o stoiky nezajímají)

11.02.2023 5 z 5

Průvodce lidským myšlením a chováním Průvodce lidským myšlením a chováním Jiří Plamínek

Autor mi opravdu pomohl pochopit lidské myšlení. Tedy, především to mé. Do jiných lidí člověk moc nevidí... Kniha je velmi praktická a mně nadchla.

17.08.2017 5 z 5

Síla nevědomosti Síla nevědomosti Jamie Holmes

Má to děj a myšlenku. Výborně napsané. Člověk potřebuje jistoty a život jimi moc neoplývá. Autor ukazuje na konkrétních lidech, jak se ten rozpor dá pěkně zvládat.

11.04.2021 5 z 5

Návrat do Březinky Návrat do Březinky Ginette Kolinka

Výborná kniha. Krátká, ale vypovídající. Jako náctiletá jsem podobné knihy četla, byla jsem zvědavá. To už teď nejsem, jsem smutná.

12.01.2024 5 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Čtivé, velmi čtivé, ale ve své podstatě neskutečně smutné. Co všechno je člověk schopen udělat, aby žil-nežil. A je tam i poznání.
Jednoznačně souhlasím s EmBiii.

11.05.2022 2 z 5

Typologie - 16 typů osobnosti, které ovlivňují život, lásku a úspěch v práci Typologie - 16 typů osobnosti, které ovlivňují život, lásku a úspěch v práci Otto Kroeger

Čtivý úvod do typologie MBTI. Pěkně ukazuje, jak lidé reagují v různých situacích a vytváří tím zábavu i třenice. Podle mého se ale čtenář dozví mnohem více v knihách Michala Čakrta.

07.01.2016 3 z 5

Atlas štěstí Atlas štěstí Helen Russell

Hledání dobrého i v hodně blbých časech je to, o čem se v téhle knížce tak krásně píše. Já se střídavě uculovala nad suchým humorem autorky a střídavě jsem obdivně četla o nezdolnosti a radosti, kterou v sobě lidé mají.
Nemyslím si, že to má být motivační literatura, ale kdyby ano, byla by skvělá.

29.12.2023 5 z 5