Ostrov nesmrtelných přehled

Ostrov nesmrtelných
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510730/bmid_ostrov-nesmrtelnych-KiN-510730.jpg 4 25 25

Arkádie (Ondřej Neff) série

< 6. díl >

NALÉZT DÁVNÝ ARTEFAKT ZNAMENÁ ZACHRÁNIT MĚSÍC… Koncem 20. století zbudovali Číňané na Měsíci závrtnou pevnost Ostrov nesmrtelných. Starožitníci Kuba Nedomý a jeho druh Dědek Čuchák s podporou wudanské bojovnice Su Wang-li po téhle záhadě marně pátrali, až vše upadlo do zapomnění. Při tom by i zůstalo, kdyby Bagdádský kalifát neumístil nad měsíční habitat Arkádii svůj Oblak a pomocí chapadel z ní nevysával čím dál větší kvanta energie. To, co nejdříve vypadá jako předmět zájmu milovníků historie, se náhle stává klíčem k dalšímu osudu měsíčních habitatů. Karty jsou rozdány tak, že Bagdádský kalifát vyhraje a Měsíc ovládne. V cestě jeho plánům už stojí jen tvrdohlavost Kuby Nedomého a neobyčejné vlastnosti kyborga Dědka Čucháka, napůl člověka a napůl robota s mozkem napojeným na lunární informační síť. Zvítězí zrada a prodejnost zbabělců, nebo důvtip podpořený mečem zkušené bojovnice? ____ Na to odpoví další samostatný román z cyklu Arkádie, který na předchozí čtyři romány (Měsíc mého života, Rock mého života, Hvězda mého života, Ultimus) a sbírku Hu! Povídky Dědka Čucháka navazuje jen postavami a prostředím.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ostrov nesmrtelných. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (6)

Lament
28.02.2024

Styl Ondřeje Neffa není pro každého - je přímý, jednoduchý, výstižný až publicistický. Já si ho zamilovala už kdysi dávno a dobrodružství Kuby Nedomého a dědka Čucháka patří k tomu nejlepšímu, co tento dosti plodný spirovatel napsal. Pobaví a potěší mě vždy svou neotřesitelně vyrovnanou kvalitou, ale Ostrov nesmrtelných se přece jen zařadil do mé nejoblíbenější trojky, kam jinak spadá Měsíc mého života a Ro(c)k mého života. Může to být i tím, že je obsáhlejší a já si tak mohla déle užívat svých oblíbených postav a strohého, výstižného stylu.

Doug
11.12.2023 5 z 5

Sérii z Arkádie řadím k tomu nejlepšímu, co Ondřej Neff napsal, a Ostrov nesmrtelných nastavenou laťku s přehledem překonává: díky skvělým postavám a chemii mezi nimi i dějovým zvratům (snad jen konec byl tak trochu šitý horkou jehlou) jsem si čtení moc užil.


tlllk
18.11.2023 3 z 5

Som sám komu ten záver nedával veľký zmysel, prišiel mi akoby autor prešvihol termín odovzdania a narýchlo splácal tento skvost. A pritom začiatok a vlastne väčšina knihy bola celkom fajn, škoda.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Válka dvou královen, Tvoje vina a další knižní novinky (19. týden)

07.05.2023


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Ostrov nesmrtelných v seznamech

v Přečtených33x
ve Čtenářské výzvě3x
v Doporučených1x
v Knihotéce44x
v Chystám se číst17x
v Chci si koupit11x