Mrňous1 Mrňous1 komentáře u knih

Knihkupectví u jezera Knihkupectví u jezera Jenny Colgan

Tak druhý díl zřejmě lepší ještě než ten první, i když na konci už jsem měla pocit, že to nemůže hlavní hrdinka ve vztahu k otci svého dítěte myslet vážně, že je snad světice nebo úplně blbá...Ale to je jen můj osobní pocit, jinak děj, prostředí, zápletka i charaktery postav, až na malé výjimky, mi seděly a čtení jsem si moc užila.

20.06.2022 5 z 5

Beskydy - Ve stínu Lysé hory Beskydy - Ve stínu Lysé hory Petr Juřák

Děkuji za výbornou knihu o mých milovaných Beskydech. Jako rodačka z Ostravy jsem se dověděla mnoho zajímavých a poutavých informací o historii tohoto krásného kraje a o často velmi těžkých životních podmínkách a osudech zdejších lidí. Více takových publikací, už jsem si koupila druhý díl a těším se na něj. Rozhodně doporučuji.

12.06.2022 5 z 5

Děti nového věku Děti nového věku Jana Štrausová

Takové letem světem, určitě zajímavé, nazvala bych to takovým rychlokurzem. Koho to zaujme, určitě najde obsáhlejší knihy na toto téma.

26.05.2022 4 z 5

Mých tisíc životů Mých tisíc životů Jean-Paul Belmondo

Tak já souhlasím s názorem, že někdy je lepší o svém "hrdinovi" nic nevědět:-) Mě vyprávění nenudilo, nevadilo mi i to občasné přeskakování. Je pravda, že jsem se někdy ztratila v myšlence, nějak jsem nepochopila, co mělo být vlastně sděleno...Ale dověděla jsem se spoustu zajímavých informací, knihu jsem četla s mobilem a vyhledávala si herce, režiséry a osobnosti, o kterých Belmondo mluví, to bylo zajímavé. Trochu mě zarazily jeho hotelové vtípky, některé mi opravdu přišly za hranou vkusu a podle mě byly neomluvitelné, ale asi jsem trochu konzervativní a málo dobrodružná povaha, nevím.

20.05.2022 4 z 5

Pepo! Ty popleto! Pepo! Ty popleto! Vendula Hegerová

Milá kniha. Zábavnou formou podaná etiketa a životní situace. Čteme s tříletým synem stále dokola...

10.05.2022

Panství Farleigh Panství Farleigh Rhys Bowen

Tak opět se mi potvrdilo, že zajímavé a čtivé knihy se ke mě často dostanou úplnou náhodou. Většinou od nich nic nečekám a pak jsem velmi příjemně překvapena. Toto je přesně ten případ. Kniha má velmi zajímavé téma, je čtivě napsaná a přesto, že jsem velmi záhy pochopila, kdo je "zrádce", nic to neubral na zážitku z knihy. Moc mě bavil hrabě z Westerhamu, jeho šlechtická nadutost a ironické poznámky jsou skvělým kořením. Myslím, že si od autorky určitě přečtu další knihy.

03.05.2022 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Tak musím se přidat k většině komentářů. kniha stojí za přečtení, ale v tomto žánru jsem už určitě četla lepší, reklama rozhodně splnila účel...Ale nápad zajímavý, postavy uvěřitelné, i když některé chování mi přišlo nelogické, ale to tak bývá:-) přeskakování v čase mírně matoucí, ale druhá polovina knihy se rozjela a konec byl opravdu čtivý.

24.04.2022 4 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Nádherná a poetická kniha s krásnou češtinou. Už ji čteme s mým tříletým synem podruhé a na jeho vlastní žádost, což mě nejen potěšilo, ale i překvapilo. Příjemně samozřejmě:-)

20.04.2022 5 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Tak za mě opět výborné čtení, nevím, jak to autorka dělá, ale série si neustále drží velmi vysokou úroveň a kvalitu příběhů. Zajímavé postavy, které se vyvíjejí, násilí akorát, aktuální problémy společnosti atd. Samozřejmě nějaké mouchy bych našla, ale proč si kazit dojem a skvělý pocit ze čtení? Určitě není jednoduché napsat knihu, tak nebudu hnidopich. Sérii rozhodně doporučuji!

20.04.2022 5 z 5

Starý kraj Starý kraj Dörte Hansen

Tak k této knize se dá snad napsat jen jedno slovo "Nádhera". Opravdu krásná kniha plná hluboké pravdy a života. Jenom nevím, zda bych ji ocenila stejně ve dvaceti letech. Myslím, že k takové knize je třeba "dozrát". Kdybych mohla, dám i deset hvězdiček.

13.04.2022 5 z 5

Přes nepřízeň osudu Přes nepřízeň osudu Danielle Steel

Tak autorka asi nebude úplně můj šálek kávy, kniha to nebyla úplně špatná, příběh zajímavý, i když na jednu rodinu mi těch "sociálních" problémů najednou přece jen přišlo trochu moc. Ale styl vypravování mi úplně nesedl. Knihu jsem dočetla, ale myslím, že v brzké době knihy od autorky vyhledávat nebudu.

20.03.2022 3 z 5

Udělám ti ze života peklo Udělám ti ze života peklo Ellen Berg

Knížka se ke mě dostala úplnou náhodou. Jak už to tak bývá, nic jsem od ní nečekala a pak se dobře bavila. Začátek tomu sice neodpovídal, říkala jsem si, co to má být, to by byl div, kdyby takové ženské ti chlapi neopouštěli, zvlášť nejlepší kamarádku hrdinky.. Ale pak se to utřepalo, děj se rozjel a i zvláštní chování na začátku ke konci dávalo smysl. Takže určitě kniha stojí za přečtení. A hlavně "Kafíčko...":-)))

17.03.2022 5 z 5

Cesta šamana Cesta šamana Hernán Huarache Mamani

Tím, že kniha je částečně autobiografií, byla ze všech tří asi nejzajímavější a nejčtivější. Pohled na Zemi a na lidstvo je zde velmi přesný a trefný, z některých myšlenek až mrazí, jak jsou výstižné. Určitě podnětná a zajímavá kniha, která může čtenáře velmi obohatit. Autor byl určitě velmi zajímavou osobností.

15.03.2022 5 z 5

U stolu U stolu František Hrubín

Krásné a zajímavé. (Ne) obyčejné vyprávění o životě (ne)obyčejných lidí. František Hrubín nezapře v sobě básníka. Kniha určitě stojí za přečtení.

13.02.2022 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Tak musím souhlasit s některými názory, že Švýcarsko, ať jsem se na něj opravdu velmi těšila, bylo zatím asi nejslabším dílem z celé série. Hlavní hrdinka mě na konci opravdu trochu dráždila. Ale pořád to splňuje to očekávání, které od knih z této série mám, romantický odpočinkový příběh, díky kterému se mnoho o dané zemi dozvím. Pořád čtu s mobilem v ruce a místa a památky si vyhledávám. Takže dávám čtyři hvězdy a těším se do Irska...

07.02.2022 4 z 5

Život po životě Život po životě Raymond A. Moody

Knihu jsem četla jako velmi mladá dívka, teď jsem se k ní vrátila. Myslím, že je přínosná pro každého, kdo přemýšlí, je otevřený různým myšlenkám a názorům. Kniha určitě stojí za přečtení.

23.01.2022 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Moje první kniha od autorky. Kniha se čte sama, autorka má opravdu skvělý vypravěčský talent, děj se odvíjí před očima jako film. Divím se, že knihu ještě nikdo nezfilmoval, myslím, že to je zajímavý námět. Postavy jsou zajímavé, mají své klady a zápory. Trochu mi vadilo, že jsem měla dojem, jakoby mě autorka tlačila do toho, že hlavní hrdina je negativní postavou a třeba jeho bratr jakýsi pozitivní hrdina doby, ale to je možná jen můj pocit. Myslím, že osoby se vyvíjely dle svých charakterových vlastností a zvládaly nástrahy doby někdy lépe, někdy hůře. Ale kdo z nás by to zvládnul lépe? Určitě si odnáším postřeh, že by člověk neměl některé věci v životě odkládat, měl by je říkat či dělat včas a měl by si vážit toho co má a co je dosažitelné, často hledíme daleko a nevidíme, co máme pod nosem...

23.01.2022 4 z 5

Byly jsme tam taky Byly jsme tam taky Dagmar Šimková

Co k takové knize napsat???Opravdu silné čtení, jasná povinná četba pro všechny, hlavně v dnešní době. Kniha se čte těžce, neboť téma je šílené, špatně stavitelné, často jsem slzela. Ale překvapivě byly i momenty, které vyvolaly i úsměv na tváři. Paní Šimková nedělá z vězeňkyň žádné světice, vše popisuje reálně, bez příkras. Skláním se před všemi těmi ženami, které dokázaly toto přežít a zachovat si svou důstojnost a zdravý rozum. Neměli bychom zapomínat!!!

12.01.2022 5 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Tak tentokrát taky řeším, zda čtyři nebo pět hvězd...Nápad opravdu velmi zajímavý, postavy se vyvíjejí, což je skvělé, baví mě všechny, i když Ava byla nejmilejší v prvním díle:-) Nesouhlasím, že to byla červená knihovna, naopak, mě nebaví, když postavy v sériích často ustrnou a jejich pocity a problémy se pořád opakují dokola, jen v jiném kabátě. Tady to má přirozený vývoj a posun u všech postav. Tentokrát jsem ovšem odhalila pachatele příliš brzy, a to u obou linií vyšetřování, tak mi to asi nějak zhoršilo dojem ze čtení. Ale i tak byl závěr velmi čtivý a napínavý, takže zůstávám u pěti hvězdiček a těším se na další díl:-)))

03.01.2022 5 z 5

Útěk z Treblinky Útěk z Treblinky Chil Rajchman

Tak tohle je opravdu síla. Syrové, šílené, smutné, tragické, opravdu silné. Podle mě jasná povinná četba! Opravdu děkuji za toto svědectví, které má nesmírnou sílu a hodnotu. Manželé z poslední kapitoly opravdoví hrdinové, prostě Celebrity...

16.12.2021 5 z 5