Mrňous1 Mrňous1 komentáře u knih

Andělské poselství naděje Andělské poselství naděje Lorna Byrne

Trošku jinak sepsaná kniha než Andělé ve vlasech, ale opět zajímavé čtení, řekla bych i učesanější, které vás obohatí a přinese to, co si z knihy sami vyberete. Určitě mám v plánu přečíst si od Lorny i její další knihy.

24.09.2023 4 z 5

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

Tak musím říct, že zpočátku jsem si říkala, že to ani nedočtu, opravdu styl psaní je neučesaný, dost jednoduchý až zmatený, autorka píše, co ji zrovna napadlo. Ale pořád jsem měla pocit, že musím dát knize šanci, až jsem se dostala do bodu, kdy mi přišlo, že se to čte dobře, buď se styl zlepšil, nebo jsem si zvykla, nevím, ale knihu jsem dočetla a hned jsem si půjčila další knihu autorky. Nemusíte všemu věřit nemusíte s autorkou souhlasit, ale rozhodně se jedná o knihy, které vás obohatí a přináší mnoho témat k zamyšlení nebo alespoň inspirují a dodávají naději a klid v duši.

24.09.2023 4 z 5

Samotářky Samotářky Barbora Šťastná

Jedním slovem výborné...Musela jsem autorce napsat a sklonit poklonu, opravdu výborná kniha. Charaktery postav, to jak nás ovlivňuje prostředí, to jak nás ovlivňuje dědičnost, těžká doba, ve které nemůžou obstát rozmazlené a zhýčkané panenky, ale jen lidé s pevným a nezlomným charakterem. Otázka, kdo je vlastně hrdina a kdo zbabělec a tak bych mohla pokračovat. Knihu rozhodně doporučuji.
Spoiler:
I ten útěk z pečovatelského domu mě pobavil, i když nevím, zda je to reálné, ale vzhledem k tomu, že jsem sociální pracovnice, kterou rozčilovaly nesmyslné covidové opatření, tak mě minimálně tato část pobavila...

15.09.2023 5 z 5

Ostrava Ostrava Boleslav Navrátil

Jako rodilá Ostravačka musím konstatovat jen, že Ostrava je prostě kraj razovitý a je krásná:-) Zajímavá publikace, informace k zamyšlení. Také bych uvítala fotografie srovnávací, přesto, že Ostravu znám, některá místa jsem nedokázala identifikovat. Kniha je ale zajímavá i tak, hlavně pro lidi, kteří jsou s Ostravou nějakým způsobem spjatí.

23.08.2023 5 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Opět výborné čtení, i když mi tentokráte připadala Kim nějaká zpomalená a natvrdlá, ale aspoň není tak nepřirozeně dokonalá. Což je vlastně v konečném důsledku reálnější a zajímavější. A Bryantovy morální zásady mi taky přišly trochu přitažené za vlasy, ale on je prostě "Mirek Dušín"...Takže za mě opět plný počet bodů.

20.08.2023 5 z 5

Procházky Ostravou: Krok za krokem ulicemi města. 2 Procházky Ostravou: Krok za krokem ulicemi města. 2 Petr Lexa Přendík (p)

Opět výborné čtení o mém rodném městě. Děkuji!!!

13.08.2023 5 z 5

Láska pro samouky Láska pro samouky Barbora Šťastná

Tak autorka mě baví. Kniha mi na poličce ležela dlouho, nic jsem nečekala, nakonec jsem dřív přečetla Hezčí svět. Obě knihy jdou dobré, ano je tam podobná šablona, je vidět, že autorka píše o prostředí, které dobře zná. No a možná proto jsou ty knihy dobré. Je mi přes čtyřicet, jsem na rozdíl od hlavní hrdinky šťastně vdaná, ale stejně mě to pobavilo, popis života čtyřicátnic mi přišel trefný a vtipný, já se bavila.

03.08.2023 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Tak tohle mě jednoduše bavilo. Autorka nám vtipně přibližuje akademické prostředí a "polidšťuje" akademiky. Ukazuje, že i těmto "mozkovnám" mozky občas vypnou , že můžou být nechápaví a zpomalení stejně jako my, obyčejní smrtelníci:-) Knížka se četla sama, nic jsem od ní neočekávala, dostala jsem skvělý čtenářský zážitek. Doporučuji.

16.07.2023 5 z 5

Hezčí svět Hezčí svět Barbora Šťastná

Tak pokud je tato kniha jedna z nejslabších od autorky, jak tady čtu v některých komentářích, tak se mám na co těšit, protože podle mě je výborná. Kniha o vztazích, našich obavách, špatných i dobrých rozhodnutích, prostě o životě ve všech jeho barvách. Za mě plný počet hvězd a rozhodně doporučuji.

11.07.2023 5 z 5

Cesta Kryštofa Haranta z Polžic a z Bezdružic a na Pecce Cesta Kryštofa Haranta z Polžic a z Bezdružic a na Pecce František Kožík

Postava Kryštofa Haranta mě fascinuje už od mládí, jsem ráda, že jsem se konečně dostala k tomu, abych si jeho cestopis přečetla a vůbec to nebyl ztracený čas, naopak. Výborně sepsáno, velký dík patří samozřejmě panu Kožíkovi, ale přesto musí čtenář obdivovat sečtělost, odvahu a empatii, rozhodnost a kritické myšlení Kryštofa Haranta. Kniha rozhodně stojí za přečtení.

27.06.2023

S láskou z Riviéry S láskou z Riviéry Jules Wake (p)

Autorka jako vždy splnila mé očekávání. Jasně, že to bylo předvídatelné, hlavní hrdinka mě občas svými utkvělými představami dráždila, ale opět jsem se bavila, bylo to vtipné, zajímavé, poučné a hlavně zábavné čtení. Julie Caplin - Jules Wake je prostě sázka na jistotu.

16.06.2023 5 z 5

S láskou z Říma S láskou z Říma Jules Wake (p)

Autorka mě ještě nikdy nezklamala. Některé knihy jsou samozřejmě čtivější, jiné méně, ale vždycky je to kniha, kterou chci dočíst, u které se pobavím, dozvím se mnoho zajímavých gastro informací a informací o architektuře dané oblasti, nikdy se nenudím, vždy mě četba pozitivně nabije. Co víc si přát.

02.06.2023 5 z 5

Deník jóga matky Deník jóga matky Šárka Vojáčková Konečná

I druhý díl se pěkně čte, myšlenky jsou zajímavé, pěkně naroubované na běžný život matky. Ne, že bych souznila ve všem, ale ve většině situací jsem se našla. Bylo to poučné, úsměvné, příjemné čtení.

29.05.2023 4 z 5

Procházky Ostravou: Krok za krokem ulicemi města Procházky Ostravou: Krok za krokem ulicemi města Petr Lexa Přendík (p)

Moc příjemné a zajímavé čtení, jako rodilá Ostravačka, ještě k tomu "Zábřežačka" :-) jsem byla příjemně překvapena, většinu budov jsem znala, ale některá místa vůbec a rozhodně se chystám je všechny projít. Děkuji za takové knižní počiny a těším se na další díl.

26.05.2023 5 z 5

Psychiatr Psychiatr Caleb Carr

Tak toto je opravdu klenot, mrzí mě, že mi tak dlouho kniha unikala. Opravdu smekám před autorem, přípravy na knihu musely být opravdu náročné, takové knihy už se dnes téměř nepíšou. Kniha není pro čtenáře, kteří dávají přednost rychlým, moderním thrillerům a detektivkám, ale je to literatura, která vás poučí, zabaví, dovzdělá a čas s ní strávený bude po všech stránkách obohacující. Rozhodně doporučuji a těším se na druhý díl. PS: Viděla jsem dva díly filmového zpracování a i to vypadá jako velmi zdařilé.

21.04.2023 5 z 5

S láskou z Paříže S láskou z Paříže Jules Wake (p)

Jules Wake alias Julie Caplin prostě nikdy nezklame. Někdy jsou knihy kvalitnější, jindy trochu slabší, ale vždy dostanete kouzelný příběh plný zajímavých informací, charakterů, romantiky a chutí. A jde to i bez politicky korektních moderních témat, za což moc děkuji a velmi si toho cením. Rozhodně doporučuji a těším se na další díl.

26.03.2023 5 z 5

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek Julie Caplin

Tak to byla příjemná povídka s vtipným zakončením. Autorka prostě umí.

20.03.2023 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Tak já opět dostala to, co jsem očekávala, příjemný příběh zasazený do krásného prostředí (přiznávám, že Skotsko je moje tajná láska). Opět jsem četla s mobilem, díky knize jsem se dověděla dost o Skotech, jejich dějinách, jídle i pití, takže já jsem spokojená. Samozřejmě, že některé díly série jsou slabší a některé lepší, že je to pořád dokola, ale vždy o jiné zemi a mě to zkrátka baví. Přesně jak říká Ross, literární snobství se mi hnusí...:-)))

20.03.2023 5 z 5

Zverolekár v jednom kole Zverolekár v jednom kole James Herriot (p)

James Herriot je prostě klasika, která nikdy nezklame, jeho láska k životu, lidem i zvířatům je bezbřehá, jeho životní nadhled a pokora jsou příkladná, prostě dokonalé čtení, zvlášť do dnešní doby.

06.03.2023 5 z 5

Strážce nádrže Strážce nádrže Zdeněk Svěrák

To bylo tak hezky Svěrákovské - milé, poetické, vtipné, nostalgické, trefné, inteligentní...Moc hezky se to četlo. Doporučuji.

15.02.2023 5 z 5