Ostrava

Ostrava https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58102/zmizela-morava-a-slezsko-ostrava-58102.jpg 4 13 4

Autor oblíbených rubrik Toulky Ostravou a Historie (Moravsko-slezský deník) vydává v edici Zmizelá Morava a Slezsko obrazovou dokumentaci zaniklých staveb města Ostravy.

Mrňous1
23.08.2023 5 z 5

Jako rodilá Ostravačka musím konstatovat jen, že Ostrava je prostě kraj razovitý a je krásná:-) Zajímavá publikace, informace k zamyšlení. Také bych uvítala fotografie srovnávací, přesto, že Ostravu znám, některá místa jsem nedokázala identifikovat. Kniha je ale zajímavá i tak, hlavně pro lidi, kteří jsou s Ostravou nějakým způsobem spjatí.

Andyska007
03.12.2022 5 z 5

Nedávno jsem se vrátila z několikadenního výletu do Ostravy a okolí. Měla jsem chuť si znova přečíst a prohlédnout tuto zajímavou knihu. Historie toho kraje není moc radostná, ale myslím, že současnost dává tušit, že budoucnost Ostravy bude skvělá. Já v to věřím a ráda se tam budu vracet.

Kanylka
15.04.2022 3 z 5

Ostrava!!!

Messilina
14.06.2018

Fotografická publikace o městě Ostrava. Fotografie jsou z různých let (1901, 1911, 1936...). Bohužel zde chybí srovnání se současným stavem, pro neostraváka je to tudíž hezké fotoalbum, které mu však nic neřekne. Ale věřím, že pro toho kdo Ostravu dobře zná, může být kniha zajímavá.