mrazovagabina mrazovagabina komentáře u knih

Úžasná dobrodružství zvědavé Zeldy Úžasná dobrodružství zvědavé Zeldy Matt Taghioff

Skvělá kniha pro kočkomily. Poklona překladatelce, opravdu si s překladem pohrála. Grafika je také velice povedená.

01.12.2022 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Tato knížka mi pomohla překonat čtenářskou krizi, která mě sužovala přes rok a půl. Určitě se k ní budu znovu a znovu vracet. A přiznávám, že v hlavní postavě jsem se poznala. :-)

22.06.2020 5 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Kniha mě v knihkupectví uhranula svou obálkou. Anotace na přebalu zněla také velice lákavě. Ale vlastní obsah knihy to všechno naprosto předčil. Kniha mě pohltila. Užila jsem si ji jako už dlouho žádnou jinou. Byla pro mě lahůdkou, ke které jsem utíkala pro útěchu, když mi nebylo dobře. Vděčím jí za překonání nejdelší čtenářské krize, jakou jsem kdy prožila. Doufám, že autorka bude pokračovat ve své spisovatelské dráze.
Jen jedna drobná výtka: V profilu autorky na přebalu knihy se píše, že má slabost pro "hnidopišské opravy cizích textů (nikdy na vlastních)". Myslím, že by to měla trochu přehodnotit. To obrovské množství překlepů v textu knihy bylo pro mě nervy drásající - zvlášť po výše citované poznámce.

29.08.2019 5 z 5

Upřímnou soustrast Upřímnou soustrast Guillaume Bailly

Smrt dokáže být velice absurdní. Chování pozůstalých je často ještě mnohem absurdnější. Od pochopitelného strachu ze smrti a mrtvých, přes hysterii typu "co si teď počnu" a přes klidné smíření s lidskou smrtelností, po stále častější absolutní bezohlednost, nezájem a přesvědčení, že nebožtík zemřel schválně, aby svému pozůstalému mstivě zkomplikoval život.
Guillaume Bailly ve své knize uvádí reálné příběhy z funebrácké praxe a řadu profesionálních postřehů, ve kterých si čtenář přečte, jak různě tento "lidský prvek" smrti a dění okolo ní může vypadat, jak málo jej může zásadně ovlivnit a jak mnohdy nepomůže nic, ani všemocná náhoda.

16.08.2019 5 z 5

Kde se touláš, Bernadetto Kde se touláš, Bernadetto Maria Semple

Kniha se mi velice líbila. Bernadettu, její dceru Bee i další postavy jsem si oblíbila od první stránky. Kde se touláš, Bernadetto patří od té chvíle na seznam mých NEJ knížek.

31.08.2017 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Kniha se mi zdála slabší než Mráz. Nejlepší byla poslední třetina knihy. Líbily se mi postavy Margot a Eliase.

15.08.2017 4 z 5

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Příběh se mi velice líbil, četl se moc dobře. Těším se na další díly. Výtku mám ale k řadě překlepů, chybějících písmen a záměn jmen, které působily rušivě.

01.07.2017 5 z 5

Longbourn Longbourn Jo Baker

Souhlasím s komentářem uživatele ivousekk. Ta čtvrtá hvězdička je za poslední část knihy.

03.02.2017 4 z 5

Smršť Smršť Johan Theorin

O úroveň lepší než Mlhy Ölandu. Čtivější, napínavější. Kniha se hned zařadila na seznam mých nejoblíbenějších knih.

03.01.2017 5 z 5

Poslední rituál Poslední rituál Yrsa Sigurðardóttir

Příběh se mi moc líbil, kniha se krásně četla. Určitě si chci přečíst další pokračování. Jedinou výtku mám k vydavateli, protože kniha (vydání z roku 2014) je plná tiskových chyb a překlepů, několikrát byla zaměněna i dvě jména (Harald a Halldór). Příběhu to samozřejmě na kvalitě neubírá, ale knize jako celku to zbytečně škodí.

04.10.2016 5 z 5

Děj knihy je možná předvídatelný, ale pokud je člověk schopný se od toho odprostit, může mu tato kniha mnohé přinést: dobrou náladu, důvěru v lidi a v sílu přátelství, a v neposlední řadě spoustu trefných a sympatických postřehů a o knihách a životě. ("V tomhle byli lidé zvláštní. Mohli jste jim být sebevíc ukradení, ale pokud byste si otevřeli knížku, hned by vás považovali za nezdvořáka."; "Nech lidi, ať se smějou. Bude to znamenat jen to, že žijeme zajímavější život než oni.")
Za sebe říkám, že se k Čtenářům z Broken Wheel určitě ještě vrátím, a určitě vícekrát. Doufám, že autorka bude ve psaní pokračovat.

19.07.2016 5 z 5

Červená lucerna Červená lucerna Graham Masterton

Opět bezchybně napsané. Jen doufám, že se v příštím díle dozvíme, jak to dopadlo s těmi dvěma bídáky - Moloyem a Gerretym.

01.06.2016 5 z 5

Ztráty a nálezy Ztráty a nálezy Brooke Davis

Stejnou měrou půvabné, dojemné a humorné. Konec knihy je sice otevřený, nevíme jistě, zda Millie někdy našla svou maminku, ale přesto je příběh uzavřený. Ohraničuje změnu, kteru si prošli tři hlavní hrdinové, a která je hlavním smyslem, nebo lépe řečeno poselstvím celé knihy. Jaké bylo další pokračování osudů Millie, Agathy Panthy a Písaře Karla, je otázka pro případnou další knihu, avšak podstatné je, že ať už je potká cokoli, nikdo z nich na to už nebude sám.
A bude s nimi i Manny (byť fyzicky pouze skrze svou nohu).

26.12.2015 5 z 5

Rozbití andělé Rozbití andělé Graham Masterton

Graham Masterton opět bechybný. Popis zločinů i osobního života hlavní hrdinky není i přes svou otevřenost vulgární. Děj svižně ubíhá. Čtenář si z předložených indicií sestavuje své vlastní teorie, aby byl na konci stejně překvapen jako policie. Už se velice těším na další díl.

27.06.2015 5 z 5

Prostopášný modlitební mlýnek Prostopášný modlitební mlýnek Arto Paasilinna

Četlo se dobře, ale celkově mi to přišlo zmatené, místy překotné a trochu i postavené na hlavu.

14.05.2015 2 z 5