LadyCotton LadyCotton komentáře u knih

České klenoty Unesco České klenoty Unesco Jozef Petro

Krásná obrazová publikace, která by si zasloužila aktuální vydání (seznam českých památek UNESCO se od roku vydání 2018, značně rozšířil) a klidně i pár stránek navíc.

10.03.2022 4 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Romantický příběh s hlubokým podtextem (ostatně jako spousta dalších autorčiných knih).
Knížka se četla příjemně, děj svižně odsýpal.

09.03.2022 4 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Četla jsem autorovu prvotinu a moc mne nezaujala - na můj vkus byla moc povrchní. Jelikož by ale každý autor měl dostat druhou šanci, půjčila jsem si Prázdniny v Česku a nelitovala jsem.
Je to svižné, vtipné, pěkně graficky zpracované, nabité tipy na výlet po naší vlasti. Je to něco mezi cestopisem a cestovatelským deníčkem. Často jsem se v metru během četby smála nahlas. Anotace knihu 100% vystihuje.

03.03.2022 4 z 5

Dokonalá rasa Dokonalá rasa Elizabeth Letts

Hned na začátku je potřeba říct, že se nejedná o příběh (ve smyslu románu) ale spíše o literaturu faktu, která sleduje 4 hlavní dějové line, které se postupem času protnou: Lipicány ze španělské jezdecké školy ve Vídni, polské plnokrevné arabské koně z Janówa, hřebčín v Hostouni a americké kavaleristy. Všechny před válkou, během i po.

Bohužel velmi pečlivé a důkladné počínání (pátrání) autorky po historii a faktech, značně znehodnotil český překlad se spoustou faktických chyb.
Kniha má rozhodně velkou svědeckou hodnotu, věřím že spoustu čtenářů překvapí jakou úlohu hrály koně i během 2. světové války.

PS: kniha je v tvrdé vazbě s přebalem (nikoliv v měkké vazbě, jak je zde uvedeno).

27.02.2022 3 z 5

Rychlé recepty Low Carb - Štíhlá linie raz dva Rychlé recepty Low Carb - Štíhlá linie raz dva Inga Pfannebecker

Sešítek s pár recepty, které jsou sice rychlé ale vstupní suroviny jsou u nás poměrně drahé... Úvod do Low carb je tu hodně letem světem...

25.02.2022 1 z 5

Snídaně s láskou Snídaně s láskou David Bez

Pěkná kniha, ale v našich podmínkách jí využijete max. v jarním & letním období.
Snídaně jsou totiž hlavně o čerstvém ovoci, které tu máme jen sezoně (ne, fakt není nic zdravého na tom si dát v lednu jahody/borůvky/meloun ze supermarketu).
Navíc si myslím, že klasickou 4členou rodinu, která nemá své vlastní ovoce/zeleninu ze zahrádky, vyjdou autorovi recepty dost draho...

18.02.2022 2 z 5

Prezidenti - Jejich role a odpovědnost Prezidenti - Jejich role a odpovědnost Milan Syruček

Není to špatná knížka, čte se velice dobře. Jenomže...
Ačkoliv se autor snažil být objektivní, minimálně od Husáka mu to moc nevěříte. Husáka se totiž snažil neustále omlouvat, na Havlovi nenechal nit suchou, okolo Klause jen tak tiše našlapoval aby si ho náhodou "nerozkmotřil" a svého velmi dobrého přítele Zemana měl tendenci neustále obhajovat, protože ho nikdo kromě "prostých, starších lidí z venkova" nemá rád...
Zcela souhlasím s komentářem níže, že se jedná o kvalitnější publikaci o našich prezidentech, nicméně je potřeba jí brát s určitou rezervou...

18.02.2022 3 z 5

Pečeme a zdobíme dorty - Jak na to Pečeme a zdobíme dorty - Jak na to Carol Deacon

Pro začátečníky naprosto ideální kniha. Sice je starší (datum vydání originálu je rok 2013), což je znát na grafice ale to podstatné (informace) je stále aktuální.
Kniha obsahuje spousty fotek, srozumitelných radů, tipů a triků.

13.02.2022 4 z 5

Low Carb: Rychlé recepty pro všední den Low Carb: Rychlé recepty pro všední den Nico Stanitzok

Úvod do Low carb je tu hodně letem světem, je to spíše o receptech (převažují sice vegetariánské, ale to dneska už asi nevadí). Nicméně jsou to recepty z relativně drahých surovin (samé krevety), některé názvy pokrmů jsem skoro ani nedokázala přečíst.
Před koupí rozhodně doporučuji knihou zalistovat...

10.02.2022 2 z 5

Dej tělu šanci k přirozené rovnováze, štíhlosti a zdraví Dej tělu šanci k přirozené rovnováze, štíhlosti a zdraví Ivana Stenzlová

Z knihy mám stejné pocity jako autorka komentáře níže. Během četby máte navíc pocit, že vlastně teď už nemůžete jíst vůbec nic... Spousta věcí ani v knize nedávalo smysl (jako např. používání extra olivového oleje na smažení).
Jako inspirace to není špatná kniha (základní myšlenka je rozhodně), ale neberte jí 100% vážně. Věřím, že si stejně jako já opíšete i pár receptů :-)

10.02.2022 3 z 5

’84 ’84 K.elkir (p)

Stejně jako doba normalizace je tato kniha fádní, nudná bez jakéhokoliv příběhu mající hlavu a patu. Měla jsem co dělat abych knihu dočetla (spousty odstavců jsem i přeskakovala).
Nejhorší byl epilog - ten to celé dokonale zazdil.

03.02.2022 2 z 5

Moje cesta k R.A.F. Moje cesta k R.A.F. Ladislav Zadrobílek

Této knize nelze dát málo hvězdiček a to i přes to, že je psána dosti strohým, velmi úsporným, deníkovým stylem. Má totiž nesmírně cennou vzpomínkovou (dokumentární?) hodnotu a to nejen díky spoustě dobových fotografiích.
Jen škoda, že autor nenapsal i pár kapitol týkajících se života letců RAF v Československu po roce 1948 - to by byla také zajímavá (a důležitá) četba.

03.02.2022 4 z 5

Barbora Špotáková: Zlatá královna Barbora Špotáková: Zlatá královna Richard Kozohorský

Kniha je napsána příjemným, čtivým stylem. Nicméně na můj vkus to bylo takové hodně "letem světem". Určitě kniha měla mnohem větší potencionál než pouhých 150 stran.
Kniha končí titulem MS v roce 2017...

25.01.2022 3 z 5

Byznys má duši Byznys má duši Alan Cohen

Autor smíchal myšlenky Rhondy Byrne (Tajemství) a Roberta T. Kiyosakiho (Bohatý táta, chudý táta) a přidal k nim notnou dávku Boha.
Není to špatné (myšlenky, inspirace), ale jen je to psáno takovým relativně nezáživným stylem, který asi ne všechny zaujme natolik aby knihu dočetli až do konce...

19.01.2022 3 z 5

Müsli - domácí, snadné a rychlé Müsli - domácí, snadné a rychlé Maja Nett

Pokud máte (doma) základní suroviny (ovesné, špaldové, žitné vločky a neslazené kukuřičné lupínky) a trochu fantazie, kniha vás asi moc nenadchne.
Nicméně je krásně zpracovaná (logicky a graficky) a věřím, že si nějaké to musli určitě vytvoříte. Inspirací je v ní relativně dost.

18.01.2022 3 z 5

Fenomén Angela Merkelová: Portrét jedné éry Fenomén Angela Merkelová: Portrét jedné éry Martin Jonáš

Nečekejte životopis A.M. je to spíše "popis" její éry vládnutí v Německu od poučeného, nezaujatého a hlavně PROFESIONÁLNÍHO novináře.
Kniha se čte sama, je psána poutavým, lehkým vypravěčským stylem. Jediné co mi trochu vadilo, byl fakt že všude v knize bylo psáno Angela MerkelOVÁ (to -ová mi tam nesedí. Pro mě je to prostě Angela Merkel :-D).
Zahoďte předsudky, které určitě vůči A.M. & Němcům máte a pusťte se dočtení.

10.01.2022 4 z 5

Československo: Stát, který zklamal Československo: Stát, který zklamal Mary Heimann

Kniha za přečtení stojí, i když nepopírám že se nečte zrovna snadno (nepomáhá tomu totiž ani strohý styl psaní - nebo možná strojový český překlad?). Navíc je více než jasné, že s mnoha pohledy/závěry autorky skutečně nelze souhlasit. Nicméně i přesto, nemohu říct, že by se jednalo o kontroverzní knihu, která je plná úmyslných lží, které by nás Čechy, měly démonizovat.
SPOUSTA věcí vás totiž donutí min. k tomu se nad určitými tématy zamyslet a důkladněji je prozkoumat. Některá pravda bude hodně bolet, protože nebudeme si nic nalhávat: spousta témat z našich dějin 20.století bylo a je (byť z různých důvodů) jaksi opomíjena...
Výstižnější název pro knihu by byl spíše: Československo, stát který selhal (protože on skutečně selhal).

06.01.2022 3 z 5

Bájná lhářka Bájná lhářka Šárka Zmátlíková

(SPOILER) Hlavní hrdinkou je (nesympatická, povrchní, sprostá jako dlaždič) padesátnice Marcela, která má dceru v kómatu. Díky tomu se začne starat o vnučku a zjišťovat, že její dospělé děti (syn je gay, dcera si libuje v sadu-masu) nejsou až taková zlatíčka jako si myslela.
Mimochodem: Pařížská ulice se v knize vyskytuje prakticky pouze v úvodní a závěrečné kapitole, kdy hlavní hrdinka ulicí prochází do práce... Což bylo pro mě asi to největší zklamání (těšila jsem se na slibovaný román z Pařížské ulice).
Je to plytké, kýčovité, směšné, absurdní...

06.01.2022 2 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Pokud vás bavil HydePark Civilizace s kapitánem, tak kniha je ve stejném duchu. První věta anotace: "Dámy a pánové, připoutejte se, protože vás čeká opravdový zážitek" naprosto sedí. Příjemné a zajímavé čtení pro všechny. Je to velmi inspirující člověk.

03.01.2022 5 z 5

Vánoční Tradinář: Od Dušiček po Hromnice Vánoční Tradinář: Od Dušiček po Hromnice Martina Boledovičová

Kniha pohladí po duši i oko čtenáře. A to nejen milovníky Vánoc a hygge.

27.12.2021 5 z 5