Bájná lhářka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Marcela pracuje řadu let jako pedikérka v salonu v Pařížské ulici. Se zákaznicemi, které patří do pražské smetánky, intenzivně prožívá všechny jejich příběhy a starosti. Ona sama je ráda, že se svými dospělými dětmi konečně žádné trápení nemá. Jeden telefonát ale všechno změní. Marcelina šestadvacetiletá dcera Diana je nalezena ve svém bytě bez známek vědomí. Zatímco Diana si „poklidně odpočívá v kómatu s úsměvem na rtech“, Marcele se převrátí život na ruby. Ze dne na den se stane z babičky “matkou” dvouleté Viktorky. Musí se poprat s alkoholismem Dianina bývalého manžela, ale hlavně musí přijít na to, co se dceři v onen osudný večer stalo. Dostali Dianu do bezvědomí špatní muži, výstřední milostné praktiky nebo tajemství, které se chystala prozradit? Čím více Marcela ví, tím více svou dceru nepoznává. Přes to všechno ji chce ale zpátky. Podaří se jí zjistit, kdo a co stojí za Dianiným zraněním, a dostanou ony dvě v životě ještě šanci? Nechte se unést napínavým příběhem, který byl inspirován skutečným životem jedné rodiny....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486211/big_bajna-lharka-HpT-486211.jpg 2.73
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Bájná lhářka

Hakl54
21.09.2022

Ze začátku se mi román celkem líbil, ale jak přibývaly stránky, zdálo se mi to celé takové roztříštěné, neskutečné a hloupé.

Lily101
12.04.2022

Příjemná oddechová kniha. Pařížská ulice se vážně v knize vyskytuje nemnohokrát, ale okolí Vinohrad je mi dost blízké, takže mi kniha dost možná o to víc sedla.


motokatty
06.01.2022

(+ SPOILER) Hlavní hrdinkou je (nesympatická, povrchní, sprostá jako dlaždič) padesátnice Marcela, která má dceru v kómatu. Díky tomu se začne starat o vnučku a zjišťovat, že její dospělé děti (syn je gay, dcera si libuje v sadu-masu) nejsou až taková zlatíčka jako si myslela.
Mimochodem: Pařížská ulice se v knize vyskytuje prakticky pouze v úvodní a závěrečné kapitole, kdy hlavní hrdinka ulicí prochází do práce... Což bylo pro mě asi to největší zklamání (těšila jsem se na slibovaný román z Pařížské ulice).
Je to plytké, kýčovité, směšné, absurdní...