Monnyska Monnyska komentáře u knih

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Jako povinná četba jedna z nejlepších. Bavila jsem se :-) a možná je trošku smutné, že se vlastně smějeme sami sobě :-), ale myslím, že se k této knize budu vracet ve smutných dnech, kdy budu potřebovat lepší náladu :-D

05.02.2012 5 z 5

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Dosud jsem nečetla knihu o filosofii, ale díky Ježíškovi, který mi knihu přinesl pod stromeček jsem se začetla. Dočetla jsem knihu až do konce. Myslím, že jsem se z knihy naučila víc, než za celý život a to spisovatelovi moc děkuji. Vyvolat u čtenáře pocit k zamyšlení "Kdo jsem?" je pocit nejen hezký, záludný, ale i mrazivý :-)
Co bych knize vyčetla, je jedna kapitola, která tam vůbec nemusela být "Zahradní slavnost", přišla mi strašně přehnaná, taková nedomyšlená (možná byla myšlenka dobrá) .... ale to je jen jedna kapitola ze všech, protože jinak si myslím, že kniha nemá žádnou chybu :-)

24.01.2011 5 z 5

Synové osudu Synové osudu Darren Shan (p)

Takové zakončení upíří ságy Darrena Shana jsem vůbec nečekala, naposledy jsem takhle brečela při Harry Potterovi a Relikvii smrti. Vážně tento poslední díl byl úžasný. Vypravování úplně pohltí a najednou nemáte pojem o čase, který tak ubíhá a chce se vám číst a číst a číst. Myslím, že se to čte vážně moc dobře a hlavně člověk čte a neláká ho ani počítač ani televize :-)

30.11.-0001 5 z 5

Vesnický román Vesnický román Karolina Světlá (p)

Konec vystřižený z nějaké pohádky a to naznačuje přítomnost víry, čar a kouzel. Na onemocnění s těmi neštovicemi bylo znát, že věděla jaké to je ztrácet dítě (proto možná chtěla, aby v knize děti - potomci Antoše - zůstali naživu). Jinak kniha svižná, dala se dobře číst a oceňuji snahu spisovatelky, která žila v tak těžké době. Jako povinnou četbu bych ale do základky nedoporučovala, protože i na mě ve druhém ročníku střední školy to bylo docela složité, např.: některé fráze s tamním nářečím pochopit. :-)

30.11.-0001 4 z 5

Toxin Toxin Robin Cook

sakra, bombová kniha. Četla jsem s velkým zaujetím. Proto si zaslouží nejvyšší ohodnocení ....
Cook poukazuje velmi dobře na zdravotnictví i na společnost .... doporučuje všem, kteří mají silnější povahy (hlavně u kapitol z jatek) ....

Akademie nočních můr Akademie nočních můr Dean Lorey

Měla jsem pořád pocit, že jsem to už někdy četla. Týkalo se to, jak Harryho Pottera, tak mnoha knih fantasy témat, které jsem už četla, ale snaha se cení a je to trošku něco nového, aspoň nápad s nočními můrami, které jsem ještě v knihách nenarazila :-)

30.11.-0001 3 z 5

Nemetonburk aneb Tajemství ve skále Nemetonburk aneb Tajemství ve skále Renata Štulcová

Myslím, že tato kniha je největším dílem renaty Štulcové. Výborné počteníčko ať už na dovolenou nebo do školy :-)

Nemetonburk aneb Zlatá brána Nemetonburk aneb Zlatá brána Renata Štulcová

Každá věta, kapitola je přesně a časově promyšlena. Vždy je zařazena tak, aby se dobře četla. K této knize i celé sérii Nemetonburku se budu vracet s radostí. :-) Moc se mi líbila.

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Kniha neztrácí na kvalitě ani po tolika letech. Zaujala svým podáním i vypravěčským talentem autora. Určitě se k ní budu vracet s láskou, odhodláním a hlavně s úsměvem.
Člověk si konečně může představit, že na světě bylo mnohem hůř a někde ještě je, než je teď. Může myslet i na ostatní, proto jak knihu, tak autora určitě chválím a dávám knize 5 hvězdiček :-)

Zlo v krvi Zlo v krvi Rhiannon Lassiter

Myslím, že slova jako "von" a koncovky u přídavných jsmen "ej" (mladej), když to není v přímé řeči se do takové knížky totálně nehodí, jinak knížka s nádechem fantasy a hororu se mi docela líbila :-)

30.11.-0001

Advokát chudých Advokát chudých John Grisham

jen tři kapitoly stačí člověku, aby se začal na svět dívat jinýma očima .... konečně jsem si uvědomila, proč tak ráda čtu ....
Doporučuji všem .... a i já se k ní budu ráda vracet a připomínat si, co pro mě znamená :-))

Ikona Ikona Frederick Forsyth

Myslela jsem, že to nepřečtu. Ze začátku se mi totiž četla hodně špatně, lae druhou část knihy jsme úplně hltala a určitě na ni nedám dopustit.
Čtení bylo přímo bombastické .... akorát nevím čemu věřit, či ne.
Ale opravdu to byla skvělá knížka :-)))

Palečkův úsměv a pláč Palečkův úsměv a pláč František Kubka

Po rodostném čtení přišel konec a mě strašně moc mrzí, že kniha skončila. První historický román, který jsem přečetla a nezklamal. Doporučuji všem, kdo mají rádi historii :-)

Tajemství Chimneys Tajemství Chimneys Agatha Christie

Vždycky jsem si myslela, že mimočítanková četba ve škole je něco hrozného, ale díky tomu jsem se dostala k tétomknize, na kterou nezapomenu. Kniha se mi moc dobře četla a určitě se k ní s radostí budu vracet.

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Čtení této knihy bylo ajímavé. Pro mě akorát, protože tam byla akce, fantasy a vše co je ke knize potřeba .... Určitě se vrátím k této knihy a moc ráda :-)

Pátračka Gilda a Jezerní panny Pátračka Gilda a Jezerní panny Jennifer Allison

Druhý díl Pátračky Gildy prostě božíííííííí :-) obdivuju spisovatelku :-)

Pátračka Gilda Pátračka Gilda Jennifer Allison

Úplně skvělá knížka, kterou jsem prostě hltala. Ani jsem nepotřehla, že jsem u konce. Někdy trošku moc přehnané, ale k této knížce to prostě patří. Tato knížka nikdy nezahyne.