Monika1717 Monika1717 komentáře u knih

Sebemilenec Sebemilenec Simona Monyová (p)

Nikdy nepochopím, co vede ženy k tomu, aby byly s chlapem, který nepracuje, je líný, nic neumí, tahá z nich peníze a pořád jenom slibuje a kecá.

26.08.2020 5 z 5

Slezské písně Slezské písně Petr Bezruč (p)

Co báseň, to poklad. Nejraději mám Jen jedenkrát, umím zpaměti, pamatuji se, jak ji recitovali na Vánoce v televizi. Maryčka, Halfar, Ostrava - další moje lásky. Bezruč a Seifert - nejlepší básníci.

Kuchařka moučníky Kuchařka moučníky Jarmila Mandžuková

Výborná kniha pro začínající pekařky a cukrářky.

Hurá do sladkého pečení! Hurá do sladkého pečení! Jarmila Mandžuková

Knihu jsem dostala od syna k Vánocům, přestože on vůbec nejí sladkosti. Sem tam něco vyzkouším, ale většinou ochutnávají kolegyně v práci. Kniha je zajímavá, stačí vyměnit ingredienci a vznikne něco jiného.

3K - Krůta, kuře, králík 3K - Krůta, kuře, králík Jarmila Mandžuková

Skvělé recepty. Nejčastěji se objevuje kůře, dá se k němu přidat možné i nemožné, doporučuji všem, kteří rádi experimentují a poznávají nové chutě.

Pokrmy z luštěnin a obilovin Pokrmy z luštěnin a obilovin Jarmila Mandžuková

Když jsem knihou listovala, tak jsem doslova zįrala, co všechno se dá z luštěnin uvařit. Možná něco zkusím, i když luštěniny nejsou u nás moc oblíbené.

Pečeme z kynutého těsta Pečeme z kynutého těsta Libuše Šustalová

Kynuté těsto - netřeba se ho bát. Podle návodů v této knize upečete dobroty sladké i slané.

23.08.2020

Pečeme s potěšením Pečeme s potěšením Christian Teubner

Doporučuji všem, koho často honí mlsná a snaží se ji zahnat svépomocí.

23.08.2020 5 z 5

Žert Žert Milan Kundera

Nejlepší Kunderův román. Přečetla jsem kdysi na gymplu, vůbec jsem to nepobrala / ach ta povinná četba /. Až mnohem později jsem pochopila, o co tam vlastně šlo.

23.08.2020 5 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Chaos. Četla jsem elektronickou knihu, neustále jsem se vracela, protože mi to nedávalo smysl. Knihu jsem nedočetla, bylo to nad mé síly a chápání.

23.08.2020 1 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

(SPOILER) Štěpánovy osudy sledujeme po několik let. Otec odejde od rodiny, najde si přítelkyni, stane se vegetariánem, má další 2 děti. Matka bojuje s nedostatkem financí, půjčuje si, pije, onemocní, zemře. Štěpán bydlí se starým dědou, který je tak trochu podivín. Přesto kniha není depresivní, Štěpán na sobě neuvěřitelně pracuje, snaží se plnit cíle, které si dal. A hlavně si nechá poradit, když už neví kudy kam. Knihu doporučuji všem rodičům, kteří své děti nezdravě rozmazlují. A také dětem, které všechno přijímají tak nějak samozřejmě. Aby si uvědomily, že to tak nemusí být vždycky.

22.08.2020 5 z 5

Šílenství jménem Superstar Šílenství jménem Superstar Marie Formáčková

1. ročník jsem sledovala a s chutí si přečetla i knihu,která je plná zajímavostí a fotografií.

21.08.2020 5 z 5

Příběhy z pražské zoo Příběhy z pražské zoo Jiří Felix

Knihu jsem si jako dítě vzala na tábor a přečetla ji polovina oddílu.

21.08.2020 5 z 5

Mzuri africa Mzuri africa Josef Vágner

Nádherné fotografie míst, kam se nikdy nedostanu. Povídání o zvířatech i lidech. Dostala jsem jako dítě k Vánocům.

21.08.2020

S.O.S. - Skutečné příběhy ze života partnerů, rodičů a dětí a řešení jejich problémů S.O.S. - Skutečné příběhy ze života partnerů, rodičů a dětí a řešení jejich problémů Lidmila Pekařová

Další dílo, které ukazuje, jak žít. Jak život prožít a nikoli jen přežít. A když do něčeho spadnete, tak jak vylézt a jít dál. I když je to někdy těžké.

Jak žít a nezbláznit se Jak žít a nezbláznit se Lidmila Pekařová

Nejlepší kniha o tom, jak vychovávat děti. Nerozmazlovat a vést k samostatnosti. Měli by si přečíst všichni. A kdo nechce číst, ať si zajde na některou přednášku paní doktorky.

Velká kniha vaření Velká kniha vaření Pavlína Berzsiová

V této knize si vybere každý. Recepty nejsou složité a stačí dodržovat postup a je navařeno. Doplněno velkým množstvím fotografií.

20.08.2020

Dnes napeču! Dnes napeču! Pavlína Berzsiová

Skvělé recepty, pěkné čtení. Autorka je známá i z TV.

20.08.2020 5 z 5

Dějiny udatného českého národa a pár bezvýznamných světových událostí Dějiny udatného českého národa a pár bezvýznamných světových událostí Lucie Seifertová

Naprosto úžasný nápad. Vtipný komiks mapující dějiny Čechů.

19.08.2020 5 z 5

Dny pro kočku Dny pro kočku Václav Dušek

Osudy Tadeáše, který se doslova plácá na hranici zákona. Na tuto knihu navazují další díly, ve kterých se dozvíme , na kterou stranu se Tadeáš dá.

19.08.2020 3 z 5