Mon.CouCou Online Mon.CouCou komentáře u knih

Zeptej se mámy aneb 100 receptů, jak se dožít 100 let Zeptej se mámy aneb 100 receptů, jak se dožít 100 let Halina Pawlowská

V roce 2015 jsem měla povinný firemní meeting, kde pro naše partnery byla připravena beseda s Halinou. No upřímně, na meeting jsem se vyprdla a šla se bavit, smát se a ještě více se zamilovat do této paní (a to jsem netušila, že sama něco vydám). No-dostala jsem pak od svých šéfů strašný kartáč. Ale víte co? Udělala bych to zase, jsem totiž rebel!

Na této akci jsem si od ní koupila tuto knihu i s podpisem. Tehdy mě zaskočila otázkou, komu knihu věnovat, a tak mi tam prostě namalovala hemenex (běda, jestli mi napíšete, že je to něco jiného!!)
Kniha je plná receptů, které pomohl poskládat hradní kuchař. Nevyzkoušela jsem všechny, ale co ano, bylo naprosto boží! K tomu přidala špetku svých mouder, rad i humoru a uvařila tak výtečnou jednohubku. Narovinu, Halina psát umí. Knihy od Haliny rozhodně nejsou nudné, nýbrž originální a zábavné. A já rozhodně nelituju-ani této recenze s příběhem :-)

03.07.2023 5 z 5

Dvanáct srdcí Dvanáct srdcí Petr Casanova

Každý z nás zažil nějaký srdcebol. Cítil se "poražený a zklamaný". Partnerské vztahy nejsou jednoduché a pochopení, často díky životu ve vlastní bublině, nemusí přijít. Samozřejmě největší hodnotou je čas.
Petr nás ve své knize vede k zamyšlení. Svým způsobem nastavuje "zrcadlo" lidských osudů, ve kterých se snad každý z nás najde.
Příběh chlapce, který postupně dozrává v muže mi čímsi připomínal Malého prince.
Kniha je naučná, cílí na osobní rozvoj poměrně vkusnou a jednoduchou formou. Co se mi líbí a chci vyzdvihnout je, že dává nejednomu člověku sílu překonat překážky a traumata, protože se dá využít nejen v partnerském životě.

Petře, já slavím narozeniny přesně o den později. Nevím, jestli by bylo něco jinak, kdybych nastoupila do školy dřív. Možná bych jen dříve dospěla. Kdo ví. I tak tleskám, jak jste se ze "dna" dostal na vrchol. I když, co je to vrchol. :-)
Po této knížce prostě musí čtenář ještě dlouho přemýšlet a já tyto filozofické myšlenky mám upřímně ráda. :-)

01.07.2023 5 z 5

Když se stíny natahují Když se stíny natahují Jasmina Petlach

(SPOILER) Uf, jak začít. Přiznám se, že když jsem knihu začala číst, nepodívala jsem se na anotaci a z počátku si myslela, že jde o nějakou fantasy. Jenže obratem přišla studená sprcha a já pak svoji chybu napravila.
Jsem ročník, který si válku v Bosně a Hercegovině pamatuje ze zpráv i když k nám se dostávali minimální informace. Ty hrůzy si prostě nepřipouštíme. Dílo je promnuto hlubokými myšlenky i realitou a přirovnala bych jej k novodobé verzi silného příběhu Život je krásný, který já osobně miluju. Líbilo se mi, že autorka zakomponovala mezi příběh mladinké uzavřené Aurory, která mi snad i silnějším osudem a sebeobětováním byla bližší (autorko, dostat se mi pod ruku při čtení, dostaneš na budku!) a studentky Evi, jejíž život je pro mě taky nepředstavitelný.
Tak strašně málo stačí, aby se lidé proměnili ve zrůdy. Poučme se konečně z historie. Nenechme sebou manipulovat.
Nebudu lhát, tato kniha mě emočně hodně vyždímala, některé kapitoly jsem musela rozdýchat zvlášť proto, že ačkoli je příběh smyšlený, je inspirovaný skutečností. A z konce měla jsem husinu po těle
Jasmína Petlach má opravdu pěkný, procítěný styl psaní, kniha se čte dobře. Jen dílo je pro silnější povahy.
Doporučuji.

A ukázka, kterou bych klidně připnula mezi citáty:

"Vypadá to, že čas skutečně maže vzpomínky, a tak i mé působení v diskreditované právnické firmě již bylo zapomenutou historií. Jak krátká je paměť lidí, tak dlouhá je nenávist ze zapomenutých příčin, napadlo mě."

24.06.2023 5 z 5

Nedovol mi zmizet Nedovol mi zmizet Lucie Závacká

Knihu s tajemnem a erotikou jsem četla už před časem. Byla jsem tehdy naštvaná, že nevyšlo ještě pokračování a tím mi upadlo v zapomění (já normálně zaspala další dvě knihy )
Nyní se ale vrátím k dílu, který je už pro zkušenější holky...

"Mezi všemi přítomnými jsem narazila ba pár tmavých očí, které mě zkoumavě sledovaly."

Napnutý a propletený příběh s erotickou linkou mezi Jakubem a Rebekou... čtivé, pikantní, návykové!
Ženy, jestli si chcete prožít svých 50 odstínů po Česku, pak pevně věřím, že Vás kniha pohltí a stejně jako já přečtete na jeden zásah. Těším se na pokračování i další knihy

22.06.2023 5 z 5

Příliv Příliv Lucie Schánělová

Chtěla jsem lehce ochladit i nažhavit, a erotický román ze slunné Kalifornie a surfařské tematiky je dobrou volbou.
Sbližování dvou rozdílných osobností, Nicole a Daniel. Nečekejte žádný čajíček, tady se autorka nebála využít i adrenalinové scény.
Co chci vyzdvihnout jsou dokonalé popisy jak prostředí, tak i surfaření. Troufám si říct, že každý, kdo by chtěl začít podnikat nebo propadnout tomuto sportu, musí knihy přečíst. (Já jsem brambora. Zkusila jsem to a pak chodila celé léto jak šmoulinka - tolik modřin jsem neměla ani v dětství ).
Každopádně jde o velice příjemnou oddechovku, kde chemické napětí by se dalo krájet. Spousta sexu, BDSM, bejvalky, soutěže, vln i sluníčka - přesně to jsem od knihy očekávala a dostala. Jedinou výtku - k tomu králíkovi - já pořád čekala, kdy vytasí karotku. Alespoň jako sexuální pomůcku... :-))))

20.06.2023 5 z 5

Nelám mi srdce Nelám mi srdce Kristína Ježovičová

Chvíli tady přemýšlím, co ke knize napsat, abych neprozradila víc a zároveň uvedla něco nového. Kniha-jakoby mi nastavila vlastní zrcadlo současné doby a já potkala lidi, které už vlastně léta znám. Jde zde o pět postav, se zdánlivě nesouvisícími příběhy. Sofie, Maroš, Nora, Andrea a Boris byli natolik rozdílné postavy, že mně vůbec nenapadlo, co mohou mít společné. Autorka naprosto trefila dnešní mládež, jejich problémy i trápení a každá z osob byla uvěřitelná. Závěr knihy je-asi jako samotný život, který na každého z nás připraví nejedno nečekané překvapení. Každý situace řešíme hold po svém. O to více jsem nad vším pak přemýšlela. Vždyť život jde dál. :-)
Mrazilo mě z hloubky myšlenek i tíživých emoci (jo, kniha zlomila srdce i mně!) celého příběhu, do které nás autorka mistrovsky vtáhla a rozhodně si ráda přečtu i další knihy.

15.06.2023 5 z 5

Iba desať dní Iba desať dní Michaela Brnková

Michaela Brnková a jenich Iba desať dní sice nepatří k vrcholnému dílu a já ho četla už poměrně dávno, ale přesto jej chci vyzdvihnout-tuto knihu moc často nevídám recenze na IG a podle mého názoru je to opravdu škoda. Protože Míša mě dokázala s každou knihou nějak upoutat pozornost.
Oslňující příběh zasazený do slovenského venkova. Alenu jsem si oblíbila, za to Danielu-jak obrovský kontrast v jednom prostředí a přitom mi tak blízký.
Pak je tu Richard-ten byl prostě okouzlující od prvního setkání (ostatně, předlohu měla autorka dokonalou, jak jsme se z knihy dozvěděli). I jeho rodiče mi do příběhu parádně sedli a já jen čekala, co dalšího nám autorka naservíruje.
Všechny postavy i děj působil, jako bych byla jejich součástí, nemám jedinou výtku :-)
Smutné tajemství mezi hlavními hrdiny se odhaluje až v závěru knihy a to čtenáře nutí prostě knihu neodložit, dokud nedočte. Smekám pomyslný klobouk. Vůně jara, zpívajících ptáků a květin... mě doslova nabila.
Citlivý a emočně nabitý příběh. DOPORUČUJI!

06.06.2023 5 z 5

Čarodějnice Bordelína Čarodějnice Bordelína Sandra Dražilová Zlámalová

Já miluju čarodějnice!
A taková lesní čarodějnice Bordelína! To bylo občas jako o mně. No co Vás budu přesvědčovat, už obal od bonbónů nezahodím, i když je ze super rozložitelného papíru. Veverky po nikom v lese neuklízí!
Tato vtipná a naučná pohádka, kterou navštívil brácha Puchonosodor, je nádherným příkladem proměny od zla k dobru, a to mám prostě v pohádkách ráda. A i když tuto knížku dostal můj Kikinek od babi a musí trošku dorůst do výchovných praktik, kterých je zde inteligentní formou zakomponováno do děje, dnes si zatím užívá alespoň překrásné ilustrace. A maminka, i když padá únavou, písmenka přečte :-)
Sandra má na seznamu krásných pohádek více a mě svoji tvorbou velice zlákala.
DOPORUČUJI!

06.06.2023 5 z 5

Hastrmanská pohádka Hastrmanská pohádka Jana Mifková

Když jsem se před časem osobně setkala s touto autorkou, obdivovala jsem téma, jaké si zvolila. Hastrmani? Jde ještě něco vymyslet? Jo-přesně toto mi probíhalo v hlavě :-)
Pohádka zasazena do mé oblíbené Vysočiny dnes kouzlí úsměv i mému malému a já za knihu dodatečně děkuju :-)
Ještě chci vyzdvihnout Janu Mifkovou jako úžasnou divadelnici. K pohádce totiž má vytvořenou úchvatnou zábavu pro děti. Něčím mi připomíná Štěpánku s jejím čertíkem Bertíkem, které jsem milovala :-)
Teď jsem se zase vrátila do dětství :-)

03.06.2023 5 z 5

Kulíšek a Bobísek na cestě po Česku Kulíšek a Bobísek na cestě po Česku Sandra Dražilová Zlámalová

Když mi nějaký autor pošle knihu na recenzi, obvykle ji posílám dál do štafety, aby se dostala mezi co nejvíce čtenářů. Dnes však představím dílo, které v naší rodině musí zůstat navždycky!
Ano, pohádka Kulíšek a Bobísek na cestě po Česku od Sandry Dražilové-Zlámalové se nám dostala pod kůži.

Kulíšek a Bobísek společně s vlaštovčí kamarádkou Vendulkou vyráží na dobrodružství po toulkách naši vlasti. A prolezeme na cimpr campr všemi kouzelnými kraji tak, jak se to ještě nikomu nepovedlo. My totiž poznáváme místa, která neznáme, očima strašidýlek, čertíků, bílé paní, i různou strašidelnou havětí. Že se děti nemusí bát víc, než maminky připustí, naštěstí způsobil nosánek jednoho skřítka, co pozná zlo a může tak předejít katastrofě. Díky bohu, autorko!
Já asi v půlce knihy musela otevřít vyhledávač (mapu mám v autě, ty místa rozhodně navštívíme). Ale co ty kouzelné bytosti? Ono se traduje o ledasčem, tak jaké pověsti patří k různým regionům? Pomůžou tito skřítci zachránit toulavé duše? Jak silné je kouzlo přátelství? A proč mně z knihy spadla brada? (Fakt, nekecám!)
Já si tuto knihu musela objednat i v audio verzi a jsem hrozně zvědavá, jaké hlasy na mě promluví, protože, do háje, já bych chtěla toto do Večerníčku.

Sandra píše pohádky, které si musí zamilovat každé dítě. I to moje mrně (v prosinci 5), mi knihu nosí, abych mu ji četla. Listuje, ukazuje obrázky a upřímně-někdy mě s tím už i otravuje. Už ví, že se do knížky nemaluje ani se netrhá a i ráno místo budíčku mě probudí šustění papíru knihy. A ačkoli jsem už velká holka, ta kniha baví i mě!

27.08.2023 5 z 5

Darček Darček Diana Špacírová

(SPOILER) Všimla jsem si, že mi nejvíce lajkujete erotické knihy, tak Vás nalákám další perličkou a to Darčekem od Diany Špacírové

Elena po škole hledá zaměstnání. Po mnoha nezdarech i díky náhodě konečně nachází práci sekretářky. Přísný, starší šéf Adam dá Eleně nabídku, která ji ovlivní bytí.
Sledujeme tak proměnu obyčejné dívky, kterou zradí Maroš, v energickou ženu. Rozkrýváme velmi vkusnou vášeň, erotické touhy i smyslný chtíč.
Líbil se mi vnitřní "ďáblík", který dodal celé knize vtipný šarm.
Kam však Elenina cesta směřuje? Nebude v tom něco záludného? Je věk opravdu jen číslo? A o jaký dárek jde... to si musíte přečíst. Já jen pevně doufám, že tato kniha se dočká brzy pokračování :-)
V těchto parnech mě kniha krásně ochladila i návštěvou mamky v mém Brně. A já snad časem poznám i překrásnou Nitru, protože tady tato kniha mě hodně nalákala.

24.08.2023 5 z 5

Keď rozkvitnú čerešne Keď rozkvitnú čerešne Lucia Olrinková

(SPOILER) Prostě nádherná kniha!
V první části jsem si vzpomněla na dětství, kdy jsem hltala Heidy, děvčátko z hor. S třináctiletou Olívií jsem prožívala léto, jaké bych přála našim dětem. Plné dobrodružství i prvních polibků. Jenže pak se cosi stane a začnou se dít podivné věci.
Jenže autorka nám představuje celý život ženy, která v sobě musí najít sílu, protože se dostane na samé dno.
Manžela Jana se zamilovat ani nedalo, naštěstí šlo jen o pár krátkých kapitol života, které však hrdinku hodně poznamenalo. A tak jsem hltala každou stránku dál a dál (jo, dík, manžel měl včera narozky, hádejte, co jsem radši dělala).
Posouváme se v čase o 20 let později. Sama, se dvěma synky, bojuje Olivie, spolu sr skvělými kamarádky, které by si přál každý, o kousek štěstí. Nebo přežití? Tady nám totiž zkříží život tajemný Francouz.
Jak všechno do sebe zapadá a co se bude dít dál, to už Vás donutím přečíst.
Lucii bych přirovnala k novodobé Betty MacDonaldové. Ani na chvilku jsem se nenudila, zaplakala dojetím i se naučila něco nového, a to mám v knihách ráda.
A ano, srdíčko roztálo. Jen ty třešně jsem teda dneska nesehnala. Beztak jsou příšerně drahý :-)))
Protože se jedná o příběh, který prostě chcete číst, posílám knihu do štafety dalším knihomolkám a věřím, že nám teď IG prostě rozkvete, protože ta kniha si to fakt zaslouží!
Luci, moc děkuju a těším se na další díla.

"Slova sú ako zaklínadla. Majú obrovskou moc. Každý jeden člověk na tejto planetě má nárok na šťastný život."

04.08.2023 5 z 5

Neuvěřitelná dobrodružství se Snovíkem Neuvěřitelná dobrodružství se Snovíkem Lenka Jakešová

Měsíc červen je u konce a já bych dnešek zase ráda věnovala dětem. Jak ikonické, stejně jako totiž dětem, i Frantovi začínají prázdniny. Jenže jak se prokousat nudou? Kouzla mají v pohádkách i ve snech zelenou, a tak se můžeme radovat se Snovíkem při neobyčejných zážitcích rozšiřující dětskou fantazii.
Ačkoli jde o útlou knížečku, ideální pro začínajícího čtenáře, je psaná moc pěkně, a je doplněna obrázky ilustrátora Josefa Quise - přesně zapadajícího do celého příběhu. Můj Kikinek se u knížky nejednou zasmál a to je snad největší doporučení.

30.06.2023 5 z 5

Ako slaný karamel Ako slaný karamel Lucia Olrinková

Ako slaný karamel je pro mě jedním velkým překvapením.
Autorka nejen, že má dokonale promyšlený příběh do detailu, ale navíc její slovenština byla jako pastva na oči. Nevím, jak Vám, ale mně se prostě vyznání od našich slovenských bratrů hrozně líbí :-)
Tento příběh je o to zajímavější, že se autorka nebála zakomponovat rómskou, ale velmi půvabnou a chytrou hrdinku, kterou hned na začátku životem profackuje.
Nenechme se zmýlit-vším-čím si prošla, bylo v tomto světě naprosto reálné. Uražená ješitnost dokáže hodně znepříjemnit život. Ema se však nejen znovu postaví na vlastní nohy, ale nakonec získá to, co si zaslouží. :-)
Nebudu lhát, Viktora jsem hodně nesnášela. A Oskar mohl přijít o malinko dřív, ale stejně je celá kniha taková jednohubka, že jsem ji smlsla jak celovečerní film.

29.06.2023 5 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Já toto asi nedokážu hodnotit. Jsem milovnice řecké mytologie a když jsem tuto knihu objevila, moc se na ni těšila-prostě moje fantazie pracovala na milion obrátek a čekala... něco úplně jiného. Psané je to dobře, poutavě. Zavřu-li obě oči, pořád mám z příběhu spíš více otázek a jako dítě bych opakovala proč-proč-proč-jako kolovrátek. Možná nad příběhem moc přemýšlím. Přitažlivost zde rozhodně byla :-)

25.06.2023

Prekliatie menom láska Prekliatie menom láska Karin Horváthová

Tento román mě zaujal nápadem, a tak jsem si tuto jednohubku pro ženy nenechala ujít.
Pocit, že vysněný den snad každé romantičky dopadne fiaskem, se dá přirovnat k noční můře. Navíc, když se tato katastrofa stane na malé dědině!
Hlavní hrdinka, fakt hodně bláznivá Táňa a docela sympaťák Viktor(už kvůli SUDOKU!) tak rozjíždí vlastní, originální linku ze zklamání k odpuštění. Nápad na zápletku mě hodně zaujal. Série vtipných trapasů pak čtenáře nenechal bez úsměvu. Je pravda, že mě překvapila délka příběhu a těšila se na závěrečnou sérii klišé, které čtenář předvídá od počátku. Avšak opak byl pravdou, ten závěr už je hodně na našem snění. :-)
Celkově hodnotím knihu-takovou slovenskou verzi Bridget-pozitivně, zase ideál na dovču. Ale což, doba dovolených se blíží. :-)

12.06.2023 5 z 5