Hastrmanská pohádka

Hastrmanská pohádka https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397280/bmid_hastrmanska-pohadka-uLI-397280.jpg 4 4 2

Kniha HASTRMANSKÁ POHÁDKA autorky Jany Mifkové vypráví o jedné smyšlené malebné vesničce PODIVSE v srdci Vysočiny, jejích obyvatelích a mlýnici Kotrbových, kde se nejprve usadí čerti Malej a Velkej a vzápětí hastrman Kaprajz se svými dvěma dcerami. Co se ovšem stane, když se hastrmanka zamiluje do mlynářského synka, kterého chce oženit místní dohazovačka Krákorová a jak se do toho vložili čerti, si můžete přečíst sami. Pohádka je česká, veselá, hravá a laskavá, plná krásných barevných ilustrací, vhodná pro celou rodinu, psaná pěknou češtinou. Větší písmenka jsou vhodná pro začínající čtenáře a prarodiče.... celý text

Mon.CouCou
03.06.2023 5 z 5

Když jsem se před časem osobně setkala s touto autorkou, obdivovala jsem téma, jaké si zvolila. Hastrmani? Jde ještě něco vymyslet? Jo-přesně toto mi probíhalo v hlavě :-)
Pohádka zasazena do mé oblíbené Vysočiny dnes kouzlí úsměv i mému malému a já za knihu dodatečně děkuju :-)
Ještě chci vyzdvihnout Janu Mifkovou jako úžasnou divadelnici. K pohádce totiž má vytvořenou úchvatnou zábavu pro děti. Něčím mi připomíná Štěpánku s jejím čertíkem Bertíkem, které jsem milovala :-)
Teď jsem se zase vrátila do dětství :-)

palka452
20.07.2022 4 z 5

Pěkná knížka

pohádky vodníci čerti pro začínající čtenáře

2017  80%Šestero
2018  85%Hastrmanská pohádka