modranka Online modranka komentáře u knih

Zvádzanie Zvádzanie Tiffany Clare

V tejto knihe absentujúca romantika je nahradená erotikou až pornom. Knihu som ani nedočítala.

05.06.2012 odpad!

Neodolatelná Neodolatelná Karen Robards

mrzí ma to, ale tentoraz som knihu nedočítala. Hviezdičku dávam iba za to, že autorka vie písať aj lepšie príbehy.

04.06.2012 1 z 5

Škandalózna Gabby Škandalózna Gabby Karen Robards

čítala som aj lepšie knihy... prekvapila ma slabá úroveň autorky. Myslím si, že historická romanca jej veľmi nesedí, lebo sa vôbec nenamáha využívať pravdivosť dobových reálii.

04.06.2012 2 z 5

Dýka s červenou lilií Dýka s červenou lilií Juliette Benzoni

Opäť raz Juliette Benzoniová nesklamala svojim románom. Anotácia je vcelku presná, ale len na začiatok knihy.
SPOILER: Na krásnu Lorenzu v Paríži číha niekoľko nástrah. Namiesto mladého krásneho markíza dostane za manžela starca. Ani kráľovná sa netají tým, že chce jej šperky. Násilne vydatá Lorenza odchádza do domu svojho manžela, kde počas svadobnej noci zažije toľko surovosti, že utečie. Ráno je jej muž nájdený mŕtvy a Lorenza jej obvinená z vraždy. Za vraždou nie je nič iné, iba zhrabnúť Lorenze celé jej bohatstvo v prospech francúzskej koruny. Je uväznená, odsúdená a stojí na popravisku. Predsa však v temnote jej života sa objaví človek, ktorý ju miluje a je ochotný obetovať všetko, len aby jej zachránil život. Lorenza sa má stať jeho ženou, ale sotva so sobášom súhlasí, doručia jej list, v ktorom stojí: (cit.) "Jestli si ho vezmeš, zemře stejně jako ti před ním! Budeš buď moje, nebo ničí!"
Román s otvoreným koncom. Predpokladám, že bude aj druhá časť, už sa teším. Ja dávam 5 hviezdičiek - za napätie, historické reálie aj literárny jazyk.

04.06.2012 5 z 5

Ivanhoe Ivanhoe Walter Scott

Čítala som knihu ako dievča, vtedy sa mi veľmi páčila, dnes som ju dočítala a mala som s literárnym jazykom problém... nedivím sa však, literatúra sa vyvíja ako všetko okolo nás. Je to antikvariátna knihy, tak sa nedivím, že to takto dopadlo... Walter Scott je skvelý autor, ale svojej doby.

04.06.2012 4 z 5

Komtesa Komtesa Carey Wallace

Nádherný príbeh priateľstva a lásky. Anotácia vám nič nepovie, tak skúsim trochu prezradiť.
SPOILER: Príbeh nás sprevádza životom mladučkej Caroliny, ktorá stráca zrak. V detstve sa spriatelí s Turrim, mužom o 10 rokov starším. Ten sa časom ožení a má syna. Rok na to sa Carolíne zdôverí, že ju miluje, no Carolína sa vydá za Pietra, najžiadanejšieho muža v okolí, a nie je možné, aby ich vzťah prerástol do niečoho silnejšieho. Carolína však krátko po svadbe úplne oslepne. Spočiatku je medzi manželmi všetko v poriadku, ale časom si Pietro nájde medzi služobníčkami milenku. Slepá Carolína však vôbec netuší, čo sa okolo nej deje. Turri je jediný, ktorý jej ukáže, že svet pre slepca môže byť nádherný, môže vidieť to, čo človek s dobrými očami nevidí. Presvedčí ju, že svet je iba ilúzia. Záver knihy je prekvapujúci, ten vám neprezradím. Knihu hodnotím 5 hviezdičkami. Príbeh má všetko, nežnosť, lásku, priateľstvo, krásu, ilúziu, prekrásne opisy prírody aj života ako takého.

04.06.2012 5 z 5

Svedení pravého gentlemana Svedení pravého gentlemana Victoria Alexander

Príbehy so stratou pamäti veľmi nemusím, zdá sa mi to také pritiahnuté za vlasy, ale išlo o poslednú časť série, tak som zachovala 5 hviezdičiek. Zaujímavá zápletka, inteligentný literárny jazyk.

Tajemství ctnostné dámy Tajemství ctnostné dámy Victoria Alexander

čo dodať, príbeh treba prečítať. Ja som si pri ňom zarelaxovala.

O čem dáma sní O čem dáma sní Victoria Alexander

ani druhá časť série ma nesklamala. Pekné čítanie.

Hra na lásku Hra na lásku Victoria Alexander

Pekný dobrodružno - romantický príbeh. Intelignetná zápletka, inteligentné dialógy. Odporúčam prečítať.

Císařské tragédie Císařské tragédie Juliette Benzoni

Trochu didaktické, chvíľami ma kniha nudila

31.05.2012 3 z 5

Bludiště Bludiště Catherine Coulter

Catherine Coulter skvelá ako vždy. Príbeh je napínavý od začiatku až do konca. Séria príbehov z FBI má svoje čaro. Škoda však, že diely vychádzajú na preskačku, pritom majú svoju časovú líniu, a prvý diel The Cove doteraz ešte nevyšiel. Ak sa mýlim, opravte ma. Trochu to v príbehu Bludiště chýbalo, lebo hlavné postavy z prvého dielu sa objavili aj tu a nepochopila som súvislosť. Ale našťastie to nebola hlavná línia deja, tak sa to dalo čítať. Knihu by som však zaradila do krimi, nie do detektívok. Páchateľ je totiž známy od začiatku.

30.05.2012 5 z 5

Seznam skandálních snů Seznam skandálních snů Sarah MacLean

Jedna z vydarených romancí, ja ju radím vyššie než príbehy od Kleypas. Výborne napísaná, síce s mierne neoriginálnou zápletkou, no v tomto prípade sa to dá prepáčiť. Konečne príbeh, kde hlavná hrdinka je trochu baculatá, všedná a nenápadná. Dialógy sú inteligentné. Je to prvá časť série. Už sa teším na nasledujúce, ktoré sú o druhom z bratov dvojčiat a tretia časť je o nevlastnej sestre Juliene Fiori. Pochválila by som aj preklad. Obálku by som si vedela predstaviť krajšiu.

23.05.2012 5 z 5

Maltézsky anjel Maltézsky anjel Catherine Cookson

Na obálke knihy je napísané: Román vášní a pomsty. Je to skutočne pravda. Pri čítaní budete prežívať rôzne emócie. Zúfalstvo, bezmocnosť, zúrivosť a na záver príde upokojenie, lebo happy end sa dostaví. Nebudem viac prezrádzať, uškodilo by to zážitku. Pokiaľ viem v češtine zatiaľ toto dielo nebolo preložené. Ak sa mýlim, opravte ma.

Ztracený anděl Ztracený anděl Catherine Cookson

Viem, že je to vymyslený príbeh, ale keď takto neľútostne museli ženy v minulosti bojovať o svoje práva, som rada, že som sa narodila až v 20. storočí. Prekrásny príbeh plný nečakaných zvratov. Určite si knihu prečítajte. Cooksonovej knihy zostávajú v mojej knižnici.

Tilly Trotterová Tilly Trotterová Catherine Cookson

Pekný príbeh, na sladkú romantiku zabudnite, ide o reálne spracovanie životných osudov Tilly. Chvíľami vám zovrie srdiečko.

Tajné schůzky Tajné schůzky Catherine Cookson

Ak máte radi Cooksonovej knihy, túto určite nevynechajte. Výborná. Jednoduchšie sa to povedať nedá.

Skleněná panenka Skleněná panenka Catherine Cookson

Príbeh krásny, životná realita, žiadne sladké, nezmyseľné scény a konečne musím pochváliť aj Cooksonovej obálky.

Rok neviňátek Rok neviňátek Catherine Cookson

Neváhajte, čítajte! Zaručujem vám príjemný zážitok.

Prázdná náruč Prázdná náruč Catherine Cookson

Pri tejto knihe si možno aj poplačete. Taký Mark Twain v sukni. Fakt nádherné a každá žena, by si túto knihu mala prečítať.