Tajemství ctnostné dámy

Tajemství ctnostné dámy

Lady Cordelia Bannisterová se nehodlá provdat za muže, kterého si sama nezvolila, i kdyby na tom otec trval sebevíc. Zbývá jediné řešení vypravit se za tím neznámým mužem a pokusit se o něm zjistit co nejvíce. Něco takového ovšem u dívky ze vznešené rodiny nepřipadá v úvahu, a tak se Cordelia vydává na cestu v přestrojení za svou vlastní společnici, aby se sešla k důvěrnému hovoru s tajemníkem muže, za něhož se tak váhá provdat. Tajemník ji vbrzku okouzlí, Cordelia má co dělat, aby jeho kouzlu nepodlehla a to ještě netuší, že to je ve skutečnosti její nastávající Danielovi chybí už jen krůček k tomu, aby vyšel vítězně ze sázky, kterou uzavřel se třemi dalšími žádanými londýnskými gentlemany. Dva jeho přátelé už upadli do tenat manželství, zatímco on je stále volný jako pták a může si vybírat z přehršle krásných dam, které londýnské salony nabízejí Když ho rodová povinnost donutí zvážit sňatek s lady Cordelií, Daniel je zpočátku rozčarován, a tak se začne vydávat za vlastního tajemníka Jeden druhému nedokáží odolat, ale když vyjde pravda najevo, stanou před nejsložitější volbou ve svém životě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27750/posledni-zustava-tajemstvi-ctnostne-F5A-27750.jpg 4.167

Poslední zůstává (3.)

Secrets of a Proper Lady (2007)

Vydáno:, Domino

Liduka

Milá, vtipná oddechovka. Obě hlavní postavy byly moc sympatické. Jen to bylo ke konci trochu moc protahované, ale je pravda, že jsem se tam taky nejvíce pobavila.

Jája92

Jsem ráda, že měli tuto knihu v místní knihovně. Četla se velmi dobře.

PomněnkaPrvní
28.03.2017

Scéna, když Daniel přichází za Sarah a setkává se tam s Cordeliiným bratrem, ta opravdu nemá chybu. Tekly mi slzy od smíchu.
„Je to amazonka.“
„Prosím?“
„Amazonka. Statná, nebojácná, s vycházkovou holí.“
Daniel pokýval hlavou. „Však víte.“
:))

havrmoni
29.09.2015

Vtipné a romantické a hurá do dalšího dílu. Zatím se mi líbily všechny .

Aracely
15.02.2015

Krásná kniha . Vřele doporučuji! Kdybych mohla, tak dám 10 * :-) Už dlouho se mi nestalo, aby mě bavila celá trilogie. Většinou je to díl po dílu slabší. Nicméně tady jsem hltala slovo za slovem a díl za dílem. Ještě mě čeká poslední díl a shodou okolností díl první... :-D Hlavní postavy Cordelia i Daniel jsou mi moc sympatičtí. Oba dva stejně. Což bývá zřídka. Možná tam byla větší ,, potvůrka" Cordelia :-) Nejvíc jsem se bavilo když to prasklo. Nechci to tady vyzradit, budete si to muset přečíst ... :-) Oba rozehrávají výbornou hru. A lehce Vás vtáhnou do děje. Jsem z této autorky nadšená! Daniel se vydává za svého tajemníka Warena, což je psáno už v anotaci, ale i ten pravý Waren mi byl velmi sympatický a doufám, že si o něm ještě přečtu v posledním díle. Byla by škoda kdyby ne . A Cordelia se zas vydává za svou společnici Sarah. A závěr je výborný. Hlavně ta večeře, kdy si jsou oba oficiálně představeni ... :-) Milé dámy ... Byla by chyba si tuto trilogii nepřečíst. A určitě mi dáte za pravdu. A já se jdu pustit do posledního dílu :-)

Poutnice
27.01.2014

ke konci knihy jsem si už říkala, že to zbytečně protahujou, pak ale přišla neformální večeře a oficiální představení našeho páru - a ta hádka byla naprosto precizně napsaná! Úžasný...kdyby se jen o kapku zkrátila hra na kočku a na myš, dala bych pět hvězdiček

modranka
01.06.2012

čo dodať, príbeh treba prečítať. Ja som si pri ňom zarelaxovala.

Tcica
24.02.2012

U téhle knihy jsem se neustále královsky bavila. V jednu chvíli mi to sice přišlo už jako moc nastavovaná kaše, a závěr jsem očekávala trochu jiný, knize to ale neubralo. Super.

Victoria Alexander

Victoria Alexander